Okul saati yüzünden ara öğünleri yiyemiyorum.Ne götürülebilir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Tun4 tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    bende lise sonda okuduğum için saat 8 le 14 arası bir şey yiyemiyordum okulda sonra kepek ekmeği arasına tonbalıklı sandvic yapıp okula götürmeye başladım herkez ilk başta biraz garip karşıladı ama bir süre sonra alışıyorlar hatta benim 3. tenefüs yemek tenefüsümdür unutmuştum yemeği arkadaşlar hatırlattı bana :)

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bence muz ye kaslar ıcın cok faydalı hemde mutlu eder senı asıl önerım muzlu süt yapman evde onu okula goturmen guzel olur :D orta okulda muz goturuyordum alay edıyorlardı :D okul ortamı zor

3. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Şimdi şöyle birşey var.Ufak tibbi bir özet gibi olucak ama konuyu anlamanız açısından önemli.Vücutta insülin hormonu vardır ve insülin karşıtı 4 tane hormon vardır bunlar glukagon,gh(büyüme hormonu),kortizol(stres hormonu),epinefrin(bildiğimiz adrenalin).

Düz mantıkla gidildiğinde şekerli şeyler insülini arttırır insülin karşıtı hormonları baskılar(büyüme hormonuda dahil).

Şimdi bu bilgilere göre süt büyüme hormonu seviyesini düşürür lafı çok komik duruyor aslında.Bende size pilav büyüme hormonu seviyesini düşürüyor derim özelliklede gece yatmadan önce 2 büyük tabak yerseniz.Sütün içindeki karbonhidrat miktarı düşük (100mlde 4 gr gibi bişiydi oda glukoz değil bildiğiniz üzere).Kaldıki arkadaş okul saatinde yemek için sormuş.Okul saatinde her gün bir litre bile içsen uyurkenki gh düzeylerin etkilenmiyecektir.

Bu yazımdan gece yatmadan süt içmiyelim büyüme hormonu seviyesini düşürmiyelim gibi birşey çıkartmayın sakın.Aynı miktar karbonhidrat tüm süt ürünlerinde var (ayran olsun peynir olsun).Alacağınız kazein kas gelişimi için çok daha önemli ;)

4. kral.52

kral.52 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ben aksamdan pilavımı yada makarnamı yapıyorum alıyorum 2 kutu ton balığımı yemğimi koyuyorum boş bi kutuya 1 sabahları kahvaltı edemediğim için ton balığımıda alıp çıkıyorum dışarı kokmasın diye yağınıda dökmüyorum yağıyla beraber pilav yada makarnamın içine koyuyorum 1 kutusunu harmanlıyorum güzelce afiyetle yiyorum arkadaşlarım alıştı zaten bu duruma 2 gün içerisinde her neyse öğleden sonrada aynı şekilde yiyorum yemeğimi sonra 4 gibi bi bisküvi yiyorum 6 da okuldan çıkıyorum 6:30 gibi evde oluyorum akşamdan kalan makarna yada pilavımıda yiyorum protein tozumu içiyorum saat 8 gbi spora gidiyorum 9.30 gibi eve geliyorum evde olan sebze yemeklerinden yiyorum protein tozumu içiyorum o gün tamamlanmış oluyo benim için sanada tavsiye ederim pek parada harcamazsn zaten sadece 2 adet ton balığına para veriosn 2.50 lire bişi tutuyo..

raii 'barbie', judgementday ve Serkoss bunu beğendi.
  5. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu konu özellikle bernım ıcın cok yararlı oldu tesekkur ederım...Bu konuyu yaklasık 1-2 hafta önce okumusutm 1 hafta önce okulda hergun 500 ml süt içiyorum 1 haftada 1 kilo gibi bir şey aldım..Bazı arkadaslarımız alay etmeleri cok garip galiba sütün faydalarını bılmıyorlar....
    Teşekkür ederim..

6. TheExtremist

TheExtremist Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul / Bostancı
    Küçük boy ton balığı götür direk ye bence.Süte ve pastörize olan süt ürünlerine pek güvenme derim.Kolaylık bakımından bana ton balığı geliyor sadece,ama geceden tavuk kızartıp iki dilim kepekli ekmeğin arasına yerleştirsen süper olur bence.Ben okula giderken 2-3 kutu ton balığı taşıyorum çantamda her zaman,burda yemek çıkınca direk salata alıp yapıştırıyorum üzerine.Al sana mis gibi ara öğün... :)

raii 'barbie' bunu beğendi.
  7. inan_fener

inan_fener Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    bende lisedeyim
    okul 12:30 da başlıyor 5:30 bitiyor
    sabah kahvatım saat 10 gibi biter.
    kahvaltıdan sonra okulda ne yiyeceksem hazırlamaya başlarım.
    tava da tavuğumu kızartırım. muz+whey+süt şeklinde shake hazırlarım.
    kepek veya tam buğday ekmeğim daima vardır. üşenmeyip alırsam brokolide götürürüm.
    okula vardığımda hazırladığım shake'i içerim, 2.5 saat sonra tavuk+ekmek yerim. 2.5 saat sonra tekrar ekmek ve yanında ne kaldıysa artık. 2.5-3 saat sonra da evdeyim saten karbonhidrat öğünmü yer kendimi salona atarım

raii 'barbie' ve Serkoss bunu beğendi.
  8. Serkoss

Serkoss Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Keşke herkez snn gibi füzenli olabilse ben de hiç böyle bi düzen yok...
    Düzenin iyi tutturmussun abıcım :Dthums:thums:thums::):):)

9. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Şu alay edenler varya dünyanın en gereksiz insanları hepsini teker teker itinayla dövmek istiyorum

10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Benim yaşım 26 etrafımda herkes yetişkin ama benimle bile dalga geçiyorlar. 10 yumurta beyazı yiyor musun at mısın sen yulaf yiyorsun falan diye. Ben takmıyorum. Hele ki sizin lise dönemlerini düşünemiyorum. Gayet normal bunlar. Hiç takmamanız lazım. O beslenme ve sporsuz gençler üniversitede memeleri sarkmaya başladığında ya da hem zayıf hem çelimsiz olduklarında sizi hatırlayacaklardır unutmayın ;)

Keşke bende bu spora 16-17sinde başlasaydım

11. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Benim önerim dardanel'in tonwich light ton balıklı çeşidi,başka çeşitleri de var ama yağ oranı olarak light tercih ediyorum.4.5 tl besin değerleri de 100 gramda 8gr protein,5gr yağ,10 veya 8gr sanırım carb var.(ürün 140gr)Fiyatı bence biraz gereksiz pahalı ama taşınması,lezzeti ve pratikliği süper..

12. Selo68

Selo68 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben lise öğrencisiyim 2 tane dilim kepek ekmeği arasınayağsız peynir koyup goturuyorum okul kantininde sağlıksız şeyler var zaten

raii 'barbie' bunu beğendi.
  13. megacracker

megacracker Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    belde azıcık yağlanma sorunu var/1.67 boy,62 kilo).Bu yüzden ekmek falan tüketmiyorum.Okul programım da çok düzensiz bir gün sabah gidiyorum bir gün akşamüstü :) Benim için en kolay menü ne olabilir?

ton balığı(light) diye düşünüyoum ama siz ne dersiniz?

14. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Elma götürün arkadaşlar. Ben elma tüketirim fazladan getirdiysem arkadaşlar bile ister benden. Tabi muz portakal türevi gibi şeyler yerseniz açık ortamda biraz abes kaçabilir.

2. seçenek öğlen yemeğinde kantinden yarım döner almak yerine plastik kaba koyacağınız brokolili ızgara tavuk göğüsü öneririm. öğlen menüsü benim hazırladığım sağlıklı menüdür ve cebimizde para kalıyor.

3. seçenek ise shaker pro smartshaker tarzı birşey alıp sütü veya suyu shakerin içine sabahtan koyun, üstüne whey atıp için. instant 30 gr protein. hatta bsn gibi whey varsa harika olur.

4. Sandviç. E bunu yerken kimse bön bön bakmaz ya. Kepekli lavaşlar, Uzun dilimli tahıllı ekmekler var onu tostta ısıtın arasına domates biber tavuk veya tonbalığı,sardalya katabilirsiniz. (sardalyaları pazardan babama aldırıp anneme fırında yağsız yaptırıyordum.) tabi soğuk balık pek iyi gitmez ama domatesle yenielbiliyo zaten ekmek o açığı kapatır.

5. Seçenek kahvaltı yapamayanlar için

Ben sabah 6.30 da kalkıp whey+kuruyemiş atıştırıyorum ve çantama önceki geceden haşladığım yumurtalarımı koyuyorum pastaneye uğruyorum kepekli veya tahıllı simit , peynir alıyorum okulda götürüyorum. 5-6 yumurta yediğimi görünce garipseyen vardı tabi takmadım.

Sayfayı Paylaş