programım ve pazıyla ilgili bi soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enesyas tarafından 21 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. enesyas

enesyas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 5 aydır şinav çekiyorum ve 2 aydır da dumbell la çalışıyorum. Size 2 sorum olucaktı.

1) Bu çalışma sürecinde baya bi gelişme kaydettim çzellikle göğüs ve pazı olarak. 2 arkadaş pazılarımı yanlış gelilştirdiğimi pazıların uzunlamasına yayılması gerektiğini söyledi ayrıca bunun için hareketler olduğunu söyledi. Benim pazım uzunlamasına değilde sadece bi yerde toplanmış vaziyette. Bunu yaymam gerekir mi? gerekiyosa nasıl yapabilirim.

2) Kendi kendime bir program hazırladım 2 haftadır yapıyorum şuan iyi gidiyo 4 kg luk dumbellarla başladım artırmalı dumbell ım olduğu için 8 e kadar çıkıcam sonra yeni ağırlık alıcam programda her antrenmadan sonra 1 gün dinlenme var bunları sıra sıra yapıyorum (haftasonları hariç). karın ve beli 2 güne de koydum çünkü fazla ağır çalışmıyorum onlarda. Program hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
    1. gün
    karın (yarım mekik, leg raise, çakı hareketi)
    bel (ters mekik, dumbelları ileri doğru tutarak beli döndürme)
    göğüs (dar açılı, geniş açılı, eller yukarıda, ayaklar yukarıda şinav , press, dumbell fly, pullover)
    biceps (ayakta çift el curl, hammer curl, oturarak dirseği dize koyularak yapılan hareket)

2. gün
    karın (yarım mekik, leg raise, çakı hareketi)
    bel (ters mekik, dumbelları ileri doğru tutarak beli döndürme)
    omuz (az ağırlık çok tekrarla; front raise, dumbella yana açma, omuzdan yukarı kaldırma hareketi, ek olarakda yarım kiloluk ağırlıklarla yumruk çalışma)
    triceps (kickback, dumbell french)
    sırt ( bent over dumbell row)

FORUMDA BOŞ MESAJ ATMAK FORUM KURALLARINA AYKIRI - SCHWARZXXL

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Eylül 2011

Sayfayı Paylaş