Kol gücü farkı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BassHunter tarafından 20 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba spor salonuna yazıldım 2 hafta kondisyon yüklemesiyle geçti. 3. haftada gerçek antrenmana geçtim. Fakat iki kolumun arasında bariz güç farkı olduğunu farkettim, böyle birşey bekliyordum bu kadarınıda değil. Özellikle butterfly hareketi sırasında sağ kolu göğüse çekiyorum 2 saniye sonra sol kol geliyor bu durum hareketleri nizami yapmamı engelliyor ve sağ kolumada fazla yüklenmeme neden oluyor. Bir sakatlık çıkacak diye endişeleniyorum. Normal antrenman dışında sol kolu güçlendirmeye yönelik çalışmalar yapmalımıyım?

2. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Butterfly için fazla ağır giriyorsun demek ki... Ağırlıkları azalt, nizami bir şekilde basmayla devam...

BassHunter bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tek kolla dambıl calışarak bir adele kesinlikle diğeriyle esitlemez.

aksine daha kötü olur. denge bozuklugu ve adele farklılıklarında genelde öğrencimden dumbeli yada tekli çalışmayı alıp çiftli çalışma veririm sol kol zayıf sag buyuk kişiden tek dambıl hareketini alıp barbell curl verdiğiniz zaman zayıf olan daha cok zorlanarak diğeri ile arasındaki açığı kapatır.

tek verdiğinde iç gelişim olur sen eşit oldu zanledersin bu sefer ön gelişim olup zayıf diğerini gecer
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sa-kolum-sol-koluma-g-t3790.html?t=3790&highlight=simetri

flexor hocadan alıntı.

BassHunter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş