Protein tozu almalı mıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve onuryuzak tarafından 14 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba spora başlayalı 2 hafta oldu protein tozu almak istiyorum. Nedeni ise şu ; Üniversite öğrencisi olduğum için sürekli hazır gıda. Hazır gıda derken dönerdir. Adana dürümdür falan böyle şeyler. Haliyle fazla protein alamıyorum. Sizce almalı mıyım?

2. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    alirsan al sana kalmis burda yok daha yenisin yok 2-3 ay daha bekle vs. gibi klasik yorumlar yapmiycam cunki artik bende sıkıldim ama tavsiyem beslenmenide saglamlastir yoksa 1 adim yol gidemezsin

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. Ruby07

Ruby07 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Ogrenci
    Alabilirsin ama tabiki dogal protein ile beslenmen gerekir protein tozlari yardimcidir bi nevi. Sonuc olarak salona verdigin parayi ( eger salondaysan ) beslenmene de harcayabilirsin illa protein tozu degil.

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Beslenmeni düzeltmedikçe hiçbir işe yaramayacak bu toz.

5. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    hocam beslenmemi düzeltmem mümkün değil. Yurtta kaldığım için haliyle kalkıp yemek yapamıyorum kendime.

Mesela öğrenci halimle ne yiyebilirim?

6. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    maddiyatın nasıl ?

7. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    valla maddiyat her öğrenci gibi hocam. Aylık 300-400 diyelim oda kyk daha açıklanmadığı için :)

8. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    aylık 300-400 tl iyi para ama sen gidip bunun 200 ünü toza yatırırsan aptallık etmiş olursun orasıda ayrı mesele... Herneyse yurt koşullarını bilmiyorum yani biraz daha açarsan konuyu ne bileyim odalar nasıl ortak mutfak vs. varmı giriş çıkış saatleri falan sana detaylı yardımcı olmaya çalışıyım

9. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    300-400 aylık,günlük 10-15 tl düşüyo.Her gün 500 gr tavuk göğüsü yarım kg bulgur 5 yumurta al,light süt al,rich piana nın dediği gibi bu supplementler vücudunu %5-10 etkiler,%90 ın üstünde etkilicek olan gerkeç besinlerdir,ben bilinçsizce 1 yıl toz kullandım kolum en fazla 1 cm gelişmiştir,yemek falan 0 dım.Sonra sadece beslenmeye döndüm protein dir karb dır toz kullanmadım,kullandığım 2ürün var 1. si pre workout olan nox,2. si universal gh ve şuan sana bu sporun çook büyük bi bölümünün gerçek besinler olduğunu tecrübelerimle söyliyebilirim
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Aralık 2014 ---
    Bunları nasıl yicem dersen sabah 5 yumurtayı at direk tavaya (sarısını ayırmanı önermem,çoğu kişi diyo ama ben ziyan etmekten yana değilim),sonra 2 saatte bir yap öğününü 3-4 ay içinde beslenmenin ne kadar önemli olduğunu aynada görebilirsin

onuryuzak bunu beğendi.
  10. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    adam yurttayım demiş bro sen ne yaptın dur hele nerede pişirecek hazırlayacak tüketecek bunları :) yurt koşullarını ondan sordum

11. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Mutfak yok hocam. Son giriş saat gece 23:55 . Aslında bende protein tozuna pek parlak bakmıyorum fakat burada yeterli protein alamadığımı düşünüyorum. Ne önerirsiniz bana acaba?

12. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben liseli olduğum için konulara çok adapte değilim :D yurtta olmuyomu ocak falan?

13. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    yok hocam ya. Ocak falan sokmakta yasak geçen sene 1-2 velet yangın çıkarmış unutup gitmiş ocağı. Onun için iyice yasakladılar her şeyi :D

14. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Protein tozu ile gelişemezsin diye birşey yok gelişirsin ama bu kısa yolu seçmek olur bu şekilde gelişmekte yanlış olur adı üzerinde besin takviyesi beslenicen ki eksikliğin olduğu yerlerde bu takviyeyi alıcaksın beslenemiyorsan takviyeninde bir mantığı yok yani ya bu spor yerine başka bir spor yap ya da beslen o yediğiniz dürümler ilerki yaşlarda pişman edicek ama o zaman anlayınca birşey farketmicek işte.

15. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    haklısınız hocam fakat işte yurtta olunca maalesef böyle oluyor :)

16. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Alakası yok kardeşim yurtta ne yemek çıkıyor pilavın bulgurun çıkmıyor mu sebze yok mu et yok mu var ha et yetersiz olabilir yurt gibi yerlerde tavuk pahalı birşey değil bir paket sigara parası kadar tavuk alsan yeni başlayan biri için yine güzel faydası olacaktır ee yurttada yiyorsun az çok tamam işte. Protein tozuna paran varsa zaten beslenmeyede paran vardır

17. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    şimdi şöyle söyleyim fazla seçeneğin yok,ya bi dönerciyle anlaşacaksın günlük 300-400 gr tavuk için(fiyatı makul tutarsa tabi) yada tüplü ocak sokacaksın demeye kalmadan ocak sokmak yasak mesajını gördüm :D
    valla tabak servis döner yapıyolar bana kalırsa bi dönerciyle anlaş yanında da pilav falan oluyor herneyse yulaf ezmesi falan da tüketmenin mi sakıncası olduğunu sanmıyorum 1-2 paket süt ve yulaf ezmesini götür,size yemekleri kim hazırlıyosa söyle sabahtan sana 10 yumuta haşlasın sabah 5-6 tane ye geri kalanını saklama kabına koy ama şunuda göz önünde bulundurmak lazım günde en az 5-6 öğün öneririm buda yurt şartlarında zorlaşıyor tabii.sen imkanlarından biraz daha bahset çözüm bulunur yani

18. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Para konusunda sıkıntı yok hocam. Yurtta akşam yemeği 5tl. Ayrıca yurtta ocak yok tavuk pişiremem :) Ha şunuda ekliyim. Haşlanmış kırmızı et yiyemiyorum. Dalga geçebilirsiniz fakat küçüklükten gelen bir şey yutamıyorum haşlanmış kırmızı eti. Sonra miğdem bulanıyor sonrası malum.. :D

19. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    ya yulafa süt yeter zaten ee tavukçu dolu her taraf çevirme tavuk satıyor 6-12 lira arası değişiyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Aralık 2014 ---
    Haşlanmış yeme mangal yap :D ısgara olarak ye döner olarak ye hazır bir yerlerde pişmiş ye restorant falan

20. onuryuzak

onuryuzak Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    hocam dönerci problem olmaz. Pilav üstü döner diyorsunuz değil mi? eğer öyleyse o problem olmaz.

5-6 Öğün nasıl olacak hocam? Alışverişi sokmam sıkıntı olmaz yurda. Sadece aldığım şeyleri pişiremem.

Sayfayı Paylaş