Pink Zeppelin Antrenman Günlüğü ( Powerlifting )

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Pink Zeppelin tarafından 21 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 70 üye.
  1. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Bazı bilim adamları bu nefes tutma olayının iç basıncı arttırdığı için tehlikeli olabileceğini savunuyor ama ben bir sıkıntı göremedim.Tabi yinede çoğu kişi için bir sıkıntı yaratabilir.

mali67 bunu beğendi.
  2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    doğru evet. burunda gözde kanama vs. olabilir. ama core bracing yapmadan deadlift yapmak çok daha riskli bel sağlığı açısından.

stefan35 ve mali67 bunu beğendi.
  3. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    iç basıncı artırmanın zararını söylememişler ama anca benim de bildiğim kulaktan vs. kan gelebilir bunun elbet ki zararı vardır ama sonuçta beli ele almaktan çok çok daha iyidir bence

mali67 bunu beğendi.
  4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    o kadar abartılacak bir şey değil merak etmeyin. zaten o tür göz - burun kanaması problemlerini devasa ağırlıklar kaldıranlar yaşarlar sadece. hiç 300 kg altı kaldırıp yüzü gözü kanayan biri görmedim.

mali67 bunu beğendi.
  5. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yüksek ağırlıklarda deadlift yaparken o yanmayı hissedersiniz zaten genel olarak karın kaslarında. Bir hatada bende bazen denk geliyorum ve başlarda yaptığım hatalardan direk 1 sette 10-12 tekrar yapanlar ve nefesini tek bir seferde ve dead stop yapmadan yapanlar var ve adam set sonunda pancar gibi oluyor. Bu arada hook gripi denemek lazım aslında biraz sıkıntılı olsada standart tutuşda strap kullanınca elden kayma hissi az çok azalıyor. Paylaşım güzel olmuş.

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  6. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    @ Pink Zeppelin
    hook grip denedim bu akşam ama gerçekden çok zor geldi bana parmağım acıdı dediğin kadar varmış kardeş.mixed griple devam ettik mecbur.daha hafif ağırlıkda alışmak lazım.hatta %50 ile falan denemek lazım gibime geliyor.front squat tam olmasada biraz ilerleme var devam etmem lazım onu başarmam lazım.

technical1967 ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  7. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    evet zor gerçekten. kaçla denedin peki ? kuvvetli bi kavrama hissi verdi mi sana ?

8. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    ben normalde 110 kiloyu 2*4 yapıyorum 70 kilo ile denedim 2 kere yapabildim parmağım acıdı yapamadım acıdıgı için bırakdım barı. bir dahakinde 50 kilo ile yapmaya calışacam.o acıya yavaş yavaş alışmtırmam lazım galiba parmağı.

9. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    anladım. ben normalde double overhand ile tutamadığım ağırlığı tutabildim hook grip ile yani her türlü daha kuvvetli bir tutuş ama mixed'a oranla daha kuvvetli olur mu bilemiyorum.

10. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    normal tutuşla 100 kiloyu tutamıyorum elimden kayıyor.100 kiloyu mixed tutuşda 8 kere yapıyorum ama normal tutuşda 4 dedimi tekrar kayıyor bırakıyorum barı.
    mixede alıştığım için bana rahat geliyor.hook grip ilk defa denedim belki onun acemiliğide var üstünde çalışmak lazım.parmak ciddi ciddi acıyor :)
    strap alıp ona alışmakda ıstemiyorum kavrama gucu adına.

technical1967 ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  11. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    mali hocam kesinlikle antrenman sonlarına farmers carry hareketini ekle ellerin yanıp tutuşana kadar yap. double overhand ile 135 kg deadliftim var. mükemmel faydalı oluyor

technical1967 ve mali67 bunu beğendi.
  12. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    tamamdır hocam ptesiden itibaren ilk işim bunu idman sonlarına eklemek.tşkler.

13. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    @aslangur
    bu hareketi yürüyerek yapanlarda var sabit durup yapanlarda var aralarındakı fark nedir.neticede salonda ağırlıkla yuruyecek yer yok :)

14. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yürüyerek yapmakta fayda Postürünüde sağlamlaştırır. Sabit yaptığında direnç daha fazla olur çünkü bir adım atıp geriye tekrardan yerine geliyon o arada gerilim daha fazla oluyor ama iyice ısınmak lazım. Diğer türlü ikiside aynı.

technical1967 ve mali67 bunu beğendi.
  15. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Valla ben olduğum yerde yapıyorum dediğim gibi çok faydası var

mali67 bunu beğendi.
  16. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    deneyelim bakalım ptesi akşamı yazarım sonuçları tşkler.

17. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    bu akşam 3 set 27,5kg ile yaptım bilekler tukenene kadar yani dambıllar elimden kayana kadar tuttum ilk defa yapmama rağmen 30-40sn falan tuttum.her idman sonuna ekleyecem artık haftada 4 gun bakalım ne zaman etkisini gösterecek.
    @pinkzeppelin hocam kusura bakma senin sayfanda yazıyoruz konusu burada konuşuldu diye buraya yazdım.

Pink Zeppelin ve aslangur bunu beğendi.
  18. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Günlük süper gidiyor takipteyim, aksilikler olmazsa olmaz onlar olacak ki işin tadı çıksın :)

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  19. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yok hiç problem değil, burda genel bir bilgi paylaşımı oluşmaya başladı çok güzel bir şey. farmer's carry önkol kasları-kavrama kuvveti ve trapezler için çok faydalı. yürüyerek yapınca karın kasları ve merkez bölgesi için de çok yararlı oluyor.

evet önemli olan bu aksilikler karşısında morali bozmayıp uzun vadeyi düşünmek. :)

-bugün normalde deload'un son günüydü ama canım sıkıldı salona gidip program dışında bir şeyler çalışayım dedim. front squat'ta 130 kg ile 3x3 yaptım. sol quadricepim'de ağrı devam etse de his kaybı olayı geçti. sanırım hip flexor esnetmelerimle ilgili bir problem var , esnetme yapmayı bıraktım ve his kaybı geçti. çarşamba günü fizik tedaviye gidiyorum problemleri göreceğim.
    - front squat'lardan sonra high bar ile form çalışması yapmak istedim. 100 ve 140 kg ile uzun pauselar ile kemersiz takıldım. 140 kg'de fail yaşadım bacağıma kramp girdi , videoda göreceksiniz neyse ki salondaki arkadaşlar yetiştiler arkaya atmak zorunda kalmadım.
    - dizlerimin 45 derece öne gittiğini göreceksiniz. high bar'da dizlerin ayak hizasını birazcık geçmesi normal karşılanabilir ama bendeki ekstrem bir durum. düzeltebileceğimi düşünmüyorum anatomik bir problem olarak görüyorum. genelde deadlift'te iyi olanlar ( ben :D ) squat'ta form olarak pek iyi değildirler. deadlift formumun kusursuza yakın olduğunu düşünüyorum , squat'ta ise optimallikten çok uzağım. neyse ki quadlar kuvvetli bu sayede squat'ta olması gerektiği kadar kaldırabiliyorum.
    - squatlar bittikten sonra sırt çalışması yaptım. 10 kg ekstra ağırlıkla 10 tekrar barfiks yaptım ( şişko olmak barfiks çekmeye engel değil :p ) ardından ağırlığı atıp vücut ağırlığımla çıkarabildiğim kadar devam ettim. lat pulldown ve seated row da yaptım 3'er setten.

genel olarak kuvvet artışı seziyorum. vücut ağırlığım aç karna 80 kiloya ulaşmış boş yere kilo alıp yağlandım ama sorun olarak görmüyorum istediğim zaman kilo verebilirim , madem doğalız bari şişko olalım ki dezavantajı kapatabilelim değil mi ? :D

bu fotoğraf high bar squat formumun ne kadar içler acısı olduğunu gösteriyor. butt wink + 45 derece diz açısı. :D tabi en aşağı kadar inmemin de bunda etkisi var, yarışma stili low bar squat'ta paralelin altına inmiyorum daha dik bir diz açısı ve düz bir bel oluyor.

sondaki zıplamayı niye yaptım bilmiyorum , çocuklar bunu evde denemeyin. :D

sultanmehmed, mtnergl, technical1967 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  20. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    his kaybı fıtık falan dedik aman bence derine bu kadar inmeyi kesmelisin, butt wink acayip fazla duruyor

ayrıca front squatta fail olunca yine bi salon değişikliği sezdim yüzünde :D

mali67 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş