protein oranı kaçması

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 24 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Fazla proteinin zararları

1- Proteinler vücutta depo edilmez. Alınan proteinlerin fazlası yağa dönüşerek depo edilirler. Yağın artması sporcunun performansını düşürüp istenmeyen vücut ağırlığı teşekkülüne sebep olur.

2- Protein bakımından zengin hayvansal kaynaklı besinlerin yapılarında katı yağ ve kolesterol bulunmaktadır. Bu tür yiyeceklerin fazla oranda tüketimi ileri yaşlarda kalp-damar hastalıklarına yakalanma riskini arttırır.

3- Proteinlerin parçalanması sonucu oluşan artık maddelerin(Ürik asit) atımı böbrekler yoluyla olduğundan sporcularda su kaybına yol açar.

4- Fazla protein vücuttan kalsiyum atımını hızlandırır.

2. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    fazla oran ne kadar acaba ben gunluk kilo basına 2 gr hayvansal protein alıyorum

3. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Ek besinler yerine doğal besinleri tercih ederim ben yine de, tavuk et süt. Protein tozlarının içinde kimyasal malddeler illaki vardır. Ama günlük 500 grdan az yenilen tavuğun bodye bir katkısı zor oluyor bana göre. Yumurta sarısından uzak duruyoruz ama kolestrol beyaz ette yoktur, yağlı ızgara olursa bilemem ama haşlamadan şaşmayız. Sakatatlara da dikkat, doymuş yağ oranı fazladır

Son düzenleme: 18 Kasım 2009
  4. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    günde 3litre su içiyorum ben supp.larla kullandıgım dahil degil 66kg'ım su aralar sanırım günlük 140gram civarı hayvansal prot. alıyorum hergünde 200gram kadar kırmızı et tüketirim daha ölmedim ama ilerisi bilemem:D protein'in vücud'a fazla geldigini zannetmiyorum yoksa bu kasların böyle olmaması lazımdı büyümüyorlar hehe...

5. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyla alakasız ancak işe yaradığını vejeteryan bodybuilderları araştırarak görebilirsin. Bazılarının yumurta dahi tüketmediğini hatırlatırım. http://www.vegetarianbodybuilder.com/index2.html

Yanlış anlama, etle soyayı bir tutmuyorum ama belli ki tahmin ettiğimizden çok işe yarıyor.

Son düzenleme: 18 Kasım 2009

Sayfayı Paylaş