Protein alımım nasıl olmalı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve coldice tarafından 16 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    merhaba herkese. 1 ay önce spora başladım ve 6 kilo verdim. boyum şu anda 1.90 kilom 88. fakat yine de vücudum yağlı. yani zayıf görünüyorum ama alt karın ve göğüsler hala biraz yağlı ve cıvık. pazartesi tekrar salona kaydolcam ve kas geliştirmeye başlıcam. yörsan'ın lor peyniri var. 100 gramında 19 gram protein var. kalorisi ve yağ oranıda düşük. hatta resmi bu

http://2.bp.blogspot.com/_10Qr9q4RR0c/S4AWZVlaJ3I/AAAAAAAAAA0/qF98oOFJ_PY/s320/yorsan_lor_peynir.jpg

şimdi sorum şu. ben aynı anda hem yağları yakıp(özellikle göğüsleri) hem de kas geliştirebilirmiyim. yağlanmak istemiyorum. o yüzden bu proteini nasıl kullanmalıyım. spora başlamadan önce göğüslerim de yağ oranı baya fazlaydı. şimdi baya azaldı ama yine de var hala. butterfly makinasında 3x30 şeklinde az ağırlıkla çalışıyorum. sizce artık bench press yapmaya başlayayım mı? çok soru sordum biliyorum umarım cevaplarsınız :)

2. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmanlarının başına 30 dk düşük hızda cardio koy.normal yürüme hızının bir kademe üstü olacak şekilde. bunu yaparken beslenme olayı tam bi karmaşa,bir kaç bilimsel yazı oku,kası yakmadan yağ yakmakla ilgili çünkü vücut önce kası eritiyor.. haftada maximum 200-300 gram arası yağ yakabilirsin,daha fazlasını yaktıysan kastan gitmiştir. karbonhidrat ve proteinini düzenli almalısın

coldice bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kardıo yap yagların üzerine kas yaparsan cırkın duracaktır hem kardıo hemde body yaparsan cok daha ıyı olur antremandan once koşu bısıklet gıbı aletlerde calıs ter at

coldice bunu beğendi.
  4. coldice

coldice Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    teşekkürler yorumlar için. ilk ay programım şu şekildeydi

20dk koşu bandı
    10dk bisiklet
    5dk eliptik bisiklet

3x30 makinada göğüs
    3x30 butterfly
    3x15 barbell curl
    3x15 ayakta dumbella omuz(yana açış)
    3x15 oturarak dumbella omuz(yukarı kaldırış)
    3x15 pushdown
    3x15 lat puldown

2x30 eğimli sehpada mekik
    2x50 twister
    2x50 sopa
    2x30 dumbella yana eğilme

Sayfayı Paylaş