l'carnitin ve olimp cla kullanim için acil yardm

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve sule tarafından 6 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sule

sule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar olimp cla+yeşil çay gida takviyesi aldm fakat
    nasi kullanicagmi bilemedim l'carnitini spordan yarim saat once
    aliyorum 2 saat spor yapiyorum nasil kullanmaliym cla takviyesini.

2. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    L-Carnitin likitse spordan 15-20 dk önce, toz kapsülse 30 dk önce 1000mg olarak, Cla ları ise 3 ana öğünden 25-30 dk önce 1000er mg olarak alman gerekiyor.

3. sule

sule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    l carnitine likit onu dedgnz gbi kullandm cla icin fikrm yoktu
    yalnz olimp clada da 200 gram l'carnitine var sorun olmaz dimi ?

4. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    hayir bir sorun olmaz cla yi ogunlerden once alman kafi..

5. sule

sule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkur ederim cvplarinz için forumun bu kadar
    hizli olmasi ayrica güzel

son soru olarak hardline cla ona mi daha iyidir
    olimp yeşilçay .+clami spor hocam hardlineden daha
    iyi oldugunu soyledi olimpin ama ben hiçbiyerde bulamadm :)

6. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    icerik olarak olimp daha ustun gibi yesil cay ve carnitinde bulunduruyor ama hangisi daha iyi sorusuna cevap veremeyecegim :)

7. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Ben olsam clayı ayrı l-carnitini ayrı alırım.Hardline cla one 90 kapsül alıp bu günde yemeklerden yarım saat önce 1 er kapsül kullanarak günde 3 kapsül,30günde 90 kapsülden 1 ay gider(olimpin kendi önerdiği kullanımda günde kahvaltı sonrası 2 kapsül ve antreman öncesi veya diğer öğün sonrası 2 kapsül yani günlük 4 kapsül kullanılması öneriliyor,bu da 15 gün dayanır) ,üzerine de ayrıyetten bir l-carnitin alırım.Bu şekilde kullanırım,cünkü bu olimpin içerisindeki l-carnitin miktarı çok az.Yanına kesinlikle ayrıyetten bir l-carnitin lazım.15 günlük kullanıma 65 tl vermektense,cla one al 30 günlük kullanıma 60 tl ver daha mantıklı.Bir de üzerine l-carnitini kullan beslenmeni de ayarlarsan kilo verirsin.

Beslenmeni ayarlamak için de öncelikle,bazal metabolizmanı ölçtürmen lazım,hastanede diyetisyenler ölçerler.Bu bazal metabolizma günlük vücudunun hiçbirşey yapmadan harcadıgı kalori miktarıdır.Mesela bazal metabolizman 1600 cal olsun.Sen gün içerisinde hiçbirşey yapmadan vücudun 1600 cal harcar.Bu günlük yürüyüşlerin vesaire derken ortalama 200-250 cal daha ekle buna.günlük vücudun 1800-1850 cal harcar.Sen eğer kardiyo veya antreman günleri 1800 calorilik besin alırsan vücudun 1800-1850 harcayacaktır zaten normalde,antremanda da 200 calori harcasan.toplamda 200-250 calorilik bir açık oluşacak ve bu açık vücudundaki fazlalıklardan kullanılacaktır.Antreman olmayan günler ise 1600-1650 kalorilik bir beslenme uygularsın ve antreman olmadıgı icin ekstra kalori yakamayacagın için,bunu off gündeki beslenmenden keserek(bazal metabolizman + 200 - 200 yani bazal metabolizman kadar,bu şekilde vücut aldıgın yiyeceği eritecek üstüne senin o gün içerisindeki yaptıgın yürüyüş tarzı oturup kalkma,merdiven çıkma vesaire tarzı aktivitelerde harcadıgın kalori vücuttaki fazlalıklardan gidecektir.) yavaş ve sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsin.

cg48 bunu beğendi.
  8. sule

sule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkurler verdgn bilgiler icin ben olimp clayi 4 tane kullansam dedgn gbi yetmez
    hardline cla one mantikli l'carnitin hardline likit kullaniyorum zaten sagol tekrardan.

9. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Rica ederim,başka sorunuz falan olursa sorabilirsiniz,bilgim dahilinde oldugunca cevaplamaya calısırım.İyi geceler.

10. sule

sule Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    4

arkadaslar ben olimple ilgli düsuncelerinizi almistm bir kac kisiden .ogün kulanmaya basladim
    fakat 15gun zor kullandim mide agrisi ve bulanti yapti 1hafta bayramda kullanmadm snrada biraktm olimp yeşil çayli cla agir geldi acikcasi bi yararini gormedim bu arada hardline lcarnitinden cok memnunum 1ay 2haftada 79,600 dan 72,0 kiloya düştüm 2 saat sporla agir bir diyette yapmadim su an cok mutluyum ins herkez istedigi kiloya ve vücuda kavuşur iyi geceler

11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu forum kurallarına aykırıdır.aciliyet , öncelik vb gibi sıfatları başlıkta kullanmak yasaktır

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş