Off Günlerde Kolları hiç çalışmamış gibi hissediyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve burakua17 tarafından 11 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Kollarım ve vücudum iyi ve bi ortamda göze çarpıyor herkes beğeniyor yalnız ben sadece antrenmandayken yani antrenman yaptiktan sonra kaslarimi hissedebiliyorum ve tam istediğim fiziği görebiliyorum aynada. Antrenmandan 2 saat veya ertesi gün sonra o kollar gitmiş 1 ay ara vermiş kol kaslari ggörüyorum sanki aynada. Beslenmesine, antrenmana çok özen gösteren hatta bunla kafayı bozan bir insanım çok emek veriyorum ama sonuç kötü. Neler önerirsiniz? O kadar emeğe karşılık kol kaslarında doygunluk yok. Antrenmanda çalışırken tam istediğim kolu görüyorum aynada ama ertesi gün yok bu kol.

Boy 1.74 Kilo 72.
    Beslenmem şu şekilde ;
    Sabah 9-10 arası : 5 yumurta, 1 muz, 15 gram badem içi, 10 çorba kaşık yulaf ezmesi yoğurtlu (Kesinlikle hiç bir zaman ekmek yok)

Saat 14-15 arası : 200 gram tavuk göğsü, bir tabak yagsiz pirinç ve bulgur pilavı karışık yeşillik ve yoğurt.

Antrenmandan 1 saat önce : Bir bbardak şekersiz nescafe, 1 muz, 10 adet tuzsuz yer fıstığı ve 5 çorba kaşığı yulaf ezmesi

Antrenman hemen sonrası : 1 servis protein tozu ve 1 muz

Akşam 9 : 200 gram tavuk göğsü ve yağsız bir tabak pirinç ppilav

2. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28

beslenmene ve antrenmanına karışamam ama senin yaşadıklarını herkes yaşıyor yalancı hipertrofi denilen bir olay bu kas extansiyon ve flexiyon gördüğü zaman sarkoplazmaya kan dolar amino asit dolar vs. şişer enaz 1-1.5 cm ölçü artışı olur max2. saat sürer göz bikere o boyutu gördüğü zaman beyne farklı sinyal verir artık ilk halin nöronlarınada sanada daha küçük gözükücektir çünkü sen istemesende beynin büyük bir kıyaslama yapmak zorunda :) benden sana bir tavsiye 2-3 hafta yada 1 ay kendine aynada hiç bakma yüzün hariç tabi :D daha sonra ''soğuk'' şekilde bir bak kendine göz önbelleğinden arınmış olacak aradaki farkı gör :D

Gannicus ve burakua17 bunu beğendi.
  3. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Hahaha cok güzel bir cevap tesekkur ediyorum :D Söylediklerin cok mantikli, zaten benim sorunum da bu tam olarak ama gogus kaslarim calismasam bile hacimli duruyor yalniz tek sorun kol :) Kollarim yaramaz cocuk gibi :D Neyse ben boy aynalarini kaldiriyorum o zaman :D :D

4. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28

antrenmanın hakkında kısa bir özet geçersen daha net yardımcı olabilirim :D

burakua17 bunu beğendi.
  5. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenmem yukarıda ki gibi. Antrenmanım ise ;

Pazartesi: Göğüs ve Biceps (Biceps: Barbell curl 4x10 Dumbell curl 4x10 Hummer curl her haftada bir hareketi ddeğiştiriyorum)

Çarşamba: Sırt ve Triceps (Triceps: Rope pushdown, Skullcrushers, bazen Dumbell bazen dips)

Cuma: Omuz antrenmanı hafif olarak da Biceps giriyorum.
    Araya gün giriyor diye. Diğer günler off çünkü koşu antrenmanlarim oluyor üniversite eğitimi için.

6. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28

Bacak antrenmanı yapmıyor musun?
    1. pazartesi çarşamba gibi hafta bazlı çalışma 1-on 1-off yap
    2. göğüs biceps -sırt triceps - bacak-omuz- kol şeklinde kola ayrı bir gün daha yap yine 3 hareket biceps 3 hareket tricepse
    kollara fazla yüklenmeyin gibi cümleleri dikkate alma bu beslenmeyle bişey olmaz rahat ol :D

burakua17 bunu beğendi.
  7. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Bacak antrenmanına önem veren biriyim ama koşular ve ağır hız dayanıklılık antrenmanlarım olduğu için bacak çalışmıyorum.

Gün olarak da Pazartesi çarşamba ve cuma müsaitim sadece.

O zaman dediğin gibi yapıp Cuma günü bide omuz, biceps ve triceps girsem mantıklı olur mu? :) Ama triceps arası 2 gün geçmeden tekrar çalışmış olurum :D

8. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28

herşeyi düşünüyosunda saat hesaplamıyosun örnek veriym kavra :D

pazartesi saat 7 de kol antrenmanına başladım 8 de bitti
    salı saat 8 de 24 saat çarşamba saat 8 de 48 saat tekrar çalışmak için %80 hazır durumda olur kasların tam bilimsel veri ver diyorsan çoğu üniversitenin yaptığı araştırmada kasın tamamıyla kendini toparlaması 6 gün sürüyomuş öyle çalışırsan haftada bir kez total body gir 3 saat yeterlli :DD

burakua17 bunu beğendi.
  9. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Tamamdır o zaman çözdüm ben işi, yeni bilgiler edindim tesekkur ediyorum :D peki kol antrenmanında tekrar sayıları kaç olmalı ? Ben vücudun her bölgesini 15-12-10-8 olarak çalışıyorum yormuyorda sence fazla mı?

10. dexter03

dexter03 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28

kolda (biceps-triceps) max set sayısı ortalama 12 dir bunu 3 harekete bölersen 4 er setten biceps 4 er sette triceps çıkar ama sen 3 seti geçme çünkü hafta 2 kere kol giriyosun bide 12-10-8 son setinde negatif ağırlıklı ve aşırı yavaş konsantre çalış sıkarak uzat kası :D

kolay gelsin

burakua17 bunu beğendi.
  11. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herkes antreman sırasında aynaya baktıgında sanki aynadaki kendisi değilmiş gibi görür ( belli bir kütleye ulaşmış kişiler için ) . Lifler gerilir kasa kan dolar pump üst düzeye çıkar ve ortaya muhteşem bir görüntü ne kadar muazzam değil mi ! Fazla kendinize bakmayın tavsiyem bu olacaktır . Antreman sırasında kapalı çalışmanızı öneririm eğer yerinizde saydıgınızı düşünüyorsanız ; tekrardan antreman beslenme ve dinlenme programlarınızı gözden geçirin .

burakua17 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş