Kilo Nasıl Oluşuyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve leone1907 tarafından 30 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. leone1907

leone1907 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    yıllardır düşük kilodan muzdaribim,
    3 sene önce diyetisyene gittim program verdi 1 ay uygula gel dedi, uyguladım mevcut kilomdan yarım kilo vermiştim.

geçen ay yeni bir deneme yaptım, her zamanki kadar yedim-içtim ek olarak günde 2 tane aynes tick-tack içtim ay sonu 100gr bile almamıştım.

bir arkadaşım 2senedir diyet yapıyor sabah nesfit yiyor bir de akşam hafif yemek, epey kilo verdi fakat geçenlerde 1 hafta diyeti aksattı ve anında 2 kilo aldı, ben 1ayda 100gr alamazken o 1haftada 2 kiloyu nasıl alıyor,üstelik benden az yiyerek.

şimdi benim normal beslenmem kilomu sabitlediyse ek olarak içtiğim o aynesler nereye gitti?

2. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    Arkadaşın ektomorf yapıdadır büyük ihtimal tabi görmeden sadece tahmin yürütebilirim.Sen ise 100 gr dahi alamıyorsan ektomorf yapıdasın denilebilir.Günlük harcadığın kalori miktarının üzerine 500 kcal daha koyman gerekirki kilo alasın.örneğin günlük kalori ihtiyacı 2700 kcal olan birisi kilo almak istiyorsa 500 kcal daha alması gerekir ki kilo alsın.Tabi kilo al diyorsak git çekirdek kola yap demiyoruz :D komplex karbonhidratlardan almalısın ( yulaf,makarna,bulgur vb ) yani özetlersek günlük kalori ihtiyacını belirle öncelikle sonra harcadığın kalorinin üzerine 400 -500 kcal koy kilo almaman imkansız ancak gramaj hesabı yapmak zorundasın
    saygılar,iyi sporlar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:22 ----------

pardon bi düzeltme yapayım arkadaşın endomorf yapıdadır olacaktı orası

3. FitFighter

FitFighter Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    Benim gibi çok yiyip kilo alamayanlardansın ..Sana çoğu salon hocalarının önerdiği gibi Gainer öneririm..Tabi bunu kullanırken sporu aksatmayacaksın..Ayrıca beslenmene özen göster ve komplex karbonhidrat ağırlıklı beslenmeye çalış dostum.

Sayfayı Paylaş