protein ağırlıklı beslenme ve kilo verme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve over35 tarafından 7 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. over35

over35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar öncelikle merhaba yeni üye oldum,fakat üye olmadan öncede konuları okuyarak çok faydasını gördüm buranın,tüm o değerli bilgileri paylaşan ,yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

kardiyo çalışmalarıyla evde yaparak, buradan bilgileri okuyarak iyi sonuçlar aldım,devamda ediyorum.

benim soracağım soru ise , kilo verme aşamasında,tabata denilen kardiyoyu yaparken, protein ağırlıklı beslenmek doğrumudur,mesela örnek verecek olursam akşam yemeğinde 500 gram kızarmış veya haşlanmış tavuk göğsü,bol salata çay kaşığı kadar zeytinyağlı 1-2 dilim ekmek.yoksa bu tür beslenmeye tam olarak kilolardan kurtulduktan sonramı geçmeli,kilo vermeyi yavaşlatırmı yani sorumun esası bu.

şimdiden teşekkür ederim.

2. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Protein agirlikli beslenme senin icin cok yararli olacaktir kilonu yaglardan vermeni saglayacak kaslarini koruyacaktir . Zaten kilo vermeye yonelik diyetler (dukan,karatay) diyetleri sadece protein besinlerinden olusur :) istedigin kiloya ulasasiya alabildigince protein, karbonitraz cok cok az , yag 0 istedigin kilodan sonra kaslarina hacim katmak icinde protein +karbonidrat :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

over35 bunu beğendi.
  3. over35

over35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    çok teşekkürler, dediğiniz daha sağlıklıysa ben devam edeyim ozaman,bu tür beslenmeye.500 gr tavuk fazla değil demi :)

4. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Kilonu ve yag oranini yazarsan ulasmak istedigin kila ve haftada kac gun nekadar kardiyo yaptigini soylersen sana daha cok yardimci olabilirim beslenmeyle ilgili istedigin sorulari sorabilirsin

over35 bunu beğendi.
  5. over35

over35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1

6. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta

7. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Aynen ozaman dedigim gibi protein agirlikli beslenebilirsin mesela
    Sabah kahvaltisi yaklasik 60 70 gr lor ve tam tahilli cavdar ekmeginden olusan arasinada lezzet katsin diye 1 adet yagsiz tost ve 3 yumurta 2 beyaz 1 tam olacak sekilde muhtemelen tam doymassin 2 saat gibi sonra . Ara ogun olarak eti lilalif + musliyi 300 gr sutle beraber lezzetli bi sekilde tuketirsin oglen de yagsiz ton balikli salata - 250 300 gr ma kadar sade olarak tavuk şiş yaninda az bi bulgur pilavi aksamda hafif yagsiz biseyler tuketebilirsin

over35 bunu beğendi.
  8. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    ben sana yagi daha hizli yakmak icin bi kac puf nokta soyliyeyim belki biliyosundue bunlari ama cok faydasi olur yani neredeyse 2 kati daha hizli yol alirsin :)
    1.si sabah ac karna kaynayip demlendirdikten sonra bi 10 dk bekleyerek sogumus sekilde yesil cay ic ve disa cikma imkanin varsa uyandiktan sonra disari cik hafif trmpo bi 5 10 dk kosu yap gelincede cok azda olsa mekik cek 2*20 gibi bu gun icindeki metobolizma hizini arttircaktir .
    2.si yine yesil cay (ılık olacak ) ama spor salonuna gitmeden yarim saat once ic bunu atlama yesil cay icerek spor yaptiginda normaline gore daha fazla ter attigini ve idrarindaki toksin miktarinin arttigini goreceksin.
    3.su klasik olacak ama bol bol u ic ozellikle kardiyo aninda 1.5 litre ic az az ama sık sık agiz kuruyken yag yakamassin. Gun icindede 3 4 litre su tuket.
    4. Yemeklerinde bol bol acı pul biber kullan .
    5.gunluk 1 elma ye.
    6. Gun icinde bi fincan şekersiz türk kahvesi iç.

Son düzenleme: 7 Mart 2014
    over35 bunu beğendi.
  9. over35

over35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam şimdi şöyle yüz bölgesinde ve göbek bölgesinde , bölgesel yağlanma başlangıcıydı ve ben bunu farkeder farketmez tüm düzeni değiştirdim,yüz bölgesi tamam hallettim,vücudun diğer bölgeleride kardiyo ile toparlandı hamlığı attı,göbek bölgesi ise baya toparlandı fakat orda ele gelen bir avuç kadar gibi düşünün bir yağ var ve acayip direniyor,son 3 güne kadar çayda şekeri kesmemiştim onuda kestim bakalım şimdi neyapacak diye,birde aklıma protein türü beslenme takıldı , bölgesel zayıflamada olmadığını biliyorum burada okudum,yada en dirençli bölge orası ben sabırsız davranıyorum.

hergün kardiyo yaparım hocam,alıştım çok iyi geliyor,gün içinde normal mesai saatlerindede herhangi bir yorgunluk getirisi olmuyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Mart 2014 ---
    beslenme önerilerini not aldım hocam teşekkürler , evet şimdi kardiyo anında 1 litre içiyorum ama dikiyordum ! orda bir hatam var demek ki

şekerli kahve ters etki yapmazmı siz daha iyi biliyorsunuzda , ben okuduklarıma istinaden soruyorum.geri kalan bilgileride telefona not aldım.

10. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Şekerli yazmisim ya kusra bakma hata yapmisim yanlis bilgi vermek istemem :) sekersiz olucak tabi :)

over35 bunu beğendi.
  11. over35

over35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bu saatlerde normal hocam ,birçok bilgi verdiniz :) gece vakti..çok teşekkürler bende sdü mezunuyum buarada :)

12. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Rica ederim abicim aklina takilan birsey olursa sor bende bu isle 4 5 aydir ugrasiyorm ama gunluk 1 saatimi hemen hemen turlu sitelerden bilgi toplayarak gcirdim beslenmeyle ilgili :) bölümün neydi acaba

13. over35

over35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sorarım yormazsak seni tabi :) bu işler bilgisizce asla olmamalı,şu son aşamayı halledeyim,dambıl setleri ağırlık çalışmaları onları sorcam daha :) arada aklıma takılanları sorarım,işletme mezunuyum anadolu mahallesinde kalmıştım 4 yıl,iyaşın karşısından girilen semt :) severim ıspartayı huzurlu yerdir.

14. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Sorabilirsin hic cekinmeden sorun yok :) işletme he demek papatya senin dönemindedemi vardi :D bende modernevlerdeyim iyi bende begendim dedigin gibi huzurlu kafa dinlemelik :)

over35 bunu beğendi.
  15. over35

over35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    nurhanımı diyorsun yoksa :)

16. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Hayır kocasi gürcan :D keske nurhan olsa :D

17. over35

over35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    gürcan deyince varya irkildim yemin ederim :) ben onları hep unutturmuştum kendime :)

18. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Hahaha haklisin kusra bakma gece gece hatirlattim abi :D ben yatiyorum malum papatyanin yine gereksiz odevleri var erken kalkip yetistirmek lazim :) iyi geceler sana abi aklina takilan bisey olursa sorabilirsin

19. over35

over35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    çok teşekkürler yardımların için evet sorularım olursa rahatsız etçem seni artık, papatya konusundada kasma hiç :) yapabileceğin birşey yok :) mantıklı davran eğlenmene bak :) sdü ye selam iyigeceler

Sayfayı Paylaş