Programimla ilgili mrk ettigim bir soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Cnk35 tarafından 30 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Cnk35

Cnk35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben yaklasik bu yaz basi diyete basladim diyete baslamadan once 1.81 boy ve 107 kilom vardi. yaklasik 5 6 ayda 84 kiloya dustum ve bodye baslamaya karar verdim.Bodye basliyali yaklasik 1.5 ay oldu programim
    pazartesi:gogus-omuz
    sali:cardio yaklasik 40 dk bisiklet mekik ters mekik vs.
    carsamba: biceps-triceps
    persembe:cardio
    cuma:gogus-omuz
    cumartesi:cardio
    3 gun agirlik 3 gun cardio olarak calisiorum.Benim mrk ettigim diyetimde genelde protein agirlikli beslenmeye calisiorum.Genede hesapladigimda gunde yaklasik 40-50 gr protein alabiliorum 1000 kalorilik diyet uyguluorum.Ve bu kas yapiminda yardimci olurmu baslangic olarak.Cunku suan icin gene beslenmemi artirmak istemiorum.Cunku gobek ve basen bolgemde gene fazladan yag var.Vucudum genel olarak gobek ve basen bolgesinde yaglar toplanio.Suan Gogus ve kollarim ince durdugu icin cok bicimsiz bir vucudum var.Sonuc olarak acaba agirligi kesip sadece cardio calisip 75 kiloya kadar inip iice yaglari verip sorami agirlik calismaliyim ,yoksa agirlik calisirkende yaglarim erirmi.1.5 aylik calismamda anca 2 kilo verebildim agirlik calismadan once cok daha rahat kilo verebiliordum.Agirlik calismamin yarari oluo ancak gobegimi eritmek istiyorum biran once

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    imzamdaki linki okumalısın..tüm sorularının cevapları ayrı ayrı var..
    ayrıca yağsız kas yapmak adına forumda çok konu var..

son hatırlatma vg.ye başlayacaksan 40-50 gr. protein ve 1000 kalorinin az olduğunu bahsettiğim linkte göreceksin..

Son düzenleme: 1 Aralık 2007
  3. Cnk35

Cnk35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Gunluk 100 gr protein ve 2000 kalorilik beslenmeyle kas kutlemde artis olurmu.Kas kutlemi arttirmak icin cardiyoyu kesmem lzmmi yoksa bu yapacagim beslenmeyle kas kutlemde artis olurmu ?

4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bulk bir bunyede beslenme guzel oldugu muddetce kardiyo yapinca kas kutlesi kaybi olmadigini gordum... sonucta deparli kosmuyoruz amac hafif terlemek toksin atmak.

5. Cnk35

Cnk35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peki 3 ay kas kutlesi aldiktan sora 1 ay fazla yagi atmak icin cardiyo calisirken o 1 ay icinde gene agirlik calismak gerekirmi calisiliosa az siddetli kasi koruma amaciylami calisilmasi lzm.Birde suan cardio calisip yaglari eriticegime 3 ay sora eritmeye calissam alicagim kas kutlesi sayesinde dahami rahat yag eritirim ?

6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    oyle bir hesap kitap yapamazsin, su sudur diye kim dese yanlis olur. yeni basladigin icin en buyuk yardimcin uzun vadede calistikca vucudundan gelecek sinyaller olacak...

7. Cnk35

Cnk35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    vucudumu yaza kadar toparlamak istiyorum.Ama tabiki yazinda birakmicam dvm edicem.Yaklasik 5 6 ay icinde 25 kilo verdim.Ama genede vucut yag oranim %25.eskisi kadar olmasada hafif gobegim var.Diyet yaparak agirlik calisiyorum ama bana zararli olacagini dusunmeye basladim.Cunku diyetim 1000 kalorilik ve icinde gunluk 30 40 gr protein var.Yani suan icin zayiflamayi birakip kilo almaya yonelik calissam dahami yararli olur diye dusunuyorum.

8. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli

bence zararlı olur.
    1000 kalorilik bi beslenme ile kas inşa etmen imkansıza yakın.
    uzun vadede düşünmen,planını ona göre yapman lazım.
    yağ oranım fazla diyosun.
    ama yine de kilo almak istersen kimse tutamaz seni,fakat aldığın kiloları kas olarak almaya çalışmalısın.
    ya da güzel bi diyet programı ile beraber kardiyo ağırlıklı çalışmalar ve yağ yakıcı bi supplementle yağ oranını düşürmeye çalışıp,bi müddet sonra bu yağ oranı şimdilik iyidir deyip biraz beslenmeyi ağırlaştırıp,antremanlarda biraz oynamayla asıl amacı kas inşa etmek olan bi döneme girebilirsin.
    ya da ikisini birden başarabilirsin uzun vadede dikkatli beslenme ve çalışmayla.yani hem yağ yakımı hem kas inşası zor,ama imkansız değil.ama uzun vadede olur bu dediğim
    bunun için forumda çok araştırma yapmalısın.
    güzel örnekller bulabilirsin.
    bkz: pump forever

9. ErCıN

ErCıN Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    gogus omuz fazla olmus .... bnm fikrim omuzun ve goguslerin bir gun calısmak cunku bu 2 kas grubu dierlerine gore daha uzun surede gelişir ...

Sayfayı Paylaş