Kilonun vücuda yayılması

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve şfk tarafından 22 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. şfk

şfk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben 5 aydır evde düzenli olarak spor yapıyorum haftada 4 gün ve 1.5 saat. Programımı ve hareketlerimi bu siteyi inceliyerek oluşturdum.

ilk başlarda amacım hatları ortaya çıkarmaktı şu an ise hacim kazanmak istiyorum bu sebeplede kilo almaya başladım boyum 1.86 kilom 72 di şimdi 75 kiloyum düzenli spor yapmama karşın bende armut diye tabir edebileceğimiz göbekten oluştu çok az olmasına karşın vücut tipim babama çektiğinden dolayı kilo alırsam nasıl olacağımı tahmin edebiliyorum bu durum da beni endişelendiriyor.

Sorum şu arkadaşlar aldığımız kilonun vücuda yayılma süresi varmıdır. spor ile birlikte ve zamanla vücuda yayılma sözkonusu olurmu.yoksa ben biyerlerde hatamı yapıyorum.

Soruya cevap verebilirseniz çok sevinirim ve bu soruna çözüm olabilecek bildiğiniz bir hareket varsa alabilirim.

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Tam anlayamasamda sorunu cevap vermeye çalışacağım.
    İlk olarak vücut tipin babana değil erkek ırkına çekmiş, bunu düzelteyim:
    Bayanlar basenlerden ve kalçadan en çok kilo alırken, erkekler göbek bölgesinden kg alır.
    Eğer kilodan kastın yağ ise, bir yayılma süresi söz konusu değildir. Sen ne kadar çok fazladan kalori alırsan o kadar hızlı yayılırlar ya da tam tersi ne kadar az yersen o kadar çabuk vücuttan enerjiye dönüştürülerek atılırlar. Her ne kadar işlemler bu kadar düz mantıkla ilerlemesede, uzatmamak için kısa keseceğim bu mevzuda.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    alınan kilodan kastınız sanırım yağ dokusu..bu bir doku çeşididir ve sabittir..
    sadece Mestano'nun da dediği gibi genel olarak cinsiyete , özel olarak ta ailevi genetiğe bağlı olarak yağlanan yerler değişiklik gösterir..

yağlanma ilk olarak erkeklerde göbekte başlar ama sadece göbekle devam etmez..yukardaki faktörlere bağlı olarak farklı bölgelere daha yavaş hızlarda depolanır..En son depolanan yer ilk harcanır..

Sayfayı Paylaş