Programımı değelendirir misiniz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hellstrafer tarafından 9 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. hellstrafer

hellstrafer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar daha önce de bir başlık açmıştım makinelerle hacim kazanılır mı diye.gelen cevaplar sonucu hocamla konuştuk ve o da bana daha başka bir program yazdı.

yaşım 17.boyum 1.77 ve kilom 68kg. yağ oranım %17 :? bu sporu 2 aydır yapıyorum. yanlız daha gelişme çağında olduğum için hocam bana bazı hareketleri (squat, deadlift) yapmamı söyledi, ayrıca bazı hareketleri de hala makineler de yapıyorum (omuz,bacak). zaten benim hedefim (böyle diyen arkadaşlara kızıyorsunuz biliyorum ama:D) fit bir vücut yapmak yani görünüş o yüzden ben de omurgaya baskı yapan hareketlere pek girmek istemiyorum

şimdi hocamın verdiği program şöyle:

Gün 1:

Göğüs
    - Bench Press 4*10
    - Flat Dumbell Flyes 4*10
    - Peck Deck Machine 4*10

Sırt
    - Lat Pull Down 4*10
    - Seated Row 4*10
    - Barfix 3*max

Biceps
    - Cable Curls 4*10
    - Dumbell Curls 4*10
    - Biceps Machine 4*10

Gün 2:

Omuz
    - Shoulder Press (Machine) 4*10
    - Lateral Raise (Machine) 4*10

Triceps
    -Cable Extension 4*10
    -Triceps Extension (Machine) 4*10
    -Dips 3*max

Bacak
    -Seated Leg Press 4*10
    - Leg Extension 4*10
    - Leg Curls 4*10
    - Seated Calf Press 4*10

ayrıca karın ve bilek de çalışıyorum

şimdi sormak istediğim bir kaç soru var:

1) sizce bu program görünüş yapmak isteyen birisi için iyi mi? daha neler ekleyebilirm ya da neler çıkartmalıyım?mesela setleri 3*8 mi yapsam yoksa 4*10 iyi mi? görüşlerinizi söylerseniz sevinirim

2) hocam bana bu programı açıkçası baya diretme sonucu çıkardı. bana diyor ki illaki sen yüz barfix çek şınav çek.. yaşın 20 olunca gel.. şimdi sizce bu doğru mu? ağırlık kaldırmanın yanında yüzsem nasıl olur? dinlenme günlerinde vücudu çalıştırmanın overtraining yapabilieceğini biliyorum, sizce yüzme programın nasıl olmalı yoksam komple boş mu vermeliyim yüzmeyi?

cevaplarınız benim için çok önemli. şimdiden teşekkürler :D

Sayfayı Paylaş