Platinli Köprücük Kemiği İçin Başlangıç Tavsiyeleriniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jawhlan tarafından 17 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. jawhlan

jawhlan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam beyler forumunuza yeni üye oldum. hemen konuya giriyorum.
    yaşım 25.. sigaram içkim yok.
    8 kasım 2013 te bir halısaha macında köprücük kemiğim kırıldı. ameliyat ile platin ve 8 tane çivi takıldı. ortalama 7-8 ay duracak platin.
    zayıf biriyim. vücüdumu biraz toparlamam ve biraz da kilo almam gerekiyor.
    bu kaza yaşanmasaydı sonraki gün spora başlayacaktım.

şimdi birkaç arkadaşım spora başlayacak ama ben kararsızım. kendime zarar vermek de istemiyorum. ağrı doğubayazıtta çalıştığım için iyi doktorlar da yok buralarda. egzersiz falan yapmadım hiç ama kolumu ağırlık kaldırma dışında kullanabiliyorum. zorlansam da 10-15 kg kaldırabiliyordum aslında ama doktor kesinlikle birkaç ay daha ağırlık kaldırmamamı söyledi.

doktor değilsiniz biliyorum ama 25 gün önceki röntgenimden ne demek istediğimi anlarsınız diye onu da buraya ekleyeyim dedim..

tavsiyelerinizi bekliyorum. umarım uygunsuz bir konu olmamıştır. kim bilir vereceğiniz bilgiler benden başkalarına da yardımcı olacaktır

Enes69 bunu beğendi.
  2. sevan çapan

sevan çapan Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba güzel kardeşim. Ben 15 sene evvel trafik kazası soncunda omuzuna platin takılmış ve bu yuzden musabakalardan çekilmiş biriyim. Su anda amatör olarak devam ediyorum ve inan cok da verimli bor sekilde antrenman yapabiliyorum.
    Doktor degilim ama bu konuda cok tecrubeliyim. Amelyatimi avrupa omuz Cerrahisi başkanı gerçekleştirildi. Aynı zamanda kendisi spor doktoru da...
    Bana soyledigi ameliyattan sonra hemen fizik tedaviye baslamam gerektiği. Vida ve platinler ciktiktan sonra gene fizik tedavi. Vida ve platinler ciktiktan sonra kemiklerinin üzerinde delikler kalacak ama merak etme kendiliğinden dolacak. Ne zaman ki rontkende deliklerin dolduğunu göreceksin o zaman agirlik kaldirabilirsin. Ama hafif hafif ve de agirlik arttirmalarini cokkkk uzun sureye yayarak.
    Gecmis olsun

jawhlan bunu beğendi.
  3. jawhlan

jawhlan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabın için çok teşekkürler. Gerçekten çok geçmiş olsun. Çok şanssız bir kaza olmuş senin için. Bu gün fazla yüklenmeden biraz çalıştım. Ama pek güvenemedim omzuma. Buranın spor salonlarındaki hocalar da pek bir şey bilmiyor. Doktoruna sormadan iş yapma dedi kendisi. Şehirde fizik tedavi uzmanı da yok maalesef. Mecbur ortopediste soracaz. Onlar da umursamaz şekilde emin olamadıkları cevaplar verecekler yine.. neyse.. Sen en azından doktor yönünden şanslıymışsın.

En iyisi ben bu platinler alınıp, kemikteki delikler kapanıncaya kadar hiç ağırlığa yüklenmeyeyim. diğer bölgeleri çalıştırırız artık. maksat spor olsun... :)

4. sevan çapan

sevan çapan Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen oyle yap kardeşim. Kosu yapabilirsin karın ve bacak calisabilirin. Omuzlara yuklenmeden kol calisabilirsin. Yasin daha cok genc 1 sene sabret.
    Kolay gelsin

5. Baroş

Baroş Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Temmuz 2018 ---
    Seninle kaderimiz aynıymış dostum çok geçmiş olsun. Bende, bi arkadaşımla sözleşmiştik salona başlıyacaktık, 1 hafta sonra motor kazası yaptım köprücük kemiğim ve kolum kırıldı. Bütün planlar suya düştü olan kas kütlesini de kaybettim allah bi daha kaza bela göstermesin. Yaşayan bilir çok Zor. Şu an 1.5 ay oldu hala sıkıntı yaşıyorum, işimden ayrıldım en kötüsü de, çok sevdiğim hayat felsefem olan spordan uzak kaldım. Sen nasıl oldun bu süre zarfında eskisi gibi oldumu. Platinleri çıkardın mı? Herhangi bir sıkıntı yaşıyor musun?

Son düzenleme: 25 Temmuz 2018
  6. Enes69

Enes69 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    BENDE bisiklet kazası yaptım sol köprücük kemiğim kıırldı platin takıldı klavikula dedikleri ameliyatı oldum 5 ay oldu ama ağırlık kaldırmaya korkuyorum bir nevi piskolojik çökme var.

7. Enes69

Enes69 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Abi platini aldırdınmi durumun nasıl oldu bende aldırmayı düşünüyorum ama tedirginim .

Sayfayı Paylaş