Neden Hız gerekir?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve ferda tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ferda

ferda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, 2 hafta oldu spor salonunda hoca eşliğinde çalışmaya başladım. Kardiyodan sonra esneme hareketleri ve sonrasında sırayla kas gruplarını çalışıyoruz. Yalnız bence bi sorun var, mesela Aductor hareketini ve diğer kalça hareketlerini hızlı yaptırıyor. Normalde internetten baktığım zaman hareketler düzenli nefesle 3X10 diye başlıyor. Yalnız biz birden 30 ve hızlı yapıyoruz ben gereğinden fazla yoruluyorum. Buakşam gene ders var ve ben artık kendim çalışmak istiyorum düzeyine geldim. Çünki neden hızlı yapıyoruz dediğim zaman forma girmek için böyle çalışılır dedi. Lütfen bana bi cevap verin ve bilimsel bi cevap verinde akşam böyle yapmayalım çünki böyle olur diyim... Teşekkürler şimdiden... :)

2. manhunt

manhunt Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    53
    Başlangıçta bıkkınlık verecek set tekrarı sadece kısa bir süre devam ettirilir ve sonrasında bırakılmaya mecburdur. Tekrar sayısının 30 ya da 20 ya da daha farklı bir sayı olması ise sporcunun şartları ile ilgili bir konudur. Herkes farklılık gösterir. Bu konuda öncelikle maksimum tekrarı kişi kendisi, vücudunun verdiği tepkiye göre belirlemelidir ve sonrasında da set sayısı belirlenebilir. Hareketi hızlı yapma konusuna gelince, ne çok yavaş ne çok hızlı olmalıdır. Normal bir hız seçilmelidir.Burda sanırım vücudumuzu ve kalbimizi dinlemek en iyisidir.

3. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Çünkü yağ yakımı için uygun nabız aralığına ihtiyaç vardır.Belli bir hızda ve nabızda en uygun yağ yakımı gerçekleşir.

4. ferda

ferda Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürlerrrr

Sayfayı Paylaş