Piramit çalışma sisteminde tekrar sayıları? Program isteği..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ugur_altunbas tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ugur_altunbas

ugur_altunbas Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Ben piramit sistem ile calışıyorum.Örneğin göğüs programımda bench press te beni en son zorlayan ağırlık bu aralar 35-35 oluyor. Şuan için :
    20-20 12 tekrar
    25-25 10 tekrar
    30-30 8 tekrar (son 3 yardımlı sekılde)
    35-35 6 tekrar (son 4 yardımlı oluyor acıkcası zorlanıyorum bayagı fakat agırlık dusurmek te istemiyorum)

sizce ne yapmalıyım ? en azından ağırlıkları 2.5-2.5 şeklinde düşürmek yerinde olurmu sizce? yani en son set 35-35 değilde 32.5-32.5 gibi...

örneğin :

20-20 12 tkrar
    25-25 10 tkrar
    27.5-27.5 8 tkrar
    32.5-32.5 6 tekrar(son 2 yardımlı) bu şekilde daha mı iyi olur acaba?

Bu örnek sadece bench press içindi diğer bölgelerimdede aynı şekilde çalısıyorum.Sizce sistemi değiştitrmem gerekiyormu?

Vücut resimlerim : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/uzun-bir-aradan-sonra-tekrar-t16873.html linkten bakarak sistemimi değerlendirebilirmisiniz veya nasıl bir program önerirsiniz?

Ustalardan yardım bekliyorum...

2. ugur_altunbas

ugur_altunbas Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Bu arada yetkililere söylüyorum bench hakkında bir konum vardı fakat bu konuyu yeni açmamın sebebi program isteği ve piramit hakkında bilgi almak için. teşekkürler

3. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    benim önerim ağırlığı düşürmeniz yönünde çünkü hareketi nizami yapmak çok önemli benimde geçenlerde sistemim değişti yeni sistemde mesela bench ağırlığını düşürmeden yapıyordum ama yeni sistemde bu baya zor oluyordu dolayısıyla hareket nizami bir şekilde olmuyordu ve ertesi gün göğüslerim de çok bir yanma olmuyordu dün dayanamadım bir ağırlığı düşürüm dedim bugün göğüslerimde güzel bir yanma hissi var :D bu da gelişime etkisinin daha fazla olduğunu gösterir ama eğer sen diyosan ki hareketi tam yapıyorum fakat inanılmaz zorlanıyorum o zmn başka o zmn ağırlığı azaltma ama eğer bahsettiğimiz ağırlık hareketi yapış tarzına olumsuz etkiyorsa hiç düşünme azalt derim ben

ugur_altunbas bunu beğendi.
  4. ugur_altunbas

ugur_altunbas Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    evet özellikle son yardımlı olanlarda bayağı zorlanıyorum yani en son sette 35-35 olanda partnere bayağı iş düşüyo :)

5. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    :D ben yine de kendi fikrimi kesin olarak belirteyim bence yardım almadan yapabildiğinin en iyisini yapmalısın. yani gerekirse ağırlığı azalt ama yardım almadan yap .Yoksa mesela hepimiz partnerimizden yardım alarak ağırlığı 5 kilo civarı artırabliriz tabi ben bir profosyonel olmadğım için bu duruma bilimsel olarak yaklaşamıcağım sadece matığım sesini diliyorum :)

6. ugur_altunbas

ugur_altunbas Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ya bende onceden o şekilde yapıyordum evet ama yardım almadan partner olmadan bir zamandan sonra ağırlık artıramıyosun gerçekten.yani en azından 5 kilo dahi artırsan sanki kaldıramıcakmıssın gibi oluyor bence partnerin olması gerekli en azından psikolojik acıdan da rahatlatıyor insanı.

7. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    tabi partner her zmn lazım ağırlığı ilk artırdğından olası bir ihtimala karşı başında beklemesi için. fakat bence partner yardımı almadan yapılan çalışma daha sağlıklı ve faydalı oluyor kendimde öyle gözlemliyorum yine de sizin bileceğiniz iş belkide bnmkisi psikolojktir :d

Sayfayı Paylaş