Neden her bölge için haftada 2 antreman?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DİGİMAX tarafından 20 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    arkadaşlar boyum 1.79 kilom 81
    bu sporu çok seviyorum aam günde 12 saat işte çalıştığım için evde antreaman yapabiliyorum..
    benim sorunum şu..
    her yerde vücüt için her bölgeyi haftada 2 kereden fazla çalışıtırmayın deniyoır..
    fakat ben bunu 6-7 ay yapıyorum hiç faydasını göremedim..
    her vucut bölgesini haftada 5-6 gün az az çalışınca daha iyi oluyo gibi gelsi bana..
    vucüt antremana esnasında inanılmaz şişiyor aam antreamandan 30-40 dakika sonra iniyor hatta antreaman öncesindne bile kötü bi hale geliyor..
    o yüzden her gün yapınca kası devamlı uyarıyom ve canlı kalıyo...
    beslenemem profossenelce olmasada fena değil..
    tavuk pilav makarna meyva ağırlıklı beslenirim..
    sizce sorun nerde....

2. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    sitede sorunla ilgili bir çok yazı var. ama sana kısaca şunu söyleyebilirim: hergün çalışan kas gelişmez,yanar... kasın gelişmesi için onu çalıştırdıktan sonra dinlenmesini de sağlamalısın ve tabi besinleri unutmamak. kaslarımız çalıştıktan 48 saat sonra dinlenme moduna geçer. sen onu hergün çalıştırdığın takdirde dinlenmesine olanak sağlamamış olursun. yazık değilmi??? hep çalışarak nasıl gelişsin..

nu7i bunu beğendi.
  3. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN

o zaman bende bi tuhaflık mı var..
    hergün yapmazsam eriyor bende de.. :roll:
    haftada 2 antreman yapınca 6 ay geçse bile gelişme yok...
    ne yapsam acaba...
    çok karışık kafam....

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    hergün ne kaskaybı yaşanır nede kas kazancı bu bir zamana bağlıdır ve bu zaman içinde vucudunu hangi düzende götürdüğüne bağlıdır

faraway35 ve S3R0XaT bunu beğendi.
  5. eagle-x

eagle-x Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    prodüksiyon
    Yer:
    istanbul
    valla benim vucutta fena :lol: bir bölgeyi haftada 3 çalıştırıyorum bitek pzr günleri dinleniyorum, farklı bi program yaparsam mesela 1 bölgeyi haftada 2 ye düşürdüğüm zmn hiç tepki vermiyor yada bana öle geliyor ;) ayrıca hergün 2 bölge çalıştırıyorum, günde 1 bölgeye düşürdüğümdede tepki vermiyor :( cins bi vücüt var bende 8)

MaMBa bunu beğendi.
  6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Eğer mide hariç günde iki bölge çalışılıyorsa 3 gün antrenman 1 gün dinlenme en güzeli bence tabi eğer bir antrenman çok ağır geçmişse ve daha sonra ağrıların geçmesi gecikiyorsa bir gün fazladan dinlenmek lazım ama eğer amino asit falan kullanılıyorsa ve problem yoksa haftada bir dinlenme de olabilir tabi

Başarılar.

7. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Digimax arkadasim sana sunu söyliyeyim. Antreman esnasinda kaslar siser dogru ve sonra iner buda normal. Sen zannediyormusun ki idmanda sisen kas gece yatana kadar ayni hacimde kalacak? :D Bu böyle olsaydi ben yaz aylari plaja gitmeden önce idman yapar ve 6 saatlik plajdan ciktigimda bile kaslar siskin olurdu. Seninkisi psikolojik baski. Bizim burada öyle derler.
    Sana tavsiyem syöle: Idmanlarini agir yap ve haftada 4 gün calis. Her iki günde bir dinlen. Kaslarini 1 saat boyunca yor fakat 1 saati gecmemeye calis böylesi daha iyi olur. Her antremandan sonra protein tozu al. Whey Protein Izolat yada sekerli icecekle aminoasit tabletlerini yutarsan iyi olur. Eger bunlari alacak durumun yoksa oda sorun degil. Evden 5-6 adet yumurtayi hasla ve sarisini cikar. Sadece beyazini antremandan HEMEN SONRAcik al. Ha birde yaninda sekerli meyve suyu icersen yani üstüne iyi gelir. Simdi bana neden böyle yap dedin diye soracak olursan hemen anlatayim.
    Simdi arkadasim sen idmandan sonra kaslardaki canliligini kayip etmek istemiyorsan proteinle zamaninda dolduracaksin. Ha bu sana her zaman hacimli vücut göstertmez. Ama kaslarin cabuk forma girer .
    Su vitaminleri alirsan kan dolasim sistemin ve kaslara kan pompalanmasi daha iyi olacak. Vitamin B12 / Folik Asit / VitaminB6 / VitaminC / Elementlerden Demir ve Cinko.

trawool bunu beğendi.
  8. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    arkadaşlar ilginiz için hepinizie teşekkür ederim...
    o zaman ben sabredip gene haftada 2 kere çalışim....
    sanırım gene en doğrusu bu olacak...

9. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Haftada iki kere calismak cok önemli degil. Hatta 3 kerede calisabilirsin. Önemli olan nasil calistigindir. Söyle anlatayim sana. Sen haftada 1 kere calisirsan cok agir idman yapabilirsin. Haftada 2 kere caliscaksan daha hafif olmali. Bu üce cikarsa daha da hafif. Hafif derken hafif kilolar kaldirip 20 tekrar yapmak degil. Buda olur ama kastim o degil. Agir kilolarla caliscaksin fakat set azaltilacak ve süre kisalacak.
    Bunlar ayarlanirsa haftada 2 yada 3 kere yapmissin bu cok tehlikeli olmayabilir. Dene bakalim hangisinde rahat olursan ona yönel.

10. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    4-5 gunde bır kası vurmak en etkılısıdır.

Eger daha sık calıstıgınızda daha ıyı oldugunu sanıyorsunuz bunun tek sebebı sık calıstıgınızda kasta bırken laktık acıdın dagılmaya zaman bulamaması ve kasın sureklı gergın gorulmesıdır.

Halbukı laktık acıd katabolık etkının yanı yıkımın surdugu asamada kas uzerınde durur. Buda bıze sunu soyler
    laktık acıd tamaen dagıldıktan sonra kasta agrı sızı bıttıkten sonra baslayan anabolık etkıyı eger bır yada ıkı gun kasınıza cok gorursenız gelısmeyı unutun.

Kas agrınız sızınız bıttkten sonrakı yuksek oranda proteın aldıgınız o 24-48 saatte buyur ve yenı yıkıma hazır hale gelır.

Vucudunuz forma gırıkce kastakı tutuklugun 24 saat ıcınde yok oldugunu grursunuz. Bu da cok formda oldugunuz hatta takvıyelı oldugunuz donemlerde kası 4 gunde bır sert bır sekılde vurma ımkanı verır sıze.
    Gelısme ıcın antrenman gunlerı arasındakı zamanı kısaltmak yerıne cok yuksek oranda kalorı ve proteın almak ve cok sert antrenman yapmak her zaman daha etkılıdır. Baskasının 2 antrenmanda harcayacagı eforu br antrenmanda harcayın sonra musaade edınde o kas bı 4-5 gun kendıne gelsın ve buyusun.

Budur.

OvO ve fiko444 bunu beğendi.
  11. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    işte benimde demek istediğim bu...
    haftada 2 kere 45 ila 60 dakika çalışmak yerine haftada 3-4 kere 25 il 30 dakika çalışmak arasında kaldım..
    bilmiyorum belkide proteini yanlış zamanda alıyorum...
    o kadar işin arasında bu spora vakit ayırıp gelişememek çok üzücü...
    yardımlarınız için teşekkürler...

12. mst_gtr

mst_gtr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende onla ilgili bir soru sorayım arkadaşlar. her kas tamam da karın kası için her gün düzenli çalışman gerekir diyorlar. haftada en fazla 2 kez çalıştırma kuralı karın kası içinde geçerlimidir?

cünkü ben nerdeyse her gün karın çalısıyorum bunun yerine 2 gün calıssam daha mı iyi olacak yoksa "karın kası ayrı bi kas grubudur hergün çalıştırılması grekir" sözüne göre mi hareket edeceğim?

13. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bugune kadar cok sistem denedim ama bende en verimlisi. her bolgeyi haftada 1 kez çalıştırdığımız sistem oldu. haftada 6 gun max. 40 dk çalışıyorum. hergun bir adale grubu olarakta boldum. ama cok agır çalışmak lazım ki yeni başlayanlar bunu gerçekleştiremeyeceğine gore onlar için en uygunuç her bolgeyi haftada 2 kez çalışmak.

bence siz en iyisi bir antrenorden yardım alın derim.

14. Çağlar üzel

Çağlar üzel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaa arkadaşlar size göre ben bi hayli fazla çalışıyorum haftada 3 gün her gün tüm bölgeleri kapsayan 12-13 hareket yapıyorum ve idman süresi de 3 saati buluyor ben mi abartıyorum acaba?.. ama sizin dediğiniz gibi çalıştığım zaman da gelişme sağlamıyor aksine geriye gidiyor sanki..

Sayfayı Paylaş