Programımı eleştirirmisiniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ONURSTC tarafından 18 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bu benim 3. ayım 2 ye ayrılmış program uyguluyorum çarşamba hariç haftaiçi hergün gidiyorum.Hocamdan pek memnun deilim daha çok pazarlamacı gibi bana sadece ürün satmaya çalışıyor(herbal life).Tabi ben uzak duruyorum.Bu yüzden sizden program hakkında düşüncelerinizi belirtmenizi istiyorum eksik veya fazla yaptığım bir hareket varmı.Şimdiden Teşekkürler Saygılar.

1. Program

Göğüs
    Incline Barbell Bench Press 3x8
    Barbell Bench Press 12-10-8-6
    Bench Açış 3x8
    Decline Bench Press 3x8
    Pullover 3x8

Omuz
    Omuz Press 12-10-8-6
    Ön Omuz Press 3x8
    Omuz Açış 3x8
    Sırt Açış 3x8
    Ters Upright 12-10-8-6

Biceps
    Barbell Curl 12-10-8-6
    Scott Cur 3x8l
    Alternatif Curl 3x8

Mekik 3x30
    Altmide 3x30

2. Program

Sırt
    Lat Pull Down 12-10-8-6
    Lat Pull Öne 3x10
    Rowing Machine 3x8
    Seated Cable Rows 3x8
    Tek Dumbell Rowing 3x8

Triceps
    Lying Triceps 12-10-8-6
    Push Down 3x10
    Tek Dumbell Frenc 3x8
    Dips 3x15

Bacak
    Leg Press 12-10-8-6
    Leg Extension 3x10
    Launch 3x8
    Leg Curl 3x10
    Hyper extension 3x20

Mekik 3x30
    Altmide 3x30

Bazı hareketlerin şu 12-10-8-6 lı setlerin son setinde 4tekrardan yukarı çıkamıorum yani 6 tekrar yapamıorum bunları 3x10 gibimi yapsam yoksa aynen dewammı etsem

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    benim şuan söyliyebilecegim;bence bu idman 3 aylik biri icin cok agir,gögüste 3 press var hemde barbel hepsi ve ayni gün omuz var,benim 5 seneyi geçti sanirim ama yinede bu idmani çikartamam.ayrica seni görmedigimiz icinde programinda düzenleme yapmak olmaz.buraya resimlerini cek koy bizde programina ona göre yardimci olalim.

3. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Resimlerim

Ekli Dosyalar:

• 1.JPG
      1.JPG
      Dosya Boyutu:
      8,7 KB
      Görüntüleme:
      409
    • 3.JPG
      3.JPG
      Dosya Boyutu:
      11 KB
      Görüntüleme:
      369
    • 4.JPG
      4.JPG
      Dosya Boyutu:
      8,3 KB
      Görüntüleme:
      368
  4. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Söylemeyi unuttum bu spordan önce 2 yıl Taekwando ve Kungfu yaptım

5. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    saydamın dediği gibi göğüs idmanın oldukça ağır. arka arkaya yapılan press hareketleri göğsünü bir hayli zorladığı gibi beklediğin gelişmeyi de göremezsin.
    bir press bir açış tekniğini kullan . bu forumda oldukça tartışıldı. mesela
    1-bench press
    2-dambıl fly
    3-incline bench press
    4-pullower

aynı gün içinde göğüs ve omuz da ağır gelebilir. daha 3. ayındasın. gelişme dönemini uzun bir vadeye yay. çok çalışmak çok gelişeceğin anlamına gelmez.

omuz da da aynı şey:
    1-neck press
    2-latarel
    3-ön omuz press
    4-sırta açış

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    program baştan savma olmuş.bazı hareketler kas üzerinde hemen hemen aynı bölgeyi vurmuş.ayrıca büyük kas gruplarında 5 hareket kaç kişinin vcuud kaldırır buda ayrı bir muamma.fazla hareket fazla gelişimi gösterir diye biri bilgimi verdi yoksa.50 kol var sanırım.trıcepsteki hareket fazlalığına bakarsak sonuç bu çıkıyor.benim tavsiyem yorum istemeden önce gerçek bir antrenöre program yazdırın.kulaktan dolma bilgiler ile tablo oluşturulmaz.bugün bu programa yorum isteyen yarın yağları kasa çevirdiği ile ilgili makale yazmınada başlar.insanların vakti boşa çalınmış gibi gördüm ben bu soruyu:(

7. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    iki büyük kas grubu aynı gün çalıştırılmaz en azından başlangıç seviyesinde onur maalesef sende benim gibi hoca kurbanı olmuşsun benim 2 sene önceki hocam hem dandik program yazıyordu hemde hareketleri düzgün gösterme zahmetine bile katlanmıyordu bu tür insanlar Allahından bulsunlar insanların parasını zamanını çalıyorlar hevesini kırıyorlar. hocalık yapamıyorsan bırak adi herif. (kusura bakmayın sinirlendim bir an) onun dışında göğüs programında önce bir yönde gelişim göstermeye bak önce üst göğüs çalış mesela onu şişir sonra alt göğüse geçersin bu program banada çok ağır geldi yinede zamanımız feda olsun senin gibi insanlara. bilmeyen birine yardım etmek önemli birşey şimdi sen sormasan sorgusuz sualsiz programını uygulasan yazık olmazmıydı sana neyse kolay gelsin başarılar.

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

neden iki büyük kas gurubu baslangic seviyesinde calisilmaz ve daha ilerde calisabilinir?bunu aciklar misin?

9. Serious_Sam

Serious_Sam Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    birincisi biraz kulaktan dolma bir bilgi benimkisi:D şu ana kadar 10 hoca tanıdıysam hepsi bu şekilde bilgiler verirlerdi mantığıda bana büyük kas grubu yapılanırken daha çok enerji protein istediğinden bir gün için ikisinin fazla geleceği yönünde idi. yeni başlayan biri zaten beslenme olsun çalışma dinlenme olsun bi çok konuda eksik bilgiyle hareket edebiliyor buda gelişimi yavaşlatıyor bu sebeple o şekilde yazdım ama yanlışsa bana yazılı bi kaynak göstererek yanlışımı düzeltmeme yardımcı olablilirsin çünkü tanıdığım hocaların çoğu pek sallamaz insanlardı biri bir öğünde 100gr protein alabilirsin diyorsa diğeri bi öğünde 25-30 gramdan fazla almamalısın vücut emilimini gerçekleştiremez diyordu yani birbirleriyle çelişen çok ifadeleri oldu :)

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sana verebilecegim en iyi yazili kaynak www.bodyforumtr.com. yeni başlayanlarin büyük kas guruplarini ayni gün çalişmasi normaldir cünkü daha adaptasyon dönemindelerdir,daha sonra adapte olduklarinda kilo basmaya baslarlar ve o zaman 2 büyük kas gurubunu calişmak hem zor olur hemde gelişim az olur,ama benim dedigim yeni baslayan bir insana da ilk mesaj daki gibi agir program verilmez her bölgeye 1-2 hareket verilir.adaptasyon artikca program bölünür,hareket sayilari arttirilir.

kulakdan dolma bilgilerin yeri burasi degil,bunlari kafandan at veya kendine sakla,burda bilmeden verecegin bir tavsiye kötü sonuçlar dogurabilir.lütfen bilinçli ol.

11. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    flex point ve saydam gibi fikir verseydin iyiydi bana hocanın verdiği program bu yorum yaparken kırıcı olmaktan biraz kaçın yada hiç yorum yapma 50cm kolum olmayabilir ama bu programı zordu olsa yapıordum bu birazda hırsla alakası var herkes süper bir hocaya sahip deil maalesef bendeki burdaki arkadaşlardan o yüzden yorum istedim.
    Sonuç olarak şuanda onların dediği gibi çalışmaya başlicam bu bana eminim daha faydalı olacaktır.
    Saygılar

12. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bu iş sırf hırsla alakalı olsaydı emin ol ben türkiyenin en tanınmış sporcularından olurdum.hocanın verdiği programdan emin değilsinki burada yorum istemişsin.ben olsam direk bir foto koyar ve gerçek program yazan buyuklerımden yardım isterdim.ayrıca senin o programı zorda olsa bitiriyor olman demek programın işe yaradığı anlamına gelmez.sen sadece hırla hareket ediyorsun.hamallıkla aramızdaki ince çizgi bu işte.ben saydam veya flexpoınt değilim.karakter farklılıkları gereği yazım usluplarımızda farklılık arz eder.madem işine gelmedi ben bu günden sonra senin yorumlarına cevap vermiyeceğime söz veririm.

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bu yorumunu hic begenmedim onur,ben 5 senedir hocasiz yapiyorum bu isi,sadece bu forumdan ve bu isi bilen insanlarin calisma tekniklerini uygulayarak devam ediyorum ve bu izledigim kisilerden biride guardbody.lutfen heycanli olma ve cok sey ogrenebilecegin insanlara hemen arkani donme yoksa gelisimi yakalayamazsin.

14. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    ama resmen beni idam etti ya beni hiç bişey bilmiyormuşum gibi gördü benki şuana kadar vücut geliştirmeyle alakalı herşeyi öğrenmeye çalışıyorum adeta onla yatıp onla kalkıyorum ama sonuçta salondaki hocaya güvenerek o hareketleri yapıyordum sonra bi güven eksikliği olunca başkalarına danışmak gereği hisettim böyle karşısındaki çocuk gibi azarlıyor resmen neyse bu konuyu daha fazla uzatmayalım yanlış bişey sözylediysem özür dilerim Saygılar

15. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    tesekkur ederim,umarim burda en cok bilgi alabilecegin kisiyi tekrar kazanirsin,ayirca bu kadar buyutulecek birsey yoktu,basarilar...

16. kivanc79

kivanc79 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    internet cafe
    Yer:
    manisa
    bence hocanın öğreneceği daha çok şey var. sen hocana bi program yazda o çalışsın. göğüste 5 hareket çok fazla ben bildim bileli 3 hareket yapıyorum koldada 2 hareket bence sen başka bi hoca bul başarılar dilerim

17. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    zaten hocamı pazarlamacımı belli deil herkese herbal life satıp duruyo heralde body salonu hikaye herbal life sahane hesabı zaten yakında salona almicak millete herbal life satıyo bende almayın bunları zararlı diyorum yakında papaz olucaz heralde

18. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  20. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    programımı değistirip 3 güne indirmiştim göğüs-biceps, sırt-triceps, omuz-bacak seklinde calıstım.Hoca yeni program verdi ama cok fazla hareket ve set var.Bana bir program yazabilirmisiniz?

Sayfayı Paylaş