Programım yaşıma göre uygun mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Proteus tarafından 19 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Proteus

Proteus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    1999 doğumluyum bundan yaklaşık 3 yıl önce aşırı kiloluydum ve kafa takmıştım 4 ayda 20 kiloya yakın bir kilo verdim ve o süre zarfında 8 cm boyum uzamıştım

boyum 1.75 1.70 arası (nedenini bilmiyorum ancak her ölçtüğümde değişik bir değer çıkıyor :) ) kilom 75.

3 yıl önce verdiğim kilolardan sonra elime, ayağıma, yüzüme bakınca çok zayıf birisiymiş gibi gözüküyorum ancak göbeğim var ve göbeğimi eritmek istiyorum.

Kahvaltı

Sabahları saat 10:30-11:15 gibi kahvaltı yapıyorum.
    1 adet salatalık, 1 adet domates, 2 adet haşlanmış köy yumurtası (Annanem getirdi geçen hafta Sivastan, 1-2 ay yeter yumurta), 4-5 adet zeytin 1 kibrit kutusu kadar peynir ve canım isterse süt, 2-3 dilim ekmek.

Öğlen Yemeği
    1 salatalık, 1 domates, 1 kâse yoğurt(süt ve peynir fazla sevmediğim için), çorba (değişiyor ama genellikle ev yapımı tarhana, ayran çorbası vs).

Akşam Yemeği
    Akşam yemeğinde fazla seçici davranamıyorum malum yaşım küçük ama az yemeye bakıyorum. Ek olarak her akşam yemeğinde salata ve yoğurt yiyorum.

Programı kendim ayarlardım şunu ekle, şunu yap, şunu çıkar dedikleriniz var mı ?

Bu arada açlığımı yatıştırmak için bol bol su içiyorum

Son düzenleme: 19 Haziran 2013
  2. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Ben de senden 1 yaş büyüğüm. Yaklaşık 4,5-5 ay kadar önce bende aşırı kilolu olmamama rağmen düşük kalorili bir diyet uygulayıp spora başlamıştım. Kilo verdim doğru ama geçen seneye göre 300gr kas kaybettim (kas oranım zaten sınırda) ve diyetisyen bana "senin yaşında bu tür diyetler büyümeni bile durdurabilir" dedi. Bu bilgi kısmıydı. Senin kısmına gelince öncelikle gözüme ilk çarpan şey öğlen yeterli miktar protein yok gibi geldi. Öğlen yemeğin için 100-150 gr yağsız hazırlanmış kırmızı et, balık, tavuk ekleyebilirsin. Bir de sabahları 2-3 dilim ekmek yiyeceğine sabah 2 öğlen 1 dilim yemen daha iyi olur gibi geliyor. Süt ve yoğurdu yağsız (eğer herhangi bir sebepten yağsız olmuyorsa en azından yarım yağlı) alman daha iyi olur. Şeker konusunu zaten söylemiyorum bile. Bir de dikkat et bazı anneler (benimki gibi :)) salatayı fazla yağlı yapıyorlar. Onun dışında şuan gözüme çarpanlar bunlar. Bu arada spor yapıyor musun?

3. Proteus

Proteus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler :)

Düzenli olarak spor yapmıyorum ancak arada futbol, baskettbol oynuyorum. Kafam esincede 50 mekik 20 tane şınav çekiyorum

Vücut olarak kaslıyım, aynı kiloda olan diğer arkadaşlarıma göre.

4. byormantik

byormantik Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yasin ufak sporu bırak hayatını yasa

Sayfayı Paylaş