~ Kilo Vermek isteyenler için kişisel tavsiyelerim ~

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Jacob tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Jacob

Jacob Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Size kendimden yola çıkarak kilo vermek hakkında bir kaç şey tavsiye edicem. Ben 1.92 boyundayım ve 70-75 kiloyum. Ne yaptıysam kilo alamadım. Başta az yememe bağladılar ama alakası olmadığı ortaya çıktı. Neden alamıyordum; metabolizmam çok fazla hızlıydı. Kilo almak için metabolizmamı yavaşlatma yöntemi aradım; ama böyle birşeyin olmadığı ortaya çıktı; ama hızlandırmak bir ihtimal mümkün. Metabolizma vücudun hareketliliği,enerjikliği sayılabilir. Ben kendimden örnek vererek gidiyorum. Neler yapıyorum hareket olarak. Mesela koltukta,sandalyede,okulda sırada vs. otururken asla duramam. En ciddi,dikkatli anımda bile illa ayağımı,bacağımı sallarım. Ayrıca evde bazen enerjim çoğalır, odama çekilip şnav çekmeye başlarım, boş boş spor hareketleri yaparım. Metabolizmanızın hızlı olduğunu farketmeniz zaten basit. Ufak tefek şeyler için yok şunu yapamam, ya da arkadaşınız gel gezelim dediğinde yok yorgunum gelemem demiyorsanız, bol su içiyorsanız(boldan kastım şu ki; yemekten sonra en az 3 dolu bardak su içerim), bir günde 2-3 defa büyük tuvaletinize, 5-6 defa küçük tuvaletinize gidiyorsanız, heryere taxiyle,otobüsle gitmek yerine yürümeyi tercih ediyorsanız, yürürken ah yoruldum deseniz bile yine de hiç pes etmiyorsanız, durduk yere bacağınız,ayağınızı sallıyorsanız,yatakta dönmeden yatamıyorsanız Metabolizmanız çok hızlı demektir. Eğer bunların tam tersi ise,ya da en az bir madde bile eksik ise bu dediklerimi yapmaya çalışın.(tuvalet hariç :p) Canınız istemese bile su için, durduk yere bacağınızı sallayın, heryere yürüyerek gidin, ufacık işleri bile kimseye yaptırmadan kendiniz yapın, arkadaşınız çağırınca hemen gidin. Yani tembelliği bırakın diyorum. Metabolizma vücuda uyum gösterip elbet hızlanacaktır ve o zaman yağlanma yok olacaktır.

Dediklerim belki garip geliyor; ama benim size realist tavsiyelerim bunlar. Yazıyı umursamayanlar kendileri kaybeder. Herkese iyi kilo vermeler, iyi formlar.

Saygılar:)

umutn, rsxer ve su bunu beğendi.
  2. Jacob

Jacob Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Kilo vermek isteyen yok sanırım ? :)

3. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Metabolizma hızının kilo almaya o kadar etkisi olduğunu ben düşünmüyorum.Benim metabolizmam çok hızlıdır ama çok rahat kilo alabiliyorum.Düzgün ve kaliteli beslenmeyle , uygun antreman programı ile kilo sorunu aşılabilir.Hızlı metabolizma bu sporda bana göre en iyi genetik avantajlardan birisidir.Gerek definasyon döneminde gerekse bulk döneminde.

Bu arada merakımdan soruyorum sen bu forumda ki yasaklanan kullanıcılardan Ludacris değil misin? Yazı şeklin aynı , uslubun aynı , bağlandığın yer ve vücut değerlerin aynı.Yani bu kadar tesadüf olamaz heralde.(4-5 mesajına denk geldim ordan çağrıştı...)

rsxer bunu beğendi.
  4. Jacob

Jacob Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Evet Ludacris'im. Ama bu kullanıcı ismi altında daha resmi olmaya çalışıyorum yine de beni anladığın için helal olsun :)

5. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben Discovery Channel'da kilo alma ile metabolizma arasındaki ilişki üzerine bir belgesel izledim.Sağlam kanaldır herkes bilir.Denekler üzerine sıkı bir programla 2-3 ay deney yapıldı.Deneklerden biri zayıf biri kiloluydu..
    Zayıf olan denek ben çok yiyorum ama metabolizmam hızlı çalışıyor bu yüzden kilo alamıyorum diyordu..
    Neyse sonuç olarak Zayıf olan deneğin normalde az yediği ortaya çıktı(kendi çok yediğini zannediyormuş) Nasıl mı çıktı gün ve gün karşılaştırmayla..
    Sonuç olarak kilo alamamanın metabolizmayla bir ilgisi olmadığı ortaya çıktı.İş yemek yeme sıklığı ve çokluğu ve günlük harcanan kalori..
    Bu yazdıklarım tamamen Discovery Channel'dan.Benim yorumum yok içinde..

6. Jacob

Jacob Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Discovery channelda genellikle 25 yaş üstü buldukları için öyle çıkmıştır;çünkü belirli bir yaştan sonra metabolizma hızı zaten yavaşlar. Ama gençlerde metabolizma hızlıdır bazı kişilerde , o yüzden kilo alamazlar. Benim sözüm onlara o halde.
    Ama bol su içmek her zaman işe yarar zayıflamak için bunu böyle bilin.

Sayfayı Paylaş