Protein Ağırlıklı Diyet

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ŞiŞman tarafından 22 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar 1 haftadır protein diyeti yapıyorum yani karbonhidrat bulundurmayan besinler tüketiyorum.3 kilo verdim sabahları sucuklu yumurta haşlanmış yumurta yada peynirli yumurta yiyorum.Öğlenleri tavuk balık yada kırmızı et yiyorum aksam da aynen.doyana kadar yiyorum .karbonhidrat bulundurmayan besinlerin cogunu yiyorum ve yanında mineral wassar soda ya benziyor ancak daha hafif 1.5ltr iciyorum.cola light ta iciyorum.1hafta daha uygulayacagım halsizlik felan hissetmedim sadece bugün 7. günde karnım agrıdı ama 1 saat kadar sürdü.boyum 1.80 kilom 87kg dı simdi 84kg hedefim 80 kg a inip bodye başlamak sizce devam etmelimiyim diyete daha önceden günde 1-2 saat yürüyüp yada bisiklet sürüyordum ve baska bir diyet uyguluyordum sanırım sabırsızlıgım yüzünden bu diyete basladım.Önerilerinizi bekliyorum..thums:

2. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Neden kardiyo yapmıyorsunuz ? 1 haftada 3 kilo az değildir, hızlı kilo almak veya vermek ne anlama geldiğini biliyorsunuz ?
    Sucuk??

3. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet sucuk bana bir arkadasım anlattı bu diyeti karbonhidrat haricinde herseyi yiyebilirsin dedi.
    cardio derken acarmısın bu terimlerle pek aram yokta..yorumun icin tesekkür ederim.

4. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
  5. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim dostum.birde sence tamamen zayıflayıpmı body yapıyım yoksa vücudum biraz yaglımı olsun..?

6. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Teşekkür etmek istiyorsanız forumda teşekkür butonu vardır. Kurallar gereği bunu kullanmanız gerekir. İsterseniz forum kurallarına bakın.

Yağ oranınızla bağlantısı yok. Yarın başlayabilirsiniz.

ŞiŞman bunu beğendi.
  7. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    benimde aklımda şu soru var protein ağırlıklı diyet yaparak kardiyo destekli ağırlık çalışması uygulayarak hem kas yapıp hemde yağ yakabilirmiyiz. hem bu sayede yağ yakarken adele yakma riskinide minimuma indirmiş oluruz. böyle bir şey mümkünmüdür?

ŞiŞman bunu beğendi.
  8. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    eğer yağ yakma ile ilgili bölüme bakarsanız sorunuzun cvbını bulursunuz...hem zayıflayıp kas yapmak mümkündür tabiki

ŞiŞman bunu beğendi.
  9. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben bu diyete devam etsem peki kilo verdikce kas ve su mu kaybederim yoksa yagda kaybedermiyim en cok hangisi gider ?

10. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    senin uyguladığın diyet ketojen diyeti arkadaşın bunu tavsiye etmiş ama adını söylememiş.ketojen diyetinde günlük maksimum 30-40 gr karbonhidrat alırsın(domates salatalık baklagillerden almak şartıyla) ayrıntıları tam hatırlamıyorum ama protein ve yağ lbs cinsindendi..yani atıyorum günlük 100 gr yağ almak zorundasın bu diyette enerjini öyle sağlıyorsun kaldırdığın ağırlıkları düşürmüyorsun ve kiloyu hızlı yakıyorsun tek zararı hayvansal yağ alırsan kolesterolün yüksek çıkıyor..zeytinyağı v.s kullanırsan süper bi diyet uygulamış olursun..kilo vermek zaten aylara bakmaz günlere haftalara bakar tutupta 2 günde 10 kilo vermemişki adam niye zararlı diyorsunuz anlamadım..

ŞiŞman bunu beğendi.
  11. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim thebarley bide sence cardio yapıyımmı diyetle beraber..cok su kaybedersin felan diyorlar..

12. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ketojen diyetiyle yağdan yakarak kilo verirsin. Ancak kas kaybın da sporcu beslenmesine dair ideal bir diyettekinden çok daha fazlası olacak şekilde kaybedilir. Ketojen diyetlerinin bu yüzden çok uzun tutulmamasından yanayım, bir haftalık süreçlerin geçilmemesi iyi olur. Bu arada günde 1,5 LT light kola tüketimi çok fazla olmuş. Karın ağrısına bir sebep de o olabilir.

ŞiŞman bunu beğendi.
  13. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet zaten kolayı baya azalttım bende 3 hafta uygulamayı düşünüyorum75kg kadar düştükten sonra body ye baslamayı planlıyorum. 1kg daha verdim 83kg suan öncelerden sadece 80e düşsem yeter diyordum 93 kg dum.Bodye 75 de başlamamın sebebi göğüs bölgemdeki yağlar kas yapıpda iyice şişmesini istemiyorum.Yorumlar için teşekkürler...

14. thebarley

thebarley Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    sisman şu an için kardiyo yapıp yapmamak sana kalmış ama vücut bi süre sonra buna alışlınca kilo vermek zorlaşacak o zaman kardiyo ile desteklersin diyeceğim ama fakat lakin:) zaten planladığın kiloya ulaşıyorsun kardiyoyu body yapacağın günlerdede uygulayabilirsin. kardiyo aslında her zaman gereklidir..söylemeyi unuttum bu diyette bol su içmen gerekiyor evet su kaybedersin çok..https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ketojen-diyet-ve-ketosis-t21233.html burada diyetle ilgili ayrıntılar uygulayanlar ve aldıkları sonuç mevcut kas filan kaybetmemişler..herkesde aynı etkiyi yaratacak diye birşey yok tabi.kola neden içtiğini anlamadım kafein için nescafe alabilirsin yeşil çay sirke b6 vitamini v.s destekleyebilirsin bunlarla.ben henüz diyete girmedim böyle devam ediyorum diyet zamanı asprin ve kafein alacağım efedrin almayacağım onun yerine yeşil çay b6 vitamini v.s almayı düşünüyorum..bol su iç unutma..esenlikler..

ŞiŞman bunu beğendi.
  15. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Bence bodye şimdiden başlaman daha faydalı olur fazladan kalori yakıcağın için daha fazla yağ yakarsın

ŞiŞman bunu beğendi.
  16. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yorum ve önerileriniz için çok teşekkür ederim..
    Başka önerisi olan yazabilir..

17. mrgrowth

mrgrowth Yeni Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    akademisyen
    bu kadar proteinli beslenirken yanında multivitaminde alın.bol su içmeyi ihmal etmeyin.bodyede başlayın derim.

pac89 ve ŞiŞman bunu beğendi.
  18. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    multivitamin almıyorum zararı nedir ?

mrgrowth bunu beğendi.
  19. witchking

witchking Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben anlamadım şimdi. bu kadar proteinli beslenmesine ramen nasıl kas kaybı olabilir insanda? atıyorum günlük aldığım kalori 1200 kalori (300 ünü de sporla versek 900 kalori kalır) ve toplam aldığım proteinim 200 gr diyelim. Hem kasların şişmesi için gerekli proteini almış oluyor hemde zayıflamak için az kalori almış olmuyormuyuz?

ŞiŞman bunu beğendi.
  20. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet zaten kas kaybı olmuyor sanırım..oluyordurda fazla degil her diyette oldugu kadar.

Sayfayı Paylaş