Kilo verme ve fit vücut

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xLastRomance tarafından 30 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. xLastRomance

xLastRomance Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Sigortacılık
    Yer:
    istanbul
    Merhaba,

Geçen hafta spora başladım ve haftanın 4 günü salona gidiyorum. 186 Boy 90 kilom mevcut.(kıyafetli ayakkabılı)
    Genel olarak dışarıdan gören kilon yok diyor. Ancak göbeğim var salarsam fena var hemde bence :) Dik durduğumda belli olmuyor çünkü
    Salonda;
    30 dakika(3dk yürüyüş,3dk koşu şeklinde)
    15 Dakika yan bölge bisiklet,
    15 dakika karın bölgesi bisikleti
    10 dakika eliptik bisiklet
    Ve devamında mekik hareketleri, karın hareketleri sırt hareketleri ip atlama gibi hareketleri yapıyorum. Toplam 2 saate yakın salonda kalıyorum.

Beslenme; (8-17.00 çalışıyorum)
    Sabah: 3 yumurta(1sarılı), lor peyniri, 1 bardak süt, fıstık ezmesi ve tam buğday 2 dilim ekmek
    10-11 arası 1 adet elma
    Öğlen: tavuk/et/balık, yoğurt, bol limonlu salata (nohut,bulgur vb.) (şirketteki yemeğe göre günlük değişiyor)
    3-4 arası Eti Form light pirinç patlağı 2-3 adet
    6-8 arası spor
    Akşam: Tavuk/et/balık, yoğurt, bol limonlu salata veya anamızın yaptığı diğer yemekler. Yağdan uzak. (Yatmadan önce de leblebi, fındık çok az atıştırıyorum)

Şimdi arkadaşlar bunlar ışıltısında sizlerden yanlış doğru bilgiler ve yanıtlar bekliyorum. Doğru mu yapıyorum ? Neleri düzeltmem gerekir.
    Çok komik bir soru olacak ama bu göbek ne zaman erir ve şekil alır :( İrade irade irade..

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    mesela günlük kalorini hesaplaman ve 500 kalori açık bırakman gerekiyor. yediğin içtiğin herşeye dikkat etmen lazım kalorilerine özellikle kilo vermek istiyorsan ilk kural besinlerin bütün özelliklerini tanımak ona göre tüketmek. işine karışmış gibi olmuyım ama ekmeğin her türlüsü zarar bence. net bir zaman vermek imkansız çünkü senin elinde herşey beslenmeni ve antremanlarını kusursuz yapman lazım. ortalama 2 ay sadece kardiyo yaparsın mesela. o kilo 84 83 e düşer kendini motive edersin çok güzel gidiyorum dersin ama bu seferde kas kütlen düşük çıkar ve ağırlık + kardiyo şeklinde çalışmaya başlarsın 2 ay sonra ağırlık ve kardiyoyu bir arada yaparsan yaza kadar seni kurtarıcak bir vücuda sahip olursun tahminen

xLastRomance bunu beğendi.
  3. xLastRomance

xLastRomance Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Sigortacılık
    Yer:
    istanbul
    Ekmek yemeden de mide almıyor be hocam. Zor oluyor yani. Sadece sabahları yiyorum ayrıca

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Sadece bu yumurtayla ilgili birsey demek istiyorum. Sadece beyazini yeme aliskanligini terket.

1 yada 2 tane ye ama sarisiyla beraber ye.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. xLastRomance

xLastRomance Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Sigortacılık
    Yer:
    istanbul
    bunun nedenini açıklar mısınız ?

6. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bu kadar dusuk miktarlar icin beyazini ayirmaya gerek yok. Yuksek miktarlarda kisi kolestrolden cekinebilir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    muhtemelen sarısının yağı düşük diye düşünenlerden senin günlük yağ da alman lazım ve en temiz doğal yağlardan birisi de yumurta sarısında mevcuttur yani 10 yumurta yesen 2 sarı diğerleri beyazz olsa anlarımda 2 sarı ye yani

Sayfayı Paylaş