Moral = 0 :(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve antititan tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar malum gittiğim yer tam bir body salonu değil küçük bir body salonu var sadece ve salonda benimle yaşıt kişilerde yoktu hocaya denk geldim yaptığım program hakkında yorumu almak istedim ve bana yaşımın çok küçük olduğunu ( 16 yaşındayım ) eklemlerimin gelişmekte olduğunu ve böle yaparak sakatlanacağımı söledi . Kendisininde 16 yaşında başladığını ama 2 kiloyla başladığınmı yani çok hafif başladım demeye getirdi .Ben 2 hafta ısınma olarak tek set yapmıştım gerçi :S birde verceği programda 1 setli falan olurmuş ayrı kas gruplarına 1 senede anca geçebilceğimi söledi uygulama konusunda ister uygula ister uygulama ama önerisini söledi tabikide lafı uzatmıyım işte bana uygun görmediği programımda şu arkadaşlar ;

1.Gün

GÖĞÜS

Dumbell Bench pres 3x10
    Dumbell Flyes 3x10
    Pull ower 3x10

BİSEPS
    Barbell Curl 3x10
    Hammer Curl 3x10

Concentration Curl 3x10

2.Gün

OMUZ
    Shoulders press 4x10
    Lateral 3x10

Front Raises 3x10

TRİSEPS
    Push down 3x10
    Dumbell french 3x10

Kickback 2x10

3.Gün

BACAK
    Leg extension 4x10
    Seated Leg extension 4x10
    Leg press 2x10

KANAT
    Row seated 4x10

Dumbell row 3x10

Tamda kaptırmıştım kendimi beslenmeye süper devam ediyordum aksatmadan yapıyordum falan filan hocada etkili konuşmadı değil yazdıklarımdan ibaret değil söledikleri.

yabanci bunu beğendi.
  2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 16'da bundan daha ağırını giriyordum, şu ana kadar bir incinme bile yaşamadım. Nitekim diğer sporların hepsinde(futbol, boks, yüzme vs.) gençler son haddine kadar zorlanıyor.

Hocanın mantığı yanlış, çünkü insan fizyolojik gelişimini genel olarak 21 yaşında tamamlar. O zamana kadar bekliyecek miyiz yani? Senin yapman gereken herkes gibi kademeli olarak arttırmak, hocanın söylediklerine pek kulak asma derim.

3. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    bence hocanın dediği doğru.ağır girme 16 yaşındaysan.özellikle press hareketlerine hafif çok tekrar gir....genel olarak da hafif kilolarla çalış.iyi beslenme dinlenmeyle zaten gelişeceksin spor yaptığın sürece.bu spora ömür boyu hayatında yer ayıracagına göre 1-2 yıl devede kulak kalıyor.ağır ve emin adımlarla ilerle.

4. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Son düzenleme: 21 Kasım 2008
  5. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Elde edebilirsin tabiiki. Boks sana bolca yardımcı olur. Bende bokstan gelme bir vg'ciyim. 6 yıl boks yaptım milli olarakta bir süre. daha sonra vg'ye başladım zayıflamamak için. boks biraz geçte olsa iyi bir vücut yapar. hacimli demesemde define bir vücut. kuvvetine tabiki etkisi büyük olur.

Mestanoya katılıyorum. 2 kilo nedir ya ? Bence yanlış bir düşünce. Seninle aramızda 1 yaş var bende 17 yaşımdayım triceps'e 12.5 , benche 50 (2. haftanın sonunda) ile girdim. bicepsleri hatırlamıyorum tam ama 2 olmadığına eminim. 12.5 olabilir. esas bu yaşlarda zorlanması gerektiğini düşünüyorum gelişmemizin en iyi dönemindeyken.

Son düzenleme: 21 Kasım 2008
  6. antititan

antititan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşk ederim ilgilendiğiniz için fakat resmen rezil oldum diyebilirim iki hoca başıma geçti ezberlemiş gibi sanki ikiside söledi ve sorumluluk almıyacaklarını çünkü kendi programımı yaptığım için böle yapacaklarını sölediler . Resmen soğuttular beni o salondan artık başka bir salona geçmeden heralde başlayamam ben bu spora teşk ederim arkadaşlar

Sayfayı Paylaş