Nasıl Bir Yemek Programı Uygulamalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Karakul3s tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Karakul3s

Karakul3s Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar,

Öncelikle bu hesabın asıl sahibi değilim. Sadece sizlerden kendime uygun yemek programı rica etmek için istedim.

Vücut geliştirmeye yeni başladım. Peşinen dile getirmek istiyorum, doğal olarak vücut geliştireceğim. Kendime en uygun beslenme programını çıkartmak istiyorum, yardımcı olur musunuz?

Boy: 1.80
    Kilo: 57

Kahvaltı:

• 2 dilim ekmek (esmer)
    • 1 yumurta (tastamam)
    • Yulaf ezmesi (süt, bal, kuru üzüm)
    • 2 tane ceviz

Öğle:

• Genelde makarna, pilav, melemen, fasulye, bezelye, ıspanak, nohut, balık, tavuk oluyor.
    • Yoğurt
    • Arasıra ton balığı
    Akşam:

Genelde öğle yemeğindekiler oluyor. İlaveten tarhana, şehriye, tavuk çorbası oluyor.

Saygılarımla;
    Samet ARAS.

2. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Sabah yediğin yumurta sayısını yavaş yavaş arttır. 4'e, 5'e kadar rahatlıkla çıkabilirsin.
    Süt ve süt ürünleri kullanımın çok zayıf. Günde en azından bir litreye yakın süt tüketmeye çalış.
    Mümkün olduğu kadar kırmızı et ye.
    Antrenmandan sonra ton balığı yemeyi sürekli hale getir.
    Ceviz, badem gibi protein bakımından oldukça zengin olan kuru yemişleri korkmadan 100 - 150 g'a kadar tüket.
    Lor tüketimini maksimum seviyede tut.

Ben şöyle besleniyorum, kahvaltıyı orada yazdığı kadar sıkı tutamamama rağmen mennunum. Arkadaşlar da sağolsunlar, bildiklerini paylaşarak güzel bir alt bilgi platformu oluşturdular konuda. Sen de buna benzer bir program dene istersen:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenmemde-bir-hata-var-m-t31359.html

Son düzenleme: 5 Ekim 2010
  3. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    öncelikle tastamam yazman hosuma gitti =)

peşinen dile getiriyim bende doğallıktan anladığının ne olduğuna bağlı bu durum biraz..ilerleyen aşamalarında sabredip devam edersen doğallık kapsamını tekrardan konusuruz

öncelikle kilon cok az

dolayısıyla iyi ve kuvetli beslenmen cok mühim
    şartlarını çalışıyorum antremana şu saatte gidiyorum kahwaltımı evde veya isyerinde yapıyorum seklinde belirtmediğin icin default olarak tavsiye debilirim

kahvaltın zayıf bana kalırsa

peynir ve fıstık ezmesi gibi şeyler ekleyiğ ekmek dilimlerini artırabilirsin ve tabiiki yumurta minimum 4 olsun
    ama tastamam yeme bence =)
    birini tastamam ye diğerlerini sırf beyazını ye derim

öğlene yada aksama tavuk ve ton balığı gibi seyler sokmaya calıs

4. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    Sabaha peynir eklemelisin. Akşamki çorbaların da yağ oranlarının az olmasına özen gösterirsen. Herhalde amacın kilo almak. Bunu da protein olarak eklemelisin. Arkadaşıma katılıyorum yumurtayı arttırabilirsin.

5. Karakul3s

Karakul3s Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim, elimden geldiğince uygulamaya çalışacağım. Bir şey soracağım, Lor'u peynir gibi direkt mi tüketeyim?

Hâni ilaç, toz vesaire kullanmayı kesinkes istemiyorum. Sabah 9 akşamüstü 6 gibi işi bırakıyorum. Evde "freelance" olarak web programlama yapıyorum. Ah, peynir yazmayı unutmuşum, beyaz peynir yiyorum. Annem fazla yumurtaya alerjimin olduğunu söyledi. O yüzden 2 günde bir yumurta (tastamam) yiyorum. Lâkin sadece beyazını yersem, sarısını atacak mıyım?

Evet, peynir yiyorum, yazmayı unutmuşum.

Değerli yorum ve önerileriniz için müteşekkirim.

Sayfayı Paylaş