Protein tozu almalı mıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kverth tarafından 16 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Öncelikle merhaba, yaşım 15, boyum 181 ve kilom 72-74 arası değişiyor.2 ay kendim evde bel bölgesi hareketleri yaptım, 2 hafta evde 7 kg dumbbell ile biceps ve triceps yaptım.Ardından gym'e gitmeye karar verdim.
    Bugün 1. haftam, programım da her bölgeye min 3 max 6 hareket yüklenmiş.
    Protein kaynağını etten alamıyorum, tavuktan alıyorum yumurtadan alıyorum, ama fazla tavuk yemek kolestrol vs. problemlerine sebep olmakta.Amacım zaten bodybuilder olmak değil, fit bir vücuda sahip olmak istiyorum.
    Sizce yaşımı da hesaba katarsak protein tozu almam gerekli mi?

2. mrage

mrage Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum protein tozu öyle abartılacak Mucizevi bir şey değil tamamen fitness ve Supplement endüstrisinin balon gibi şişirmesi çok güzel protein kaynakları var lor peyniri,yumurta,yulaf ezmesi,Fıstık ezmesi,ton balığı bunları dene.
    Ilk önce doğal beslenme giderlerini karşıla sonra paran artarsa supplement,protein tozu alırsın.Sana garantisini veriyorum fitness model'ler veya body builder'in hiç biri supplement kullanmıyor sadece besinlerden karşılıyorlar

3. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Ya aynen mucizevi vs. olmadığını biliyorum, araştırdım ama eksik vardır illa benden iyi bilen vardır.Lor peyiniri her gün 100-150 gram yiyorum çok seviyorum, ton balığı da 2 haftada 1 "para yüzünden :D"
    Ama hazır demişken, fıstık ezmesi saçma değil mi? Şekerli bir kere oradan kaybediyor bence.Ayda 1 şeker yiyorum ben o da kruvasan-probis falan oluyor :D

4. olympostr

olympostr Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bu sporu ne kadar yapacağına bağlı .Bırakmam diyorsan bence bir sene sonra kullanmaya başla hem vücudun oturmuş olur hem yaşın daha müsait olur . Yumurta tavuk vb kolestrol yaptığı hikaye diye biliyorum ayriten binlerce spor yapan insan var ve hepsi ortalama 2 ayda bir 150-300 lira arası protein tozuna vermez.Ayriyeten 1 seneye yakın protein ağırlıklı besleniyorum problem değil daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.Ama 1 sene bekleyemem diyosan 2 3 ay sonra al . 2300 gr lık whey protein 300 lira günde 60 gramdan 38-40 gün idare ediyor baya pahalı

Kverth bunu beğendi.
  5. Embriyo

Embriyo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    başlaman için erken. en azından gymde 3 aını doldur vücudun alışsın daha sonra düşünürsün bu opsiyonu. Fit oup fazla hacim yapmak gibi bir amacın yoksa çok da gerekli olmaz senin için

6. Sandiegotr

Sandiegotr Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dediğine kendin inandınmı acaba

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. mrage

mrage Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    İşte senin gibi 33-34 cm kolu olup 65 kg'da supplement alarak paramparça,hacimli body builder olacağını sanan insanlara satarak kazanıyorlar o parayı.Dünyadaki en anabolik ve biyoyararlılığı olan ürün GERÇEK yemektir besin takviyesi adı üstünde takviye günlük ihtiyacın olan kg 2.5gr proteini gerçek yemekten alırsın istersen 2 scoop whey kullanırsın
    Mr.olympia yarışmacıların eski 1 day eating videolarını aç biraz izle 1 kg lean steak'den alıyorlar protein ihtiyaçlarını hiç supplement kullanmadan Mucizevi bir özelliği olsa emin ol onlar kullanırdı.İnternette fitness modellerinin para kazanmak için pazarladığı ürünleri gelipte gerekli gibi anlatma burada o imrendiğim adamların hiç biri o ürünleri kullanmıyor onların favorisi büyüme hormonu,trenbolone asetat,test p,winstrol biraz araştır.Anabolik steroid kullandığını itiraf eder mi bu modeller vücütlarını XXX whey ile Yaptım YYY ile yağ yaktım deyip senin gibi enayiler üzerinden para kazanmak varken

Son düzenleme: 17 Temmuz 2015
  8. kaf kef

kaf kef Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Dostum protein tozunu hemen alma fitness da belli bir seviyeye geldikten sonra beslenme ihtiyacini karsiliyamadigin zaman almalisin hemen fitnesa baslayip hop diye protein tozu alma ben de fitnese basladigim gun hoca hemen sana gainer almamiz lazim dedi suan 1 ay oldu ama ben almadim tabi sende biraz ilerledikten sonra almayi dusun

9. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Tamamdır teşekkürler tavsiyeleriniz için.

Sayfayı Paylaş