Kilo mu gerek çalışmak mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve valhalla42 tarafından 11 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. valhalla42

valhalla42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhabalar,
    Yıllardır zayıf birisi olarak yaşıyorum ve alışveriş yapmak bile gelmiyor içimden çünkü kıyafet bulamıyorum. Neyse artık kilo alıp hacimlenmeye karar verdim. Evime bir barbell ve 20 kğ dambıl seti aldım. Bir de Bench Pess, mekik sehpası. Ağırlık çalışmaya başladım. Salona gidecek zamanım kalmadığı için evde çalışmak zorunda kalıyorum. Evet: 192 Boy ve 61 kilo ile başladım. Tam beslenemiyorum ama yemeye gayret ederek şuan yani 1 ay içinde kilomu 64.3'e çıkartabildim. Kas kütlesi olarak :) göğüs kısmım bildim bileli dümdüzdü hatta aynaya yan durup baktığımda birazda kambur durunca içe çöçük bir görüntü oluyordu. Ama bir aydır biraz göğüs kası oluştu. Kollar ise malum uzun ve ince onlarda da biraz olsun kıpırdanma oldu. Şimdi sorum şu ki acaba şu anki çalışmam gibi devam etsem mi daha yararlı olacak yoksa biraz kilo alıp mı ağırlık çalışsam faydalı olacak. Evet bir çok konu okudum ama farklı görüşler olduğu için sormak istedim bunu.

Gittiğim bir doktor zayıf olduğum için bana Ensure 2 Cal mama yazdı 1 yıllık bir raporla. 200 ml içecek içinde 400 Kcal 18.6g Protin ve vitaminler vs var. Onu da günde 3 kez içiyorum. Balık yemezdim bu uğurda ton balığı yiyorum hergün. Yulaf ezmesi aldım, hergün 1-1,5 avuç badem yiyorum. Akşamları makarna öğlenleri pirinç pilavı, Acaba Ensureye mi devam etsem yoksa hardline progainer 5000 gibi suplementlere mi yönelsem kilo için. Beslenmeye destek için.

Ve en önemlisi ve son sorum 192-64 olan bir vücut gerçekten adam olur mu? Belki de motive edilmek istediğim için soruyorum bunu ama tecrübelilerden gerçekleri duymak isterim :(
    Bu arada yaş 31
    Saygılar

2. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Tabii ki olur. 192 boyla mükemmel olur. 1 sene sabrederseniz, beslenmenize dikkat ederseniz olur.

GT-S7562 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. fevzican

fevzican Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    neden olmasın bana sorarsan bulk yapıp devam et çalışmaya mass gainer al takviye olarak yağları yakarsın sonra definasyon yapıp şuan kilo almaya odaklanman lazım

4. valhalla42

valhalla42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aslında zayıf olmak bir yönden iyi biraz kas oluşmaya başladığı zaman görülebililyor yağ yakma gibi bir problem olmuyor. Ancak kilo almak hele ki yemek yemeyi zaten sevmeyen biri için eziyet :) Niyetim arnold gibi bir beden değil zaten, aşırı iri bir vücut zaten herkese itici geliyordur. Fit olmak niyetindeyim ortalama kilosunda veya biraz üzerinde ama yağ değil kas olarak.

5. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    192 boyunda 64 kiloda olan birisi tabiki sabırlı olursa iyi beslenir iyi antreman yaparsa iyi uyursa olur ne zaman olur net bir şey söylenemez ama olacağı kesin ama yemek yemeği sevmelisin supplemenler mucize değil beslenme önplanda olmalı kaliteli yiyecekler tüketmelisin az tekrar çok ağırlık sistemi ile çalışmasın ayrıca istesekte arnold gibi olmayız buna ne bütçe ne genetik nede zaman yeter

6. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Valla benim boyum kilom 1.92 62 olsa, hiç spor yapmasam bile en az 80 kiloya çıkacak şekilde beslenmemi arttırırdım
    1 sene de hedef koyardım, yani senede 18 kilo, ayda 1,5 kilo alacak şekilde... 80 kilo olunca 1 senelik ağırlık idmanı altyapısı ile güzel birşeyler çıkar ortaya. boyun uzun olduğu için süreç normale göre daha zorlu ve uzun olacak, ama başarıya ulaşabilirsen ortaya çıkan görüntü de daha estetik olur.

Sayfayı Paylaş