kilo verirkende mi aynen profesyoneller gibi beslenilmeli ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve taskin tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. taskin

taskin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba,
    Uzun süreden beri aklıma takılan bi soru var.
    Şimdi ben yapı olarak kiloluyum kilomuda vg yaparak vermeye çalısıyorum.Antrenmandan sonra acaba benim gibi kilolu insanlarda mı çok yoğun bir sekilde beslenmeli yoksa o kiloları verdikten sonra mı vg yapmalı.Örneğin 98 kiloydum evde vg ile 84 e kadar düştüm ama oldukça yordum kendimi,evde antrenmandan sonra bende 5 yumurta bol süt vs vs mi yemeliyim yoksa zayıf kalmak için az mı yemeliyim ? ne dersiniz ? Saygılar.

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Hedefiniz proteini çok fazla arttırıp yağı azaltmak olmalıdır. Tutup protein var diye dana eti yemek yerine az yağ içeren yüksek proteinli tavuğun göğüs kısmı, levrek ızgara, ton balığı, yağsız lor peyniri, az yağlı yoğurt, yağsız süt gibi ürünleri kullanınız. Neyi ne zaman nasıl kullanmalıyım sorusu için ise forumdaki beslenme konusunu didik didik ederek bilgi sahibi olmalısınız.

3. wedo

wedo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ton balığı dediniz besin hani şu konserve içinde olanlar değilmi arkadaşlar.Konservenin için yağ dolu.Tamam belki onu yemiyoruz ama sonuçta balık yağ içinde duruyor.Yoksa ben yanlış besindenmi bahsediyorum.

4. taskin

taskin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    günlük beslenmeden ziyade antrenman sonrası beslenmeyi kasederek sormustum,ayrıca antrenman sonrasının ve öncesinin özelinde zaten kilolu biriyim diğer vg ciler gibi mi beslenilmeli demiştim.Bildiğim kadarıyla fazla protein (tabi bu normal insanlar için ) vücutta yine yağ birikmesine sebep oluyor doktor arkadasım söylemişti,neyse vg için bir sorun yoktur burada zaten. cevap için tesekkür jimraynor

5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    taskin, sorularınız beslenme konusunca çok fazla yetersiz olduğunuzu gösteriyor. Beslenme bölümünü baştan aşağı okumanızı rica edeceğim. En büyük tavsiyem diyetisyene gitmenizdir ama yine de önerilerde bulunayım.

Antremandan sonra şeker düşüşü için basit karbonhidratlardan sofra şekeri veya meyve suyu ile birlikte 50 gram yağsız lor peyniri tüketiniz. Antremandan 1 saat sonra da 40 gram protein içeren yağsız bir besin tüketiniz. 240 gramlık ton balığı olabilir. Aynı şekilde 200 gramlık bir levrek ya da 200 gramlık bir tavuk göğsü.

Amacınız kilo vermekse az yağ, antreman öncesi az miktar kompleks karbonhidrat, antreman sonrası azıcık basit karbonhidrat ardından yatana kadar karbhdrat yok ,bol cardio, bol protein, bol su ile beslenin. Yağ kaybederken muhakkak kas kaybı yaşarsınız bu kaçınılmazdır. Amaç maksimum yağ yakarken minimum kas yakmaktır.

İnternette hangi besinde ne kadar kab.yağ protein var yazan kaynaklar var onları karşınıza alın ve günlük aldığınız protein yağ karbonhidrat bunları listeleyerek hesaplayın. Kilonuzun 2 katı karbhdrat, kilonuzun 2 katı protein minimum yağ ile beslenirseniz yaklaşık kilonuzun 20 katı kalori alacaksınızdır. Örneğin 90 kiloysanız 1800 kalori almış olacaksınız. Bu da zayıflamanızı hızlandıracaktır.

evet konserve içinde olanlar. Kimisinde ayçiçek yağı kimisinde zeytin yağı vardır. Yağını mutlaka süzünüz. Süzünce çok büyük bir kısmı gidecektir. Eğer süzmek zor oluyor derseniz dardanelin light ton balığı var full yağsız.

Son düzenleme: 16 Ocak 2010
    taskin bunu beğendi.
  6. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Öncelikli bir kilo hedefi koy. Misal iki ay sonra şu kadar kiloda olmalıyım gibisinden. Misal 84 kilosun ama 80 kilo hedefinse 80 kiloluk bir adam gibi besleneceksin.

taskin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş