Protein Eksikliği + Kas Kaybı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve eKBS tarafından 7 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. eKBS

eKBS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dün sporda tartıldım yağ oranı kas olayları falan, 2 ay öncesine göre 200gr kas kaybetmişim, Hoca "Yediğiniz besinler yaptığınız sporu karşılamamış" dedi, protein eksikliği olduğundan bahsetti. Açıkcası baya bir moralim bozuldu spora başlayalı 6 ay oldu ve değerlerim şöyle. Yaş 19 bitti.

Yağ Oranı : 8.2 9.8 11.0 12.2
    Kas Ağırlığı : 58.4 59.3 60.6 60.4
    Vücut Ağırlığı: 63.6 65.8 68.1 68.8

Acilen kendime çeki düzen vermem lazım, bu sabahtan itibaren her sabah 1 yumurtanın tamamı + 3 yumurta beyazı haşlayıp yemeğe başladım. Her akşam da 1 koca bardak süt içip, hafta içerisinde zaman zaman makarna, beyaz et ve ev yemekleri yemeği düşünüyorum, artık fast food yok. Bana önerileriniz nelerdir, her türlü yardıma açığım. Yağ oranım kaçı geçmemli mesela?

Not: Whey Protein ya da Weight Gainer bir sonraki kilo ölçümüme kadar kullanmayı düşünmüyorum, eğer yine yetersiz çıkarsam başlayacağım.

Teşekkürler.

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Yag orani kisisel bir tercih. Burdaki bircok VGci bulk gorunumu define gorunume tercih eder. Sebebi de cok daha kalin durmandir. Eger arzun hacimse, yag oranina kafayi bu kadar takmaya gerek yok, ama yagli gorunumde de karin kaslarini gosterme imkanin yok. Eger arzun fit gorunmekse %10 nun alti son derece iyi aslinda. Karin kaslarini da gosterebilrsin boylece, ama yillarca VG yapmamissan kollarin gogsun ince durmasi hemen hemen kacinilmaz bir sonuc. Dedigim gibi karar vermek lazim ne istedigimize.

Whey protein kullanmamak icin ozel bir nedenin yoksa kullanmani tavsiye ederim. Bir de asiri antreman problem yeterli beslenmiyorsan. Ben o hatayi 3 ay yaptim ilk basladigim sene, bir gidim ilerleyememistim. Agirliklar artiyordu, ama hacimde bir ilerleme yoktu. Bu isin %30 su antremansa %70' i beslenme. Belki daha bile fazlasi. Forumu biraz daha arastirmani oneririm, ozellikle beslenme bolumunu. Ibret oykusu olarak da pump foreverin gelisimini okumani oneririm.

3. eKBS

eKBS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yazdıkların için teşekkürler aneximandros. VG nedir bilmiyorum. Spor'a gitme amacım şekle girmek, kilo almak ve sağlıklı yaşamak. Şekle girmek'ten de kastım senin de dediğin gibi "fit görünmek". Abartılı bir vücut kesinlikle istemiyorum. Beslenme ile ilgili önerilerinize bir yararı olacaksa vücut ölçülerim de şunlar.

Göğüs : 100
    Bel : 82
    Sol Kol : 34
    Sağ Kol: 35

4. crespo143

crespo143 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmene tabiki dikkat et ama moralini bozma 200ge yazmışsın kas kaybına bu yanlış ölçülmüşte olabilir yani ihmal edilebilir.

5. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    200gr. için moral bozulmaya değmez tabiki beslenmene dikkat edebilirsin bide şu var her insan zaten 1-2 kg arasında zaten kilosu değişebilir bununda sebebi tartılırken wc ye gidip gitmemen bile olabilir yani o o kadar kafaya takılacak bir sorun değil eğer 2-3 kg gibi bir kayıp varsa o zaman tabiki daha dikkatli olmalısın

6. xilver

xilver Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bence de 200 gr aşırı bir kayıp değil. İhmal edilebilecek kadar küçük bir hata oluşmuş da olabilir. Benim merak ettiğim; o kilo-boy-yağ-kas analizi yapan aletlere ne kadar güvenebiliriz ? Marketlerde, A.Mlerinde heryerde var. Hepsine güvenebilir miyiz ?

7. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım sen 200 grama morelini bozuyosun benim 2-3 kg kas kayıbım oldu ama bu tecrübede oldu bidaha bu yanlışa girmedim en azından proteini alamadğım günlerde fazla karbo tüketiyorum çünkü enerji açığını kapatsın henüz kaliteli bir beslenmem yok ama 3 hafta sonra güzel bir beslenme ile definisyon dönemine gireceğim ki kas kayıbından korkmuyor değilim ama kas hafızası denen bir kavram var kaybettiğin kasları 2-3 hafta veya daha az sürede güzel kalite beslenme ve dinlenmeyle eski haline getirebilirsin fakat o 2-3 kilo kas kayıbı bana öyle kötü hissettiriyordu ki spordan soğumuştum ama 2 haftada filan geri toparladım çok nankör bir spor dikkat etmek gerekir ;)

8. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    ben birşeyi anlamadım..68 kilosun ve 60.4 kilo kasın nasıl olabiliyor?oradaki bilgilere göre basit bir hesap yapınca vücudun sadece yağ ve kastan oluşuyor gibi görünüyor..ya oraya yazdığın bilgilerle ilgili bilmediğin birşeyler var ya da spor salonundaki alet bozuk

9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    o kadar detayli olcum yapan cihaz varmi sanki?

200 gr nedir ya allahaskina komik bi tabir olmus...

not: ayrica kas kaybi fln diye bir olay yok kas hucreleri sayi olarak sabit, beslenmeye ve idmana gore buyuyup kuculuyorlar...

Sayfayı Paylaş