Kilo Vermek İsteyen Genç

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve osman1907 tarafından 9 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. osman1907

osman1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abilerim ve kardeşlerim benim bileğim yaklaşık 2 ay önce çatlamıştı alçıya alındı falan %75 düzeldi ben şimdi uzun süreli bi kilo verme programı yapmak istiyorum kemik kaynamasına zarar vermesinide istemiyorum kendimce bişeyler düşündüm bi bakarmısınız.
    Sabah
    2 tane haşlanmış yumurta/1 tane domates/1 tane salatalık/1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyazpeynir/5 tane zeytin/1 bardak yarım yağlı süt
    Öğlen
    100 gr yağsız kızarmış tavuk göğsü ve yanında 100 gram yoğurt(kemiğe faydalı diye biliyorum)
    Ara Öğün
    1 kase yulaf ezmesi ve 200 gr yarım yağlı süt
    Akşam
    Kırmızı Mercimek çorbası(1 tabak) veya az yağlı menemen(1 tabak) veya ıspanak yemeği

Günlük 1 saat yürüyüş yapacağım koşu yapmıyorum bileğim sallanmasın diye sizce nasıl bi program tavsiyelerinizi merakla bekliyorum...
    Kilo:76
    Boy:180

2. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    ekmek ve kızartmayı kestiğin sürece iyi bir program bu arada sütleri yağlı tüketmende bi eksi vermez ksine süt yağı karaciğerde yağlanmayı önlüyor

osman1907 bunu beğendi.
  3. Reginard

Reginard Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    o kadarcık zeytin peyniri ne yapacaksın? tuzlu olmaması şartıyla zeytin sayısını arttır ve peyniri de o kadarcık yeme. atın şu kibrit kutularını artık :)

osman1907 bunu beğendi.
  4. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Doğru düzgün karbonhidrat göremedim ben diyetinde.

osman1907 bunu beğendi.
  5. osman1907

osman1907 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyeniz nedir ramazana kadar bi 6-7 kilo versem yeter :)

karbonhidratı günlük yediğim meyvelerden almayı düşünüyorum (günde 1 elma 4-5 kayısı yiyorum :) )

Son düzenleme: 10 Haziran 2012
  6. Reginard

Reginard Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    o kadarcık şeyden gelecek karbonhidrattan ne olacak. Diyet yapıyoruz evet ama sağlığımızı tehlikeye atmamak gerek. Sen öğünlere 2'şer dilim( Tercihine göre 1 dilimde olabilir orayı sen ayarla) tam buğday ekmeği, tam tahıl ekmeği türü ekmekleri ekle. Beyaz ekmekten ağzına dahi alma. Gİ'si yüksek bir besin çünkü.
    İşin kısası karbonhidratta alacaksın ama doğru besinlerden kompleks karbonhidratlar tüket. :)

osman1907 bunu beğendi.
  7. 1zm1tlee

1zm1tlee Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sabah uyandığında aç karnına 1 adet yeşil elma yiyebilirsin mesela. Yeşil elma içindeki kafein hem uykunu açar hemde yağlarını sıkılaştırır. Ayrıca tok tutuyor :) Akşam uyumadan öncede ılık suyun içine yarım limon sıkıp içebilirsin oda yağları sıkılaştırır. Son olarak ise günde 1-2 defa acı nescafe içmeye çalış. İçindeki kafein yağlarını sıkılaştırır.

osman1907 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş