MEDICINE BALL (SAĞLIK TOPU)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Beatboxer tarafından 8 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar çoğu spor dallarında şüphesiz ki sadece güç antrenmanı ya da sadece istasyon hareketleri vs.. yeterli değildir...Bilmemiz gereken vücut geliştirme de kardiyonun ne kadar yeri varsa , işte sağlık toplarının da bir çok spor dalında faydalarının yadırganamaz derecede olduğunu bilmemiz gerekir...
    Sağlık topu antrenmanları , ağırlık anrenmanlarıyla bütünleşme içindedir ve özellikle dayanıklılık ve güç için gereklidir...Günümüzde ise çeşitli spor branşlarında kullanılan istasyon hareketlerinde etkili hareketler öğrenmede kullanılmaktadır...Ayrıca sağlık topu antrenman stilinin her yaş , cinsiyet ve yeteneğe de hitap etmesi de diğer ve önemli tercih sebebidir...

Aşağıda sağlık topu antrenmanlarını daha yakından inceleyebilmeniz açısından bir kaç hareket , çalışma sistemi ve program yer alıyor...Bunlar ışığında lütfen konuya ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı buraya yazınız...

NOT : Bütün hareketler 3*8 set sistemiyle yapılacaktır...

GÖĞÜS PASI : https://www.bodybuilding.com/fun/chest_pass.wvx

YANDAN SALLAMA PAS : https://www.bodybuilding.com/fun/windup_toss.wvx

DİZÜSTÜ OTURARAK BAŞÜSTÜ PAS :

CRUNCH(yarım mekik) POZİSYONUNDA PAS : (En zorlayıcı hareketlerden biridir) :

BACAK ARASI PAS :

Antrenman haftada iki gün art arda yapılıyor...3*8 set sistemi kullanılıyor...
    İlk gün sırasıyla : GÖĞÜS PASI (3*8 )
    YANDAN SALLAMA PAS (3*8 )
    BACAK ARASI PAS (3*8 )

İkinci gün sırasıyla : DİZÜSTÜ OTURARAK BAŞÜSTÜ PAS (3*8 )
    YARIM MEKİK POZİYONUNDA PAS (3*8 )
    BACAK ARASI PAS (3*8 )

şeklinde örnek bir program yapılabilir...

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Sanirim Bodybuilding.com sitesinden cevirdin, emegine saglik, cok güzel olmus, bu arada karin kaslarini calistirmayi sevmeyenlere CRUNCH(yarım mekik) hareketini tavsiye ederim, partnerinizle bu hareketi yaptiginiz an antreman dahada zevkli gececek, ve artik karin kaslari icin bahaneler üretmeyecek ve ilk onla baslamak isteyeceksiniz, kendim yaparim :idea:

Bu baslik icin + rep, emege saygi.

3. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Gerçekten de bodybuilding.com sitesi , forumumuzda paylaşıp tartışabileceğimiz konularla dolu...Sonuna kadar faydalanmamız gerektiğini düşünüyorum...

Forumumuzda emeğe saygı duyulmasına , ben de saygı duyarım...Tşk...

4. sederen

sederen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Beatboxer sağlık topu çalışması

Dün 11 yaşındaki oğlum için sağlık topu aldım..araştırma yaparken gene bodyformtr çıktı. valla ne diyeyim neyi araştırsam bodyformtr da buluyorum

Beatboxer cocuklar için sağlık topu ile yapılan çalışmar için örnekli olarak bildiğin kitap ,site veya başka bir kaynak varmı.

.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2008
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

Sayfayı Paylaş