kilo vermek istiyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve gyosg tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gyosg

gyosg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba ben gamze siteye daha dün üye oldum tam bana göre :) 21 buçuk yaşındayım 166 boyundayım ve şuan 58 kiloyum kilom fazla değil biliyorum ama şöyle bi 5 kilo vermeye ihtiyacım var ve özellikle karın bacak bölgesinden ama bitürlü istediğim olmuyo şöyle söyliyim hiç doğru düzgün spor yapmış bi insan değilim hatta yapmaya kalkınca alışık olmadığımdan kramplar fln giriyo bazen zorlanıyorum esnek değilim yani spor yapmayı çok istiyorm ama etrafımda yapabilceğim bi ortam yok ztn zamanımda yok çalışıorum sabah 8 akşam 7 sabahları eve 2-3 durak yakında büyükçe bi park var spor aletleri fln bir saatkadar orda spor yapmayı düşündüm ama evden problem çıktı ben birde oturarak çalışıorum anlıcanız evde spor yapsam söle saat 7 de kalkıp bir saat sporun faydası olurmu bunu sadece zayıflamak için değil sağlık içinde istiyorum ha bide geçenlerde lahana çorbası diyeti uyguladım bir haftalık bir diyet normalde ama doru düzgün hiç bişe yemiyosunuz acıktınızda lahana çorbası ve onun tadıda çok kötü bn 3 gün uygulayabildim normalde 1-2 kilo verdim yani aslında 60 fln idim 58 oldum nefsime hakim olup bi hafta uygulardım ama halsiz düştüm gözlerim fln kanlandı korktum başım falan ağırdı bıraktım şimdi sabah sporumla tekrar lahana çorbasına başlamak istiyorum ama bukez kendi programımla daha sağlıklı bi şekilde ne dersiniz? birde 6 dan sora yemek yemek istemiyorum ama malesef bnm yameğim 8 i buluyo bunnda çok etkisi var mı?lütfen bana yardım edinkafa_

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Şubat 2009
  2. GOKTANNN

GOKTANNN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness eğitmeni
    Yer:
    ankara
    HMMM...merhabalarr ....söylediğin ölçülere göre aşırı kilolu olmadığını anlıyorum...ama malumm karın kalça herkesin problemii...

öncelikle sunu sölemeliyimmm..lahana dietleri ve ya buna benzer diyetler kesinlikle uygulamamalısınnn....sana yağ değil su kaybettirir ve cok sağlıksızdır..yaklasık 1500 kcalorilik bir diyet uygulamaslısınnn..böyle bir diyetle hem ac kalmazsız hem de metabolizmanı hızlandirirsınnnn.....

yağ yakmak(zayıflamak) istiyorsan cardio egzersizleri yapmalısınnn yani kosu,bisiklet,eliptical gibi...heee bu arada sunu da sölemeliyimm...eğer kalp atım hızını yükseltimiceksen yürüyüşün de hiç bir faydası olmaz maaleseff.. bunu unutma...

aynı zamanda bir de kas dokusu oluşturman gerekiyor.yani kuvvet çalışmasıı...kaslı bir vücut seni sıkı gösterir..bir müddet sonra yağ yakınca mükemmel bir görüntüye sahip olacaksınn...

spora baslayınca giren kramplar falan kesinlikle geçicidirr...bu tür olumsuzluklar seni yıldırmasın lütfennn...

sana tavsiyem bi salona yazılman olurr..ama imkansızlıklardan dolayı olmadığını sölüyosunn..ama unutma bu seni hem motive edicek, hem de daha kolay zayıflamanı sağlıcakkk...
    yine de yazılamıcaksan o parkta devam et sporuna..hiç yoktan iyidir....

kibbb...

3. gyosg

gyosg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim ama parka falan da gidemiyorum ki evde yapcam artık bişiler :( dediklerini uygulucam thanks ;)

Düzeltme : Lütfen türkçe karşılığı olan yabancı kelimeleri mesajlarınızda kullanmayın.

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Şubat 2009
  4. GOKTANNN

GOKTANNN Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness eğitmeni
    Yer:
    ankara
    hmm evde yapacaksan eğer sana söle bi program tavsiye eebilirimm...cardio olarak merdiven inip cıkabiklirsinn..yad a step up yani inip çıkma koltuğa inip cıkmak gibi düşün bunu...günde yarım saat ile basla 15 dk sabah 15 dakika akşam yaparsan iyi bir sonuç alırsın..
    ayrıca push up yad a daha çık söleyim ben sana sınav mekik çömelme gibi egzersizler senin kas oranını arttırır mutlaka bunları da programın a koymalısınnn...

kolay gelsinnn.....

gyosg bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş