Mide Antrenmanı : Antrenman Öncesi Mi,Antrenman Sonrası Mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DarkNRoll tarafından 31 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Mide Antrenmanı : Antrenman Öncesi Mi,Antrenman Sonrası Mı?

1. Antrenman öncesi

oy sayısı 71
    25,5%
  2. Antrenman sonrası

oy sayısı 207
    74,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. akman

akman Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Mide antrenmanlarını hep ağırlık calısmalarından önce yapardım ancak bu cevap bana mantıklı geldi. Bir süre antrenmandan sonra çalısmayı deniycem bakalım yararı olucakmı.

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Zincirin en zayif halkasi kadar güclüsünüzdür,karin kaslariniz ne kadar dinlenmis ve hazirsa diger antremmanlariniz okadar verimli gecer.Karin zayif halkadir ve antremmandan önce yorulmasi sonraki antremmaninizin performansini etkilicektir.Hangi bölgeyi calisiyorsaniz calisin karin kaslariniz mutlaka yardimci kas olarak görev alicaktir.
    Karin calismayida cok abartmamak gerekir,sonucta oda bir kas grubudur ve kücük bir kas grubudur,Karin hergün yada her antremmanda calisilabilir gibi bir mantikda yanlistir.Karin kaslarinin görünmesi(6 pak) o kaslarin gelismisliginden cok karin bölgenizdeki yag kalinligiyla alakalidir,bunun careside diyettir.
    Haftada 3 kez 5*20 yeterlidir ki bunuda heryede iste evde yapabilirsiniz.

3. Pumping İron

Pumping İron Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    çok iyi karın kaslarınız yoksa sona bırakmayın derim;çünkü ihmal etme olasılığınız artıyor eğer önceden de hardcore bir antrenman çıkarmışsanız

4. ROTTOZ

ROTTOZ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ASKER
    Yer:
    DENİZLİ
    Genel olarak karın egzersizleri sona bırakılır...Zaman sıkıntısı çeken bir cok insan için de bu normal birseydir...Ve de yoğun sert bir idman geçirilicekse ilk baştan mide egzersizleri yapıp enerjinizi kullanmak diğer agır egzersizler öncesi nispeten güç kaybına sebebiyet verebilir ama böyle bir şart yoktur tabikide....
    Bence doğru olan dinlenme günlerinde mide kardiyo egzersizlerini yapmak cok daha doğru olandır...Böyleliklede karın kaslarımız üvey evlat muamelesi görerek sona atılmaktan kurtulacak onlara ayrı bir gün vererek değer verdiğimizi anlayacaklar ve gelişimleri cok daha etkili hızlı olacaktır :)

5. mamix_28

mamix_28 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Sonrası idealdir.Isınan vücuda daha iyi etki eder.

6. Vaas

Vaas Yeni Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Hocam karına 3 hareket 9 set giriyorum antreman sonunda. 15 dakikamı falan alıyor. Tamam whey alımı çok önemli ama bunun içinde dakikalarla yarışmamız gerektiğini düşünmüyorum yarım saati geçmedikçe sıkıntı olmaz bence :D

7. mamix_28

mamix_28 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Arkadaşlar o kadar dakikaları hesaplamayın.O kadar elzem değil.

8. Umut74

Umut74 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ben antreman sonrası kafama göre takılıyorum. Karın hem yorucu hem de sıkıcı olduğu için antremana karın hareketi ile başlamam. Karın çalışmadığım günler de olur, sedece kardio yapıp karın çalıştığım günler de. Bence karın da bir kas grubu olduğu için önce ya da sonra çalışmak çok da fark ettirmez. Amaç yağ yakımı ise uzun süreli bir kardio ile başlayıp, çok ara vermeden tempolu çalışma ile devam edip (set aralarını daha kısa tutarak), en sonunda karın ile bitirmek en iyi yöntemdir. Ama ben yorucu olduğu ve çok zaman aldığı için sadece yaza doğru bu şekilde çalışırım.

9. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bana sorarsınız mıde ve agırlık antremanıları ayırmak gerekıyor haftanın 3 gunu cardı + karın 3 gunude agırlık ıdmanı ıle cok verım alırsınız

10. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Genel olarak mide antrenmanlarımda iki değişik yolu denerim;
    1.si antrenman sonunda yapıyorum belli bir dönem.
    Bu dönemde mide antrenmanlarımı ayrı bir zevkle yapıyor ve verim aldığıma inanıyorum.
    Ancak tek eksiği antrenman sonrasında -özellikle ağır bir antrenmandan sonra- yaparken hem enerjinin azlığı zorluyor.

2. olarak sadece kardiyo yaptığım günlerde yapıyorum.
    Ve bu dönemde daha zinde olarak yaptığım için hareketleri daha nizami yapıyor ve etkisini de bir o kadar görüyorum.

Şıklarda antrenman öncesi ve sonrası verildiği için sonrasını işaretledim.
    Ancak bana kalırsa ayrı bir günde çalışılması daha iyi.

İyi günler,

11. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    P90xte idman sonrasıydı ve yararı tartışılmaz

Sayfayı Paylaş