Programlar kafami kariştirdi.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mehmet61 tarafından 19 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mehmet61

mehmet61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1) Ben 1 yil önce kilo almak için body'e başladim. 6 7 ay sonunda 58 kilodan 65e çikmişdim. Programimda haftada 3 defa omuz+arka kol// Göğüs+ön koldu. Sirayla gidiyordum. Arada sirt ekliyorduk sonlara 2 3 hareket.Bacak sirt fazla girmiyorduk nedeninide fazla bölgeyi yaymak kilo aldirmaz,ancak 65 falan olunca bacak basarsin demişdi. Her bölge için en az 4 hareket *4 şeklindeydi. Ancak şimdi yeniden başladiğim salondaki antrenör sirt ve bacak kesinlikle girmemi özellikle bacağin vucut gelişmesinde öneminin çok büyük olduğunu söylüyor. Haftada 3 yine tüm bölgeler.
    2) Yine önceki spor zamanimda evde olduğum zamanlar şinav barfix arada yine kan pompalamami söylerledi. Şimdi tamamen dinlememi kesinlikle çalişmami söylüyor antrenör.
    İçimde 2 lem oldu. Eski programimda kilo aldim ama bu tam tersini söyluyor hata yapmişsin şeklinde ifadeler dedi.
    Sizlerinde tavsiyesine ihtiyacim var.
    Yaşim 19 ve kilom 58

Son düzenleme: 19 Ağustos 2015
  2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Kafa karışıklığın bilgisizliğinden. Kısaca seni bilinçlendirmek için şunları söyleyebilirim: İlk gittiğin salondaki antrenörün çok düz mantıkla bakmış olaya. Sırt ve bacak büyük kas gruplarıdır. Büyük kas gruplarını çalışmak birtakım hormonları (özellikle GH) devreye sokacağından daha fazla kalori yakacaksın. Kalorinin kilo almayla doğrudan ilişkisi olduğundan fazla kalori harcamadığında vücut kilo alacaktır. Doğru. Fakat zaten bu kas gruplarını çalışıp üzerine 1 tabak fazla makarna yeseydin eğer, hem sırt ve bacak kasların gelişecekti hem kilo alacaktın.
    Sana bunu söyleyen antrenörünün mantığına göre sen hiç kas çalışmasaydın daha fazla kilo alacaktın. Belki de 66-67 olacaktın. Neden ? Nedeni yukarıda yazdıklarımda.
    Mantığı basitçe izah etmeye çalıştım. Ter dökmeden yediğin her ekstra kalori sana yağ olacak geri dönecektir. O yüzden tüm kasları çalışacaksın.

3. mehmet61

mehmet61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yani o zman yeni programi(gogs-ön kol/omuz-arka kol/sirt-bacak) yapicam. Peki 2. olay evdede bir 10 20dk lik çalişmak sakincalimi yoksa iyimi?

4. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Salonda çalış evde dinlen.

5. anilcan.asha34

anilcan.asha34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sirt bacak yapma ikiside en büyük 2 kas grubu benim tavsiyem sirt-arka kol,omuz bacak gelisimine göre 4-5 ay sonra haftada 5 günlük programa(tek bolge programi) gecersin. Gelelim kilo alma olayina o tamamen kalori acikligi ile ilgilidir alman gereken kaloriden 200 250 kalori fazla alirsan yavaş kilo alir ama az yaglanirsin 500 600 kalori alırsan hizli kilo alirsin ama birazda yaglanirsin. Benim kisisel onerim bu yaz zaten bitti hergun 500 kalori daha fazla al cumartesi sadece cardio yap. Boyle subata kadar git subatin ilk günü diyete basla haziranda gorursun kendini :).
    Not 1: kesinlikle seker un tuz fast food çikolata yemiyoruz. ARALIK ayi gibi cheat meal yapabilirsin.
    NOT2: Bu verdiğim aylar maksimum kapasiteyle antrenman yapip beslenme duzenine uyup hareketleri dogru yapman set arasi dinlenmene bile bağlı olarak degisme gosterebilir.
    Not3:Sağlıklı ve güçlü kal dostum:)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş