Protein Tozları ve Protein Hesabıyla ilgili birkaç soru?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fortyone tarafından 22 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fortyone

fortyone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar Benim kilom 67 yağ oranı %9 felan boy 174

Merak ettiğim birkaç şey var eminim başka merak edenlerde vardır ;

- İnternette ve Forumlarda Protein Hesabını Kg Başı 2 Gram Protein Olarak Almamızı Söylüyorlar Günlük.
    O Zaman benim için 67 * 2 = 134 gr protein yeterlimi oluyor?

- Daha iyi gelişmek için 134 gram proteini 200 gr çıkarmak doğru olur mu?

- Ve Protein tozlar ne kadar etki ediyor yani günde 74 Besinlerden protein alıp, Protein Tozundan 60 gr alsam gelişmede bir sıkıntı olur mu (74+60=134)?

Son 2 gündür günlük 1 kg tavuk göğsü yiyorum hızlandırcağımı umuyorum geliştirmeyi...

bu soruların cevabını alabilirsem nasıl bir yol izleyeceğim konusunda yardımcı olursunuz...

(3 Aydır Spor yapıyorum)

Son düzenleme: 22 Haziran 2012
  2. SipahiPower

SipahiPower Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    aldığın protein miktarının gelişim için min bir limiti var,fazlasının ise öyle bir sınırlaması yok.kullanamadığın proteinler ya yağa donusucek yada aşırıya kacmıssan baska yollarla vücuttan atılıcak.
    Ne kadar protein almak gerektigi konusunda bir cok gorus var ama genel kanı kilonun 2 katı protein yeterli.senin icin 100-150g arasında ideal gelişimi saglıyacagını tahmin ediyorum.

1kilo tavuk göğüsü cok fazla öğün basşına 150-200 gram yesen yeter.sonucta yediğin yogurtta makarnada bir çok seydede protein var onları hesaba katmayı unutma.

protein tozunada su asamada cok ihtiyacın oldugunu sanmıyorum,illa kullanıcaksan sadece antreman sonrası kullanman yeterli olur bence.

Sayfayı Paylaş