Piramit Sistemle ilgili

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Driller tarafından 17 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    12-10-8-6-8-10-12 , sisteminde her set arası dinlenme koyarsam antreman çok uzun sürmez mi ?Piramit yapanlar genelde hızlı bitiriyor ancak dinlenmedende yapılamaz.Her set arasına kaç sn dinlenme koymalıyım

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    7 set fazla değil mi?

3. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Nasıl önerirsiniz piramiti , bırakmadan önce yapıyordum sporu ama çok zaman geçtiği için unuttum yanlış yazmış olabilirim
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Kasım 2014 ---
    Misal burada 7 set yapmış

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bilmiyorum, piramit sistem hakkında bilgim yok. Sadece set sayısına şaşırdığım için yazdım. 8x8 rutinleri de var yoksa, yapılır. Başlangıç aşamasında olan birisinin yapmasının pek gerekli olduğunu sanmıyorum ama.

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    pramit sisteme benim kafa basmadı. şimdi, elime diyelim kaldırabileceğim maksimum kiloyu, 10 kiloyu aldım, 10 tekrar çıkardım, ikincisinde 10 çıkmaz, ya 9 ya 8 çıkar, üçüncüsünde 7 çıkar, dördüncüsünde 6 çıkar. ama pramit yapanlar diyor ki, 10 kilo ile 10 tekrar çıkardı ise, 2 kilo daha ekle, 8 çıkar, 2 daha ekle, 6 çıkar, 2 daha ekle 4 çıkar.
    ama ben zaten kaldırabileceğim en ağır kiloyu almışsam, zaten ikinci sette tekrar sayısı düşerken, nasıl kilo ekleyeyim?
    acaba belli kas gruplarında mı geçerli bu? mesela pazu kendini 1 dakika sonra hemen hemen toparlıyor. belki uygulanabilir de, örneğin omuz preste ben bunu hayatta uygulayamam. zaten 10-8-6-5 tekrar çıkıyor aynı kilo ile... üzerine 1 kilo eklesem, 1 tekrar zor çıkar.

6. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben yapıyordum zamanında bir arkadaş ile o daha iyi bildiği için ben sadece onun yaptıklarını uyguluyordum.Şimdi tek çalıştığım için o sistemi unuttum.Zaten 12 tekrar çıkardığın ağırlığı çok fazla almayacaksın.Örnek veriyorum shoulder da 20 KG çıkarıyorsun diyelim 12x4 sisteminde.17.5 ile başla 12 tekrar yap , 20 10 tekrar , 22,5 8 tekrar 25 6 tekrar gibi.Ama işte 6 tekrar çıkardıktan sonra bir mevzu vardı sanırım hiç dinlenmeden yine ağırlığı azaltarak bu sefer set araları vermeden çoktan aza doğru gidiyorduk onu unuttum.

7. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Piramit hem pump yapiyor hemde guc artisi sagliyor. Ama ikisi icinde max verim alamiyorsun. Kilo arttirimi zorladigi icin partnerle calismak daha iyi verim sagliyor.Senin yaptigin olaya ters piramit diyorlar. Gecen gun omuzda denedik arkadasimla. Ama 12-10-8-6 yaptiktan sonra 8-8-8 tekrar yaparak agirliklari dusurduk.cunku gercekten 8-10-12 cikmaz. Son tekrari 6 yapabildim ben.ama omuzlar cayir cayirdi :) dinlenmeyide sirasi gelen gecti alete.yani 1 set sayisi kadar dinlemis olduk.

8. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yani 6 dan sonraki çıkışlarda yine dinleniyoruz ?

9. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Tabiki. Biz son sette 10 kiloya kadar dustuk.baslangicta 10 kiloyla 12 tekrari cikariyorsun ama son sette o 10 kilo 80 kilo gibi geliyor :) 6 tekrari zor cikardim ben :)

10. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ne kadar sürdü antremanınız ?

11. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Tek bolge calisiyoruz. 45-60dk arasi suruyor.

12. Onur BABACAN

Onur BABACAN Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    28
    Piramit sisteminden anabolik ilaç kullananlar daha iyi faydalanıyor, onlarda set arası toparlanma çok daha hızlı, set sonrası güç kaybı çok az. Normal bir bünye ise aynen dediğiniz gibi piramit sisteme çok uygun değil :)

doxux ve Yaver27 bunu beğendi.
  13. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Piramıtte ya başlarda kas tam bıtmeden set sonlanıyor yada dınlenme araları cok uzun 120sn fılan yada anabolıc baska acıklaması zor ama ılk yazdıgım daha olası..:)

14. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    ya yapmayın, 12-10-8-8 yada 10-8-8-6 (temel hareketlerde özellikle) HACİM için en iyi yollardan biridir.

15. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Piramit yaptığımda bench squat gibi temel hareketlerde ağırlık artırmak istiyosam en az 3 dakika dinleniyorum. Yoksa mümkün değil. Dediğin gibi sabit ağırlıkla bile zor çıkıyor

16. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Arkadaşlar piramit sistemini düşündüğünüz şekilde yapamazsınız zaten. 12-10-8-6 bir set yapıyorsan misal bench press de 50-55-60-65 kg ile yapmalısınız. Yani ben ve tanıdığım kişiler böyle yapıyor.Şimdi diyebilirsiniz ilk set kası yoramıyorum ki falan diye ama son sette o kiloları 4x10 sistemde kaldıramazsınız. Bunun amacı hipertrofi yaratmaktan başka birşey değil. Şahsen hiç düz ve ters piramiti aynı anda yapmadım.Bana sorarsanız gereksiz yorucu bir idman olucaktır.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Kasım 2014 ---
    Arkadaşlar piramit sistemini düşündüğünüz şekilde yapamazsınız zaten. 12-10-8-6 bir set yapıyorsan misal bench press de 50-55-60-65 kg ile yapmalısınız. Yani ben ve tanıdığım kişiler böyle yapıyor.Şimdi diyebilirsiniz ilk set kası yoramıyorum ki falan diye ama son sette o kiloları 4x10 sistemde kaldıramazsınız. Bunun amacı hipertrofi yaratmaktan başka birşey değil. Şahsen hiç düz ve ters piramiti aynı anda yapmadım.Bana sorarsanız gereksiz yorucu bir idman olucaktır.

17. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    OMUZ antremanı için konuşuyorum ; Piramitte gayet yüksek kilolara girme fırsatı bulmama rağmen şahsen kaslarımın yandığını hissetmiyorum.Shoulder press te 6.tekrarı zar zor kaldırıyor olmama rağmen (ağırlık gayet ağır) kaslarım yanmıyor.Sebebi nedir sizce

18. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Omuzda zaten ters pıramıt ve drop yapmalısın son tekrarlarda 15 lere cıkmalısın, nedenide omuzun yapısından, yuksek tekrarı sever..

19. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    omuz press in son setini drop yap, benim en verim aldığım mesella sende deneyebilirsin, 90 kilo-5 tekrar hiç durmadan 60kilo-5tekrark, yine hiç durmadn 30kilo- tükenene kadar yapıyorum, sende ağırlıklarını bu oranlarda azaltarak bi dene(seni zorlayacak olmasına önem ver en önemli kısım bu), bak bakalım yanıyormu yanmıyormu :D

columbu bunu beğendi.
  20. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Misal omuz için 20 ile 12 tekrar yaptım sonra 17.5 kiloya düştüm 10 tekrar yaptım , 15 kilo 8 tekrar.. şeklinde mi dropset biraz açabilir misiniz.Bunu yaptıktan sonra sadece 4 kere ağırlık indirerek 1 haraketi bitirecek miyim

Sayfayı Paylaş