Protein tozu kesinlikle gereklimidir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve manyakpri4 tarafından 6 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Protein tozu gerekli mi ?

Anketin kapanma tarihi 9 Ağustos 2013.
  1. gerekli görünüyor

56,0%
  2. Gerekli değil

44,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. manyakpri4

manyakpri4 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar ben 2.5 yıldır kendim evde aletlerimle düzenli çalışıyorum beslenmemede oldukça dikkat ediyorum yani hergün alınabilecek doğal proteinleri alıyorum (yumurta tavuk peynir yoğurt) 2.5 yıl önce 60 kilo idim şuan 66 kiloyum amacım 70 kiloya çıkmak tabiki sağlıklı kas olarak kısa bir sürede olsa toz kullanmamı önerirmisiniz? eğer önerirseniz tabiki salona gidicem

Ekli Dosyalar:

• 654.jpg
      654.jpg
      Dosya Boyutu:
      11,3 KB
      Görüntüleme:
      355
    Bodyyci bunu beğendi.
  2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Eğer ki yemeklerle pek probleminiz olmuyorsa zaman ve yediğiniz öğün saati gibi şeylerle ilgili yemeği hazırlamada sıkıntı çekilmiyorsa doğal almak yararlı olucaktır.Günlük belli bir miktar protein alabiliyor zaten vücudunuz , siz bunu isterseniz doğal + protein tozu ile alırsınız , isterseniz sadece doğal olarak ama bu elinizde bence beslenme programınızı öğün saatlerini felan tamamen düzgün ayarlarsanız ve yiyeceğiniz şeyleri hazırlamada problem yoksa doğal devam etmeniz daha iyi.Kısacası konu başlığındaki soruya cevap vermemiş edit atıp vereyim dedim , kesinlikle gerekli değildir...

Son düzenleme: 6 Ağustos 2013
  3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Kesinlikle gerekli değil.

4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    iyi besleniyorsan gün içinde yeterli protein alabiliyorsan kesinlikle gerekli değil ancak günümüzde hepimizin okul yada iş yoğunluğu var biraz beslenmeyi aksattığımız zaman protein tozuna başvurulabilir yani eksiği tamamlar protein tozu

5. manyakpri4

manyakpri4 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim yorumlarınız için iyi beslendiğimi düşünüyorum neyi ne kadar yemem gerektiği sürekli aklımda toz kullanmıyorum benimde istediğim natural devam etmek :)

6. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Protein tozu kullanmayan natural ise kullanan hormonal mi ? Şu supplementlere hormon gözüyle bakmayın lütfen rica ediyorum.. Soruna gelirsek protein tozu yardımcı ek takviye ürünüdür.. Sen işini yani beslenmeni 4/4 lük yaparsan yardımcıya gerek duymazsın...

rockybalboa7 bunu beğendi.
  7. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Spor sonrası için başka alternatif yok eğer hemen kana karışan bir tavuk göğsü varsa alma :D sabah kalkınca ve spor sonrası için kesinlikle gerekli.

8. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Sabah kalkınca veya spordan hemen sonra whey proteine ihtiyaç yoktur bunlar tamamen firmaların ürünlerini daha iyi satabilmek için uydurdukları pazarlama taktikleridir. hep kutuların üzerine yazarlar, antremandan önce antremandan sonra vs diye. ama gerek yok. günlük maklolar daha önemli. antremandan sonra hızlı sindirilen karbonhidrat alırsın 30-40 dk sonra normal yemeğini yersin olur biter.

Whey protein kullananlar, daha doğrusu bilinçli kullananlar daha çok protein açığını kapatmak için kullanır, zamanlamaya takılmazlar. çünkü günde o kadar çok yemek yemeleri gerekir ki artık bir süre sonra insanın iştahı kesilir, proteini sıvı olarak içmek cazip gelir bu durumlarda.

9. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Şart değil yani olmazsa olmaz değil bana göre.Ama tabi ki beslenmene bağlı eksiklerin varsa kesınlıkle bir sekılde protein eksigi kapatılmalı

10. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Kullan derim % 100 faydasını alırsın

11. manyakpri4

manyakpri4 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    şimdi kg başına 1.5 gr protein hesabı yaparsak bu kadar proteini tabiki hergün alamam 40gr protein tozu demek 8 yumurta demek ki 8 yumurtada ben 3 sarı yiyorum yani benim bunu toz olarak almam çok pratik

12. ftrci05

ftrci05 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    antreman sonrası çok yararlı olcağını düşünüyorum ki içindeki aminoasitler önemli stn kasın kullanacağı proteini vucuda sokmak daha önemli bnceo yüzden protein tozu olmazsa olmaz deği ama yararı da azımsanamaz ... şimdiki tavuklar da fabrikalarda hormonlu büyüyor o yüzden etindeki proteinin kalitesi düşüyor .. yani doğal beslenirken bile aslında yapay beslenmis oluyoruz .. ha tavuk yemişin ha toz almışın fark yok bence :)

Sayfayı Paylaş