Omuz ve bilek rahatsızlığından sonra spora geri dönüş

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tormentorius tarafından 10 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

3-4 yıl önce vg yapıyordum, bu forumla da bayağı ilgileniyordum. Fakat omzumu sakatladım ve sporu bırakmak durumunda kaldım. Hal böyle olunca da bodyforumtr'ye de uğramaz oldum. Giriş faslını kısa kesip durumu özetliyorum:

Yeni başlayanlar başlığı altında konu açmamın sebebi, uzun süredir spor yapmamam ve spora birden eskisi gibi ağır yüklenmek istememem. Çünkü 3 yıl önce omzumda büyük bir ağrı başlamıştı ve artık ağırlık kaldırmak işkence gibi olmuştu. Bunun üzerine doktora gittim, yırtık falan yok, dedi. İlaçlar, merhemler kullandım. Fakat hala sol omzumu kullanırken ufak bir sızı hissediyorum. Omuz bölgem de vücudumun diğer kısımlarına oranla çok az gelişmiş bulunmakta. Bunun dışında, geçen yıl başlayan bir bilek problemim var. Bileğime çok yüklendiğim zaman, yaklaşık 2-3 hafta süreyle deli gibi acıyor. Bunun için de doktora gittim ve eğer bir daha bu problemi yaşarsam sargı sarmamı, ciddi bir şey olmadığını söyledi.

İşte ben de vücudumun bu iki bölgesini dikkate alarak yeniden spor yapıp, omzumu ve bileklerimi öncelikli olarak kuvvetlendirici bir program yapmak istiyorum. Amacım vücut geliştirmekten ve güzel gözükmekten ziyade artık vücudumun her yerinin sağlıklı olması ve direncinin artması. Aynı zamanda kaslarımın orantılı gelişmesi. Yani omuz ve bilek eklem ve benzeri kaslarımın, diğer kaslarımla orantılı gelişmesini istiyorum.

Bu konuda bana egzersiz ve antreman programları önerebilirseniz sevinirim.

Saygılar.

Sayfayı Paylaş