kilo verme konusunda bi kaç sorum var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ilkererkan tarafından 30 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ilkererkan

ilkererkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar 20 yaşındayım yaklaşık 3 aydır bu sporu yapıyorum. Başladığımda 105.2 kiloydum ve yağ oranım %23 tü. (boyum 185 bu arada). Neyse ilk ay kilo veremedim yağ ölçüm kağıdımda pek bi değişiklik görememiştim sadece 104 kiloya düşmüştüm.Neyse hoca beni yeni programa geçirmedi yine her bölgeden birer hareketim vardı ama kardiyoyu yazmıştı bu sefer 10 dk yürüyüş 6.5 hız 10 dk koşu 8.5 10 dk merdiven çıkmak ve 10 dk uzay yürüyüşü. Bu dönemde mümkün olduğunca yağsız tuzsuz yemeye ve her sabah yulaf yemeye özen gösterdim açıkçası çok protein derdine düşmedim sadece öğlen ve akşam 200gr civarı tavuk göğsü yiyodum. Neyse bu 6 haftadan sonra ölçümlerde 97 kilo çıktım ve yağ oranım %19 a düşmüştü yani yaklaşık olarak 5 kilo yağ vermiştim ama 3 kiloda kastan kaybetmiştim. Şimdi benim amacım 80 kiloya kadar düşmek ve kas yapmaya asıl o zaman başlamak istiyodum. Ama hocam yeni programımda kardiyo kısmını şöyle değiştirdi : 15 dk uzay yürüyüşü 10 dk kürek ve 10 dk bisiklet olarak. Kürek ve bisikletten istediğin verimi alamadım yani yaktıkları kalori az geldi gözüme eski programımda kardiyoya girdim mi 400 civarı yakardım hep. Benim anladığım hoca bu programda vücudumu biraz şekle sokmak istediği. Ama ben bu şekil olayları için biraz erken olduğunu düşünüyorum çünkü kilom şuan 97. Sizce ne yapmam gerek eski kardiyo programından devam mı edeyim ? Yoksa düşündüklerimde yanılıyo muyum ? Kürek ve bisiklet sandığımdan daha mı faydalı kilo verme konusunda?

2. ilkererkan

ilkererkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yardım lütfen

Sayfayı Paylaş