Mekikle İlgili ???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Head__Bangers tarafından 26 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    arkadaşlar forumumuzda forumlarda ve spor salonumda bir çok değişik mekik tekrarlarından söz ediliyor....kimisi 10x100, kimisi 5x250 kimiside 4x20 ben salon hocamın verdiği 4x20 uyguluyorum her değişik mekik hareketi iiçin..herşeyin çoğunun zarar olduğu gibi bu kadar 10x100 yada 4x250 tarzı mekiğin zararı vardır öyle değilmi ??? ben crunch yaparken kaç tekrar için hocama danıştığımda 20-25 tane yap fazla yaparsan bu sefer kasları yakarsın dedi...yani benimde kafam karıştı ??? sizlerin yorumları nedir ???

2. helekelik

helekelik Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    10 x 100 filan nedir arkadaşım :). Ona yorum yapamayacağım ama bence 4 x 20 25 uygundur ben başladığımda 2 x 15 verdiler düşün yani

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    karın kaslarını arnold tek seferde max. yapabildiğinizkadar yapın der
    fırsat buldukça yapın aklınıza geldikçe yapın der
    yani peşpeşe set mantığından ziyade tek seferde çok yormak mantığı geçerli
    bide önce alt sonra üst karın kası çöalışması vs çeşitlendirerek çalışmakta fayda var

4. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ilk önce alt karın olarak leg raise 3*15
    daha sonra normal mekikle (3 yada 4 set 20 tekrar) yaparak iyi bi kombinasyon olabilir.

yigitcan1675 bunu beğendi.
  5. kaos4

kaos4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar buradaki normal mekikden kastınız nedir spor salonunda bir aparat var ben onunla yapıyorum mekiği sizin bahsettiğiniz en temel mekikmi hani ayakları bir sehpanın falan altına sokup eller boyunda yat kalk tarzı .

6. Beach Body

Beach Body Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Peki leg raise de 20 tekrar ile herhangi bir kasilma hissetmiyorsak ve kasimiz tukenmedigini bilsek bile 20 tekrardan sonra birakalim mi? Ayni sey crunch icin de gecerli. Ustumde agirlik ile yapiyorum ancak o agirlikla bile 50 tekrar yapabiliyorum. Agirligi arttirdigimda ise belim agriyor. - rahatsizligim var-. Bu durumda ne onerirsiniz?

7. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    dostum bildiğim kadarıyla ve hocamında söylediği üstüne ağırlık alarak yapmak bele ciddi zararlar verebilir dikkatli ol bence...bende leg raise yaptığımda şöyle bişi var üst karnım daha çok çalıştığını hissediyorum normal mekik yaptığımda bile o kadar kasılmıyor üst karın anlayamadım =/

8. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Peki leg raise yaparken ellerimizi avuçlar yere bakacak şekilde kalçanın altına koymalımıyız?

Sayfayı Paylaş