Normal Bir Erkeğin Boyu Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jonior tarafından 14 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Normal Bir Erkeğin Boyu Kaç Yaşına Kadar Uzar?

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 173 üye.
  1. Basshunters

Basshunters Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    ByVandetta teşekkür ederim temennin için. dediğin gibi büyüdükçe etrafındakiler daha farklı davranıyor. birde kişiden kişiye değişiyor bazıları 14 15de 180 üzerine çıkıp duruyor bazıları 18 19'una kadar uzayabiliyor tamamen kişisel bişey.

2. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Genetik olarak değişir . ailesinin hepsi kısa boylu oda kısa boylu olur.

3. Basshunters

Basshunters Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    babam 177 annem 160 amcalarım hepsi ortalama aynı boydalar 175 civarı dayım 170 ben 174 ama tabi amcalarım boylarını uzatmak için bir spor yapmadıkları ve devamlı süt bulamadıkları halde bu boydalar. inşallah bi büyüme patlaması olurda bianda uzarım. 16 yaşımda daha yeni kıllar çıkıyor bacaklarımda :D

4. gokan123

gokan123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben 15 yaşındayken 1.65 boyunda idim şuan 18 yaşındayım boyum 1.67 benim en büyük hayalim boyumun 1.75 olmasıydı ama boyumun hiç uzamaması nedeniyle piskolojim resmen alt üst oldu artık hayattan bile zevk alamıyorum çok kafama takıyorum sanırım bu boy işini :/

5. ph0enix

ph0enix Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde Merak Ettiğim Bir Konum Var Yaklaşık 6 Aydır Vucut Geliştirme Yapıyorum , yaşım 18 , boyum 1,74 acaba diyorum ağırlık kaldırmayı bırakıp vucut esneme hareketleri yapsam boyum uzarmı yarın doktora gidip kemiklerimin plakları kapanmışmı diye kontrol ettircem babamla annemin boyu kısa babam 1,57 - annem 1,55 babam köy cocugu oldugu ıcın hep agırlık kaldırdıgı ıcınn boyunun kısa kaldıgını düşünüyorum annemı bılmıyorum :) ama annemin kardeşleri kız olanlar hep kısa 1,60 civarı 1 tane erkek dayım var onun boyu 17-18 yaşlarında işte 1,74 dü şimdi ise boyu 1,95 annennemle dedemin boyuda 1,75 işte merak ettiğim konu boyum uzama şansı varmı 6 aydır fitnes yaptım çünkü korkuyorum :) hee bu arada fazla sakalım yok hatta hiç yok denecek kadar az tek tük var

6. Bnyamin123

Bnyamin123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ya arkadaşlar ben uzamak istiyorum yaşım 18 3martta girdim doldurmadım doktor plakların kapanmış dedi ama araştırdm kaynaşmamıştı aralarında az acıklık var babam 187 annem 160 lütfen bi yardm edin abim 175 ama abim hayatında hep agır kaldırmış hiç spor yapmamış ne basket ne yüzme ne de futbol. benim boy 177 lütfen 185 olmam için bişe diyin evde barfix demirim var günde 5dk asılıom günde 250kere elma toplama stili sıçrıyom 2bardak süt 2kase yogurt yiyorum kalsiyum hapım var ama kullanmıom evde süt olmadıgında kullanıyorum cünki dogal süt alıyoruz biz pastörize degil bi çiftci getiriyor satıyor. yogurtta kendimize ait arkadaşlar yardım edin lütfen kafayı yicem bide kiloluyum kilom 85 cevaplarınızı bekliyorum ipimde var sportif ip onlada günde 100kere sıçrıyorum . basket oynamayı sevmiom fazla o yüzden yüzmeye agırlık veriom 2günde 1denize gidiom en az 2saat yüzüyorum kulaç kurbağalama ve kelebek stili.

Şimdiden Cevaplarınız İçin Teşekkür Ederim. Bu arada kız kardeşlerim var : ablam:27yaş:175 ablam yaş 22:169 kardeşim yaş 19:boy 167.5 şimdiden destekleriniz için teşekkürler dayılarım kısa anne tarafım yani 165 170 fln hep ama baba tarafım uzun babamın kardeşleri 187 190 civarı amca ogulları babamın onlar da uzun. ama anne tarafı kısa bu arada diz kapagım ayak elmacık kemigim bide belim arada sırada tek atıyor yani agrıyor bunun nedenide boy uzamasıymış yada romatizma ama romatizma olsa şişlikte olurmuş öyle şişlik fln da yok yani

ŞUNUDA SÖYLEMEKTE FAYDA VAR TRAŞ MAKİNASI VURUYOM Kİ SAKALIM CIKSIN BIYIGIM VAR ODA TAM BELLİ OLMUOR YENİ YENİ BELLİ OLMAYA BAŞLADI SAKALIM HİÇ YOK ÇENE ALTINDA AZ VAR BİDE FAUL VAR YANAKTA 5-6TANE VAR:) YANİ SAKALIMDA CIKMADI AMA CIKARMAYA CALISIOM:) YANAKLARIMDA HİÇ YOK YANİ GÖZÜKMÜOR AMA ELLEDİGİMDE SÜRTTÜGÜMDE ELİMİ BATIYOR BAZIYERLER AMA YAKINDAN BAKIOM SAKAL YK:) ERGENLİGE GEÇ GİRMİŞ OLABİLİRİM BELKİ DOKTORLAR DİODU GEÇ GİREN GEÇ BÜYÜR .

Son düzenleme: 7 Ağustos 2013
  7. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    uzadı uzamaya gerek yok doktor plakların kapanmış demiş ve sen 178ken 185 olmak istiyorsun ve 18 yaşındasın.imkansız.kolay gelsin.

8. KFSBH

KFSBH Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    16yaşında 1.75idim suanda 20yaşındayım 1.88 boyum var 13cm bir uzama var tabi 19yasından sonra uzadım söylenemez tabi boy uzamasına yardımcı hareketler vardır arkadaşım için araştırmıştım bir insan anatomisine göre 3-6cm arası boyunu uzatabiliyor ekstradan yani düzgün bir araştırmayla yolunu bulursun.

9. TheProject

TheProject Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    16
    Acayip birşey annem babam 1,55-1,60 arasi ben 18ime gircem 5 ay sonra ve boyum 180

ama dayılarim hepsi uzun , genetik olayi sadece anne baba değilmiydi? dayı amca olaylarida etken mi onlarin boyun uzun olmasi benide etkilermi bu uzama işinde

10. cemdeha

cemdeha Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar ben 16 yaşındayım 3 aydır düzenli olarak body e gidiyorum evde barfigs demirim var her gün asılıyorum ve barfimgs cekiyprum aynı zamanda 3 günde bir ip atlıyrlum düzenli
    Olarak boy 1 78 babam 1 80 annem 1 70 boyun uzun olması vucut gelişimnddn daha önmli diye düşünüyprum uzun boylu adamda vucut daha gzül duruyo bana ne yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim

11. esesnfrcem

esesnfrcem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Benim anne tarafı teyzelerim ve çocukları, hala ve amca tarafında 1.86 nın altınd yok şuan benim boyum 1.90 2013 itibariyle yaşım 21. 2011 senesinde 1.86 olduğumu biliyorum 2 senede 4 cm atmışım boy uzaması artık ilerlemez gibi kanı var içimde çünkü genlere göre ortalamanın biraz üstüne çıktım. emin olun uzun boyun iyi yanları varken dezavantajlarıda var resmi giyinmek size çok yakışıyor bu bir gerçek :)

12. Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    kay
    kaynak bulamadım hocam dogru mu cidden

13. Burak777

Burak777 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    boyum 1.63 1.64 civarinda 11.11.1998 kasım doğumluyum annem 1.55 babamda 1.75 felan var birde bende demir eksikliği var ama hap felan kullandım geçti galiba. cocukkende hıperaktifmişim 2-3 yıl i,laç kullanmışım benim boyum nasıl uzar bi çare bulun 1.75 olabilir miyim babam kadar ? bide barfiks zıplama esneme hareketleri boyumu uzatırmı ? yani süt felan içiyorum her gün bana birden uzarsın felan diyorlar biraz da sakallarım cıkmaya basladı daha tüy tüy yani

14. Burak777

Burak777 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İlgilenen birileri yok mu :)

15. simovuemihe

simovuemihe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu eylülde 18 yaşımı doldurdum boyum 1.92 uzama şansı var mı hala basketbol oynuyorum ve 2.00 olmasını istiyorum boyumun
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Mart 2015 ---
    bu eylülde 18 yaşımı doldurdum boyum 1.92 uzama şansı var mı hala basketbol oynuyorum ve 2.00 olmasını istiyorum boyumun

16. mert111

mert111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    18 yaşında 180 boyundayım annemin boyu 164 babamın boyu 176 büyüme kıkır dağım kapanmadı 186 olabilir miyim ailemizde 185 olan var.

17. salihceylan735

salihceylan735 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Erkeklerde boy uzamasının 22 yaşına kadar devam ettiği söyleniyor tabii belli bi yerden sonra bayağı yavaşlıyor yani 18'inize kadar uzadığınız kalabilir. Egzersiz olarak barfiks çubuğundan aşağı salınmak bunu 6 7 set yapmak işe yarayabilir

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. mert111

mert111 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    18.5 yaşındayım183boyundayım186olurmuboyum.Babam176annem163boyundabukadar.

19. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123

Sayfayı Paylaş