nasıl ve nerden başlayacağımı bilmiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve trevor reznik tarafından 29 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. trevor reznik

trevor reznik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba

spora başlamaya karar verme aşamasındayım ama nasıl ve nerde başlayacağımı bilmiyorum açıkcası. 1.75 boy 55 kiloyum. çok zayıf olduğumdan en azından normal bir insan görünümüne kavuşabilmek amacıyla bişeyler yapmak istiyorum. ama nasıl söylesem.. yani bu halde spor salonuna gitmeye biraz utanıyorum sanki. utanma demesem de rahatsız olurum gibime geliyor. çünkü fizik olarak çok kötü bir durumdayım. elle tutulur hiçbir yerim yok. yani ne kol ne göğüs ne karın hiçbişe.

sormak istediğim şey bana sıfır noktasında ne önerebileceğiniz. bu sene içerisinde 3-4 ay süresince düzenli olarak mekik şınav çekmiştim. ancak zayıf olduğumdan sadece karın kaslarım belirginleşmişti. o da güzel görünmüyordu zaten. çünkü belim gerçekten çok ince. onun dışında çektiğim şınavın da hiçbir yararını görmedim. yani ne göğüste herhangi bi değişiklik oldu ne arka kollarda.

acaba diyorum bir spor salonuna gitmeden önce mekik şınava tekrar mı başlasam. çünkü 4-5 aydır bıraktım yani şu an yine tamamen formsuz durumdayım. iki tane de dambılım var 5 er kiloluk. 1-2 ayımı böyle geçirsem düzenli olarak sonra forma girince bi spora yazılsam nasıl olur? hem psikolojik olarak da kendimi düzltebilirim? sizin vereceğiniz önerilere bu noktada ihtiyacım var. çünkü artık yeter sırf bu berbat görünümümden dolayı yaz okuluna bile kalamayacağım sanırım. bu sebepten sene uzatacağım okulda. yani bu durum aslında çok da önemli değilmiş gibi görünse de aslında günlük yaşantımı çok büyük bir ölçüde etkiliyor ve yıkıma uğratıyor.

dediğim gibi arkadaşlar. şu an sıfır noktasındayım. bana bir yol gösterin. ne olursa.

teşekkürler

2. Gangstar

Gangstar Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Ayni duygulari bende yasadim kardesim.Bende 55kg dum.Suan 61kg yum 2.ayim bitiyor.Evdeki calismalarla olmaz buna emin ol.Spor salonu gibi olmuyor utanilicak bir sey yok.Ve ben senden daha kotuydum cunku boyum 1.85 55kg yum ne kadar kotu bir duygu biliyorum.Bir an once bb ye basla 1ayda toparlayacaksin 2-3kilo alicaksin.Spor salonunda calisirken rahat ol onlarda insan senin gibi sende onlar gibi olursun 3-4 ay sonra

trevor reznik bunu beğendi.
  3. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Spor salonunda filmlerde gorundugu gibi muhtesem fizikli degil. Gayet rahat bir sekilde gidip spor yapabilirsiniz. İyi beslenme + antreman + dinlenme = gelisim. Genetikte etken ama genetik elimizde olan bir sey degil gerisi elimizde.

Senin karar vermen gereken nokta su " bir sey yapmadan boyle uzulecek misin, yoksa amac icin emek mi harcayacaksin "

Evde calismak iyi guzel de olanagin varsa tercihin salon olsun. Mekik ve sinavdan daha cok sey kazandirir

voltaj ve trevor reznik bunu beğendi.
  4. Tüplüveöfkeli

Tüplüveöfkeli Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bende seninle ilk basta aynı duyguları paylasıyordum ama ınan bana bunda pek kafanı taktıgın kadar bısıy yok sonucta sen oraya spor yapmaya gıdıyorsun bunun zayıfı yada kılolusu yok imkanın varsa spor saloluna gıt hıc bekleme bıle bende yazılalı 4 gün oldu asıl amac zaten 0 dan baslayıp kendını gelıstırmek 1 günden sonra ınan ıyıkı yazılmısım dıyeceksın

trevor reznik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş