kilo vermeye çalışıyorum tavsiyeleriniz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sansasyon tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. sansasyon

sansasyon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    forumunuza yeni uye oldum oncelıkle herkese ıyı forumlar dılemek ıstıyorum goz attıgıma gore baya yararlı bılgılerınız var ...
    ben 6 aydır body le ılgılıyım hftanın 6 gunu antreman yapıyorum ama bu ozenı dıyete yansıtamadım ve son bı hftadır uyguladıgım dıyetı solemek ıstıyorum..
    boyum 170 kılom 83 arkdaşlar

sabhları okulum olmadıgı gunler 7 yumurta beyazı bı sarısını katarak ıçıne bırzda maydonoz koyarak omlet yapıyorum ve az yaglı yda lıght yogurtla bunu yıyorum ama sabh okulum erkense yogurdun ıcıne yıne az yglı yada lıght tabı yulaf koyarak karıstırıp yıyorum

oglen okulda oldugum ıçın bır elma yada etı formlardan bırde sekersız nescafe ıçıyorum

aksam 5-6 gibi yanı eve gelıp yagsız tavada kızarmış tavuk gogusu bır kase yogurt yada yagsz salata tuktıyorum hep aynı seyı ymk ıstmdıgmden arada tavugun ıcıne tumurta beyazı koyup tuketıyorum ve bır sıse soda ıçıyorum

sonra antremanıma gıdıyorum antremandan sonrada bır sıse soda ve bır elma tuktıyorum yatrknde bır brdak sut ıcıyorum

arkadaşlar bnım uyguldıgım program bu sızden ıstdıgım eksıklıklerım neler ve kılo almadan hngı besınlerı ekleyebılırım yada degışık tarflerınız varmı bırde okulda tuketmk ıcın nler yıyebılırım

ılk 2 ay proteın tozu 3.-4 ay amıno asıt 5 ve 6 ayda cartın caps kullndım sımdıden tesekkrler

2. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle üyeliğiniz hayırlı olsun , ancak programınızdan okuduğum kadarıyla öğle yemeği yemiyorsunuz , öğle yemeğinin mutlaka diyetinize katın , senelerce yüzme sporu ile uğraşan ve sporu bıraktığı anda kilo alan ve daha sonra sporla tekrar bu kiloları veren biri olarak yemek yeme alışkanlıklarınızı mutlaka yeniden gözden geçirmenizi öneriyorum , öncelikle ara öğünlere ve lifli besinlere menülerinizde mutlaka yer verin , yağ oranınızı %10'nun altına çekmek istiyorsanız ki her vücut geliştiricinin başlıca hedeflerinden biridir bu beslenmenize renkli yiyecekleri yani sebze ve meyveleri katın , ara öğünlerde meyve ev dışında olduğunuz zamanlarda size kolaylık sağlayacaktır , bir elma yada greyfurtu bulmak çok zor değil hiç olmadı sabah evden çıkarken çantaya atarsınız benim gibi , ekmek olarak tam tahıl ekmek kullanımına yönelmenizi öneririm , ayrıca kalsiyum seviyenizi düşürmemeniz çok önemli , bu hem kemik-eklem ağrılarının giderilmesi , hem yağ yakımının devam etmesi , hemde sakatlıkların önüne geçilmesi açısından önemli , her ne kadar süt içerdiği kazein maddesi yüzünden emilimi azaltsada daha doğrusu geciktirsede , süt , peynir yada lor diyetinizde bulunması gereken diğer birkaç besinden biri . Ne kadar su tükettiğinizi bilmiyorum ancak sabah uyandığınızda içeceğiniz 2 bardak su 1 sene içinde metabolizma hızınızda pozitif değişikliklere sebeb olacaktır ve buda uzun vadede kilo vermenizi hızlandıracaktır , bu yüzden günden en az 3 lt su tüketmeye çalışın ... 6 aylık bir body geçmişinde eğer öncede herhangibir sporla uğraşmadıysanız supplement alımı için çok erken davranmışsınız öncelikle kasların doğal gelişim , alışma , esneme vb. özelliklerini arttırmanız sizin için daha faydalı olacaktır , her ne kadar konumuz beslenme olsada , ağırlık antremanları ile kilo kaybetmek uzun vadede gerçekleşebilcek bir durumdur , zamanınızın birazını cardioya birazınıda ağırlığa dengeli bir şekilde bölerseniz birçok araştırmaya göre kilo kaybetme hızınızda büyük bir artış olur , hemde cardionun yanında ağırlık çalıştığınız için düzenli olarak kas kütlenizin büyük bir bölümünü korumuş olursunuz , karbonhidrat alımıda çok önemli , tabikide sabah veya öğlen alacağınız kompleks karbonhidratlar bulgur-esmer pirinç-muz gibi besinler hem toklut hissinizi arttırır hemde akşam yapacağınız antremandaki veriminizi , forumda arama yaparsanız daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz , çıktığınız bu yolda başarılar ...

3. sansasyon

sansasyon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilgileriniz için tesekkur ederım sole soleyım hergun 4 yada 5 lıtre zaten su ıceyorum ve cardıo antremanım 10 dakk yuruyus 10 dakk bısıkley mekık olarak toplamda 40 dakk kadar yapıyorum bırsey ogrenmek ıstıyorum lıflı besınler bulgur esmer prınc bunlar kılo ypmazmı yanı kaş yapayım derken goz cıkarmayım bırde bundan once 2 sene profeynel futbol oynadım ama saklıgım yusumden brakmak zrunda kaldım...birde oglen oulda alıyorum ve ne yıegımı bılemıyorum neler yıyebılırım...

4. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle lifli besinlerde kilo yapar mutlaka yapmaz diye birşey yok ancak daha tok kalmanızı sağlar , birde emilimleri açısından daha yararlıdırlar ... 40-45 dakika cardio antremanı kilo vermek için ideal düzenli bir şekilde vücudu yıpratmadan çok rahat kilo verebilirsiniz , forumda araştırmaya devam edin , antreman ve beslenme ile ilgili çok daha iyi bilgiler bulacaksınız , saygılar .

sansasyon bunu beğendi.
  5. sansasyon

sansasyon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkur ederım saolun

Sayfayı Paylaş