Protein Tozu İçeriği Dikkat Edilecek Hususlar

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve uykusuzburak tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. TozZKoparan

TozZKoparan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Boks, Fitness
    Yer:
    İstanbul, Maltepe
    Bsn markasının o serisinde karbonhidrat oranının yüksek olması bana avantajlı geldi kilo almam açısından . Siz hangi markayı önerebilirsiniz

2. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    İlla karbonhidrat+komplex protein içeren bi supplement istiyosanız multipower all in one xplode önerebilirim. İçeriğinde %55 komplex protein, %33 vitargo karbonhidrat var. Ama bence idman sonrası whey protein+meyve suyu, idmandan 1 saat sonra pilav üstü tavuk, balık ya da et ve yanında bol salata yenmesi yeterlidir. Whey protein olarak Ultimate, MuscleTech, Universal, Optimum markalarını önerebilirim. Yeni başlayanlar MusclePharm Combat, Gaspari MyoFusion Elite ve Nutrex Muscle İnfusion gibi komplex protein de kullanabilir.

3. TozZKoparan

TozZKoparan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Boks, Fitness
    Yer:
    İstanbul, Maltepe
    ben zaten muschlatech phase 8 kullandım 2.1kg anlattığın şekil düzenli olarak kullandım ama bi faydasını görmedim aynı kilo ve hacimdeyim, onun için kompleks proteini önermişlerdi bende size sormak istedim

4. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Muscletech phase 8'de komplex proteindir, tamami whey protein değildir. Ayrica supplementlerden mucize beklemeyin önceki mesajımda belirttiğim gibi supplement sadece ek besindir işin anahtarı iyi beslenme, dinlenme ve sıkı antrenmandır. Bu üç kuralı layıkıyla yerine getiriyosanız gelişmemeniz imkansız. Tek başına supplement size hiç bişey kazandırmaz.

gry666 ve TozZKoparan bunu beğendi.
  5. gry666

gry666 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muhasebe
    ben phase 8 den memnunm muscletech ürünlerı herzman kalıte 6 protein kaynagı var o dedıgın bsnden daha ıyı bır ürün tabı bünye meselesı o ıyı gelırken bundan verımın az olur gıbı vs
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Mart 2014 ---
    burak bey bnm epeydır merak etıgım bı soruda wheylerın kıvamı suda cozulme olayı vs gibi bu ürünün kalıtesını gösteririmi örnegın bsn suda cok cabuk cozuluyor benım gordugum suda karısan en guzel proteındı combata aynı cabuk karsıyor ama phase 8 zor ve yogun kıvamı zor

6. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Protein tozlarının suya karışıp-karışmama durumu protein kalitesinden ziyade ''instant'' özelliğinden kaynaklanıyor. İyi derecede işlenmiş ve micronize edilip, instant özelliği kazandırılmış protein tozları suda daha kolay karışıyor. Yani bi protein tozu suda karışması kötü olsa bile yüksek kalitede olabilir, tam tersi suda karışması çok iyi olsa bile protein tozu çok düşük kalitede olabilir.

gry666 bunu beğendi.
  7. m.c.k

m.c.k Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    hocam musclepharm arnold series iron whey( nasıl hocam? bir de universal whey pro(179tl) nasıl? Bir inceleme yapabilir misiniz?

8. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    çeşitli mağazalarda 182 tl ye ultimate prostar kampanyası var, yanında ultimate creatin, universal arbuterol ve shaker hediye. google dan araştırın güvenilir sitelerden alış veriş yapabilirsiniz. şu an fiyat-performans açısından alınıcak supplemet olarak bunu önerebilirim.

9. m.c.k

m.c.k Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    bu ikisini içerik olarak nasıl buluyorsunuz hocam? arnold ve universalı?
    o kampanyayı gördüm. arbuterol pek işime yaramaz ama iyi bi kampanya yine de.

10. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Marka olarak ikiside iyi ve protein hammaddeleri kaliteli olan firmalar. Fakat ıron whey'in protein oranı biraz düşük ve karbonhidrat oranı da fazla. Ben tercihimi Ultimate prostar, Optimum gold ve MuscleTech Nitrotech gibi ürünlerden yana kullanırdım. Çünkü bu ürünler Universal ve Iron Whey'den daha iyi protein oranlarına sahip, karbonhidrat oranları da Iron whey'den daha düşük.

11. GFBurak

GFBurak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Nitrotech Performance serisi ve bcaa olarak xtend kullaniyorum su an. Daha önceden hardcore kullaniyordum cok memnun kalmistim piyasada yok diye buna gectim. Ancak off günlerde sabah kullanmamda sıkıntı olur mu icindeki creatin'den dolayi? Gecenlerde öyle bisey okudum biraz kafami karistirdi acikcası. Hedefim yagsiz kas kütlesi insa etmeye devam etmek.

12. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Herhangi bi sıkıntı çıkarmaz rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnız uzun süreli creatin kullanımı sakıncalı olduğundan nitrotech bitince içinde creatin olmayan protein tozu alıp kullanmanızda yarar var.

13. GFBurak

GFBurak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sanirim öyle yapacagim, bir de gecen sene weider amino liquid kullanmistim ve ciddi faydasini görmüstüm. Su an sadece bcaa kullaniyorum yanina eklemeli miyim sizce? Yoksa ayrı ayrı preworkout, glutamine, bcaa seklinde mi kullansam daha cok faydasini görürüm?

14. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Antrenman seviyenizi bilmediğim için bu konuda yorum yapamam. Sert idman yapmıyosanız fazla supplemente bulaşmaya gerek yok, düzenli ve kaliteli beslenme yeterlidir.

15. GFBurak

GFBurak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Haftada 2 gün boks, 4 gün fitness yapıyorum spor gecmisim var idmanlarım da sert geciyor simdi bir daha cevaplayabilir misiniz rica etsem?

16. Xanthium

Xanthium Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Kendi açımdan önce ne amaçla kullanacağıma bakarım. Eğer off günlerde de kullanacaksam önemli olan porsiyon fiyatıdır.Soya kullanmıyorum ama ucuzsa off günlerde Complex proteini de tercih edebirim. Özellikle diyetteyken antreman sonrası BCAA kullanmıyorsam ürünün hidrolize whey olmasına; eğer BCAA kullanıyorsam izole whey olmasına çalışırım. Eğer Tr deki fiyatlar biraz mantıklı olsaydı izole proteinin de CFM yoluyla elde edilenini seçerdim, ama o kadar parayı hakettiğini düşünmüyorum.
    Ayrıca beef protein ve buğday proteinini de tercih etmem.

Aminoasit içeriği tabiki önemli, yüksek BCAA,Arginine-Ornithine ve glutamin(glutamic acid değil) içeren bir toz, çok pahalı olmadığı sürece iyi bir seçimdir.

17. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar şu yazacagım dört protein hakkında kullananlar basta olmak üzere kullanmayıp yorum yapabilecek arkadaslardan yorum bekliyorum sizce hangisini almalıyım?tat olarak ve en yüksek saf protein oranı olarak hangisi iyidir?

1)Vpx SRO Kurabiye
    2)Hardline Bipro Çikolata
    3)Dymaztize iso 100 Çikolata
    4)Gaspari Isofusion Çikolata

18. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Dymatize İso 100 kullandım benim için tat önemli değil fakat merak edenler için söylemek gerekirse tadı fena değil. Suya karışımı gayet iyi, protein oranı %80, bi ölçeğinde 25gr protein 0.5gr yağ, 1gr şeker var. Zam gelmeden önce sürekli tercih ettiğim proteindi fakat bence şimdi pahalı.

19. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
  20. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875