P90x Hakkında..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ErhN61 tarafından 10 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Selam beyler,

Benim kilom 62. 1 seneyi aşkın BB ile uğraşıyorum. Yağ oranım %12 civarında.Biraz daha hacim dışında vücudumdan genel olarak memnunum.(karın kasları yerinde,kaslar parçalı).

Dediğim gibi 1 seneden fazla oldu BB yapıyorum.Bu aralar okulumunda açılmasıyla bende motivasyon tamamen düştü ve spor salonunda 1 ay daha üyeliğimin olmasına rağmen 1 haftadır uğramadım. Bundan 1 ay önce supplement kombinasyonuyla gayet başarılı hacim kazanmıştım ve memnundum.Fakat vücudumdan ne kadar memnum olsamda artık estetik değil hacim istiyorum.Yani daha fazla hacim ya da daha fazla parçalı. Kısaca şöyle izah edeyim; bu aralar farklı bir çalışma ile vücudumda bir değişiklik olması lazım(yağ oranı düşmesi,hacim arması gibi).

Bende hazır bu aralar salonuma ara vermişken p90x dedikleri programı deneli miyim diye düşünüyorum.Acaba bu program sadece fazla yağlı ve kilolu kişiler için mi? Eğer yaparsam vücudumu berbat edip hepten kilo verir miyim?

P90X hakkında benim için önerilerniz nelerdir?

2. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Amaç kas maksimizasyonuysa (kas kütlesi artışı), P90X'in 1 yıl süredir BB yapan biri için hacim kazandıracağını düşünmüyorum şahsen... Hazır kış ayları gelmişken hacime yüklenen bir programla biraz kas yapıp, seneye nisan gibi definisyona yönelebilirsin diye düşünüyorum...

Ve nacizane bir tavsiye... 3 sene body yaptım üniversite hayatım boyunca, iş hayatına atıldıktan sonra bıraktım... Bıraktığım 3 sene boyunca sadece cardio yaptım ve önemli ölçüde kas kütlesi kaybettim.... Şimdi yeniden evde çalışmaya başladım (salona gidersem 5-6 saatlik uykuyla idare etmem gerekiyor ve ya gece 21:30-22:00 gibi ya da sabah 06:00 gibi gitmem gerekiyor zira)... Ve eskiden ısınmak için kullandığın kilolar ile şimdi offlayıp puflayarak çalışınca yemin ediyorum çılgına dönüyorum... Velhasılı, ne yap ne et BB'yi bırakma, az yapmak hiç yapmamaktan iyi...

3. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Şu şekilde düşünüyorum; hafta içi p.tesi,çarşamba,cuma sağlam kickbox kursu var bizim burda ona gideceğim. Hafta sonu 2 günde evde şınav mekik dambıl barfiks felan yapmayı düşünüyorum. Bu şekilde vücudumda yavaşta olsa ilerleme bekliyorum ve tabiki de kickbox öğrenmişde oluyorum.. Ne dersiniz?

4. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    afta içi p.tesi,çarşamba,cuma sağlam kickbox kursu var bizim burda ona gideceğim. Hafta sonu 2 günde evde şınav mekik dambıl barfiks felan yapmayı düşünüyorum.

BU şekilde hacme ulaşamazsın... Çok iyi bir beslenmeyle bile hacme ulaşacagınıda pek sanmıyorum.. Ektomorf bir yapıya sahip oldugunu düşünüyorum.. Çok fazla Efor sarfedeceksin.Şuan belli bir kas kütlen varsa kickbox idmanlarında kas kaybı yaşayacagın kesin.. az ve agır idman + beslenme tavsiyemdir.. senin vucuduna yapına kilona kasıt tavsiyem herkez için geçerli bir durum söz konusu olamaz..

ErhN61 bunu beğendi.
  5. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Haftada 3 gün kickbox ve evde hafif tempo ağırlık çalışmasıyla fit bir vücuda sahip olabilir misin ? Kesinlikle evet... Peki spor salonunda vücut geliştirmeye odaklı bir çalışmayla elde edeceğin vücuda bu şekilde ulaşabilir misin ? Kesinlikle hayır... Bir başka deyişle, önceliklerini gözden geçirmende fayda var diye düşünüyorum...

ErhN61 bunu beğendi.
  6. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Aynen bende ilk dediğin gibi olacağını düşünüyorum. Şuan zaten bu kiloda olmama rağmen fit ve sıkı bir vücudum var. Hatta kendi kilomda benim vücudumdan daha iyisine rastlamadım. Varsa buyursun :badgrin: Her neyse demek istediğim kickbox ile birazda beslenmeye dikkat edersem yağ oranım kesinlikle %8-9 a inecektir diye düşünüyorum.Hafta sonu iki günde hafif bir fitness antremanıyla hacime ulaşamasam da daha sıkı bir vücuda ulaşacağıma inanıyorum.

7. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Askerden gelince hem P90x hem de P90x2 yi bitirmiştim. Amaç hacimse hiç gerek yok. Ama dayanıklılık artışı filan istiyorsan uygun olabilir.

ErhN61 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş