Nasıl bir beslenme programı izlemeliyim ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve game4life tarafından 16 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle herkese merhabalar :) Uzun zamandır forumu takip ediyorum ve birçok şey öğrendim yapılan paylaşımlarla fakat hala çeşitli hatalar yapmaktan kurtulamadım :) Hemen soruma geçmek istiyorum.2 aydır düzenli olarak vg ve diyet yapıyorum.Öncelikli amacım kilo vermekti.Başladığımda 72.5 kiloydum ve şu an 67.5 a düştüm.Fakat özellikle son 2 hafta kas kütlemden biraz kayıp verdim.Hocam beslenmemin antrenmanlarıma göre yetersiz olduğunu söyledi.Ben kilo vermeye yönelik bi beslenmeyle devam ediyordum fakat şimdi bunu değiştirmem gerektiğini düşünüyorum.İlk olarak hem kilo vermek hemde kas kaybını minimuma indirmek için nasıl bir beslenme programı izleyebilirim ?

Diğer soruma gelirsek ;

Boy: 172 cm
    Kilo: 67.5
    Yağ oranım %12.5 olarak ölçüldü.Hocam Cardio antrenmanlarımı biraz hafifletip artık uzun bir süre kas kütlemi arttırmama odaklanmam gerektiğini söyledi ve buna göre bir beslenme programı önerdi.Fakat ben hala kararsızım biraz daha yağ yakımına odaklanma konusunda.Sizlerinde görüşlerini almak istedim.Cevaplayan herkese teşekkürler :)

Biraz uzun oldu , kusura bakmayın :)

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    artık kas kazanmaya odaklanmalısın. beslenmen protein agırlıklı olmalı. kas kazanmak ıstıyorsan gunluk en az su ankı kılona bakarak soyluyorum 100 110 gr proteın alman gerekır.

3. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Cevabınız için teşekkürler.Yani artık yağ yakmayı bir kenara bırakıp kas kütlemi arttırmaya odaklanmam gerekiyor , doğru anladıysam eğer ? :) Salon hocamın verdiği program sanırım protein v.b. olarak yeterlidir.Peki esas soru hala yok edemediğimiz bu göbek nolucak :) Teşekkürler

4. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bakan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim , ne yapmam gerektiği konusunda çok arada kaldım :)

5. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Artık kas kazanmak için çalışmalısın zaten eğer hocana güveniyorsan yani bilgisine onun verdiği programdan çıkma derim bişeyleri bilerek ve planlayarak yapıyodur.

6. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bu işi sırf ticarete döken o kadar çok insan var ki artık kime güvenmeliyim şaşırdım. Özellikle bunun için sizlere danışma gereği duydum :) Cevapladığın için teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:14 ----------

Bilgili arkadaşlardan tavsiye bekliyorum :) hala göbek bölgemden kurtulamadığım için yanlış bişey yapıp iyice zora sokmak istemiyorum kendimi.Teşekkürler :)

7. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    agirlik calismalarinla birlikte cardio ya devam edeceksin.
    beslenmende karbonhidratlara dikkat edeceksin fazla karbonhidrat tuketmeyeceksin.

8. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yardımınız için teşekkürler :) sanırım ne yapmam gerektiğiyle ilgili bişeyler oluştu kafamda.Birde şöyle bir beslenme programı verildi bana.Göz atarsanız sevinirim.

Sabah:

3 yumurta beyazı
    100 gr peynir , salatalık - domates
    1 bardak portakal suyu yada süt

Öğle:

12:00

200 gr et veya tavuk , 100 - 150 gr pirinç pilavı
    1 kase light yoğurt

15:00

200 gr et veya tavuk , 150 gr pirinç pilavı
    1 tabak sebze yemeği

17:00

kuru meyva , fındık , ceviz , badem v.b.

Akşam:

19:00

100 gr tavuk balık yada biftek
    2-3 adet fırınlanmış yada haşlanmış patates
    1 kase salata

22:00

3 yumurta beyazı , 50 gr beyaz peynir
    2 dilim çavdar ekmeği

ek olarak antrenmandan sonra protein tozu

Öncelikle göbeğinden kurtulmak isteyen birisi için fazla değil mi biraz ? Ne gibi değişiklikler yapılabilir bu programda ? Teşekkürler :)

9. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    yeni baslayan birisi icin fazla olmus.
    spora gidis gelis saatlerinide soylersen daha fazla yardimci olabiliriz.
    programdan cikarabilecekelin icin.

10. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Genelde kahvaltıdan sonra veya duruma göre öğleden sonra gitmeye çalışıyorum antrenmana.Bende biraz fazla gördüm sanki :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:09 ----------

Daha açıklayıcı olmam gerekirse sabah kahvaltıdan 2 saat sonra yada öğleden sonra 3-4 gibi :)

11. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    programinda oglen ikiye bolunmus birde ara ogun var.
    bunu bire dusurmen daha mantikli oglen 250gr et pilav + ara ogun
    oglen icin yeterli.

12. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Cevapladığınız için çok teşekkür ederim :) Son olarak göbek bölgesinden kurtulmam için karbonhidrata dikkat etmem gerektiğini söylemiştiniz.Bu durumda sabah öğlen ki pilav ve akşamki patates sorun olmaz mı acaba ?
    Ve öğlen ikiye böldüğümüz öğünü teke düşürüp antrenmandan sonrada protein tozu alsam olur sanırım ? Tekrar teşekkürler :)

13. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    düzenli olarak ağırlık çalış bir yerde okudum ağırlık çalışması hem o anda hemde uyurken yağ yakmayı sağlıyormuş süperset antrenmanlar da kullanabilirsin anrenmanına ekleyebilirsin hem kardiyovasküler çalışma hemde kas gelişimini aynı anda sağlayabilirsin ama büyük kas grupları için daha uygun squat barfiks squat barfiks dinlenmesiz iyi çalışmalar

Son düzenleme: 18 Ağustos 2011
  14. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Cevabınız için teşekkür ederim.Haftada 4 gün salona gidiyorum.1 gün sadece cardio yapıyorum.Peki antrenmanlardan önce yapıcağım cardio süresi ne kadar olmalı ? Ben her antrenmandan önce 25 dk eğimli tempolu yürüyüş yapıyorum , arkasından 10 dakikada bisiklet yapıyorum.Sizce ideal midir ? Yoksa azaltmalı mıyım ?

15. goliaht

goliaht Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kilon fazla değil, çok bi göbeğinin olduğunu düşünmüyorum. bence antremandan önce 10dk kardio yapıp sağlam bir hacim programına başlamalısın. ayrıca saat 22'de yediğin 2 cavdar ekmeğini ordan al yağ yakma konusunda seni engelleyecektir.;)

16. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18

Evet o ekmekleri çıkarmayı bende düşünüyordum sizinde tavsiyeniz iyi oldu :) ne kadar olursa olsun göbek insana her zaman büyük bi fazlalık olarak gözüküyor malesefki bendede hiç değil yakında fotoğraf eklemeyi düşünüyorum o zaman daha net yorumlar alabilirim sanırım.Cevapladığınız için teşekkürler. :)

17. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah kahvaltına Yulaf Ezmesi Ekleyebilirsin.
    Beyaz peynir yerine lor peyniri dene derim ;) kahvaltılık.
    Antremanına göre 5 yumurta olabilir.
    kolay gelsin
    ekmek olarak 1-2 dilim çavdar iyi olur.

Arada sıradada kaçamak yap büyük boy hammurger felan filan :D

18. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18

Peynir olarak lor düşünebilirim aslında ama kararsızım beyaz peynir hep bir adım önde :) Zaten eğer akşam 22:00 öğününede uyarsam gün içinde 6 yumurta tüketmiş oluyorum.Esas sorun o kadar yumurta beyazını nasıl geçiricem boğazımdan aşağıya :D Akşam öğünündeki ekmeği tamamen kaldırıyorum zaten.O aradaki kaçamaklar olmazsa hayat çekilmez zaten :D Göbek bölgemin büyümesinden çekiniyorum biraz bu diyetle.İnşallah hayırlısıyla güzel bir sonuca ulaşırım seneye yaza kadar. :) Teşekkürler.

19. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    aslında kardio ve ağırlık antrenmanları ard arda yapılmamalıdır özellikle bacak antrenmanı yaptığın gün ama senin programda kardio uzun süreli olmadığı için bişey diyemiycem sorun olmza heralde kardioyu sabah 30-40 dk yapıp akşam ağırlık çalışsan daha iyi ama buna vaktin yoktur heralde bend-ce 20 25 dk ideal 10 dk da bisiklet gayet iyi ama o gün bacak çalışma eğer çalışıyosan zararlı olduğunu okumuştum kolay gelsin spora devam :) akşam çok acıkırsan yanında yağsız salatada tüketebilirsin çavdar ekmeği yerine ama karbonhidratı düşürebildiğin kadar düşür geceleri direkt yağa dönüşür yatakta enerji işine yaramaz demi

Son düzenleme: 20 Ağustos 2011
  20. game4life

game4life Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Sabahları dediğiniz gibi malesef vaktim olmuyor o yüzden salona gittiğim günlerde fazla yorulmadan 20 - 25 dk yapabilirim diye düşünüyorum antrenman öncesi :) Sizinde söylediğiniz gibi 22:00 daki ekmekleri tamamen kaldırmayı hatta akşamki patatesleride kaldırmayı düşünüyorum tamamen.Teşekkürler :)

Sayfayı Paylaş