Kilo kaybetme hakkinda.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BillyTheKid tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BillyTheKid

BillyTheKid Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar,
    Yaklasik 6 aydir düzenli olarak haftada 4 gün olacak sekilde salona gidiyorum. Calismalarim öncelikle kilo verme amacli idi. Bunun icin ilk 3 ay 1 saat kosu daha sonra her bir gün vücudun farkli bölgelerini calistiracak sekilde program uyguladim. Son üc ayda 45 dk kosu ve pesinden agirlik calistiktan sonra 10 dk eliptik bisiklet yapiyorum. (1. gün: karin-bacak 2. gün gögüs-biceps 3. gün sirt-triceps 4. gün: omuz-karin) agirlik antrenmanlarinin hepsi makineli yani dumbell yok. Özellikle bel ve göbek bölgemdee asiri sorun var, spora basladigimda 83 kilo idim suan 76 kiloyum.
    Yalniz göbegi eritecegim diye diger yerlerden de baya kilo kaybettim, özellikle yüz ve üst kisim. Görenler cok kötü olmussun baya kilo vermissin diyor ama hala daha bel bölgemde sorun var. Onlari da atmam gerekiyor. Hali ile daha da zayiflayacagim.
    Sizden tavsiye almak istedim. Kardio antrenmanlarini kesmeden bütün bel bölgesi gidene kadar kilo verip daha sonra hacim icin mi ugrasmaliyim? (yaglanmadan) Yoksa suan icin farkli seyler mi yapmaliyim?

Eger bel bölgesi giderse hacim icin ne kullanmam gerekir, bir sürü sey var protein,kreatin gibi... Bilmedigimden yanasamiyorum bunlara, zaten kilo verdigim icin su asamada kullanamiyorum da. Özellikle omuz bölgem cok zayif. Ekledigim fotograf son halim.

Boy: 1.77
    Kilo: 76

1.JPG 3.JPG

Fotografa göre yorum yaparsaniz sevinirim.

Son düzenleme: 22 Kasım 2013
  2. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    yanlış ve yetersiz besleniyorsun belli ki, buraya beslenme düzenini yazasan daha çok yardımcı olunabilir.

3. BillyTheKid

BillyTheKid Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sabah kepekli ekmekle az yagli sandövic. Aksamlari da evde yapilan yemeklerden azar azar kepekli iki dilim ekmekle beraber.
    Bunun yaninda muz yemeye özen gösteriyorum.
    Göbegi eritmem gerektigi icin diyet yapmak zorunda kaliyorum.

4. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    sorunu bulduk :) diyet dönemlerinde protein alımına dikkat etmezsen yağ yakıcam derken senin yaptığın gibi kaslarını yıkarsın. sitede beslenme bölümünü inceleyip kendine düzgün bir diyet yapmanı öneririm.

5. BillyTheKid

BillyTheKid Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Iste sorun burada. O sekilde yine kilo almaktan korkuyorum. Komplesk olustu bende.

Örnegin cogu programde 5 tane yumurta yaziyor, o 5 yumurtayi her sabah sarisi ile yesem kilo alirim kesin diyorum. :(

6. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bol bol araştırmanızı tavsiye ederim bu durumda.

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten kilo alman lazım. Kas kütlen çok az, bu göbeği eritmeye kalkarsan üstlerden de gideceklerle birlikte çok zayıf gözükürsün. Seçim yapman lazım. Ya göbek gidecek ve kas kütlesi edinene kadar bir deri bir kemik olarak dolaşacaksın ya da biraz yağ oranın yüksek olsa da düzgün bir bulka girerek kas kütlesi edinip sonra fazla yağları atacaksın. Ben ikincisini seçerdim. Zaten İkisini birden aynı anda yapmaya çalışmak vakit kaybı.

8. BillyTheKid

BillyTheKid Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Benim de zaten hedefimde 72 kg kadar inip protein agirlikli beslenmek var.
    Sizce hedefe ulastiktan sonra protein tozu kullanmali miyim? Kullanirsam beslenmem ne sekilde olmali?

Cok karisik isler, ne yapacagimi bilemiyorum.

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kilonun 2 katına kadar gr cinsinden protein alman lazım. Bunun için protein tozu desteği kullansan da olur, normal gıdalardan alsan da olur. Kullansan da kullanmasan da beslenmen şu şekilde olmalı:
    1- Yağ yakımı istiyorsan kilonun 2 katı gr cinsinden protein al, günlük kalori ihtiyacının %20 altında beslen, ağır çalış, iyi uyu.
    2- Kas yapımı istiyorsan kilonun 2 katı gr cinsinden protein al, günlük kalori ihtiyacının %20 üzerinde beslen, ağır çalış, iyi uyu.

Hiç karışık değil gördüğün gibi :) Her iki durumda da bir süre daha iyi gözükmeyeceksin, buna hazırlıklı ol ama önemli değil. Bende de seninki kadar yağ var göbeğimde ama bulka girdim, sade edüşük tekrarlı güç antrenmanı yapıyorum. Nisan-Mayıs'a kadar daha kaslanıp, göbeklenip, beni bir sonraki aşamaya ulaştıracak kadar güçlenmek ve bu aylarda da 2-3 ay yağ yakımına girmek planım. Birkaç ay göbekli gezmeyi göze alıyorum, sorun değil. Önümüz kış zaten, fırsat bu fırsat diyip kütle edinmeye bakmalı.

10. BillyTheKid

BillyTheKid Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yani 72 kg kadar olsam 140 gr protein mi almam lazim günlük?

Ayrica su yumurta olayinda yumurtanin sadece beyazi mi yenmeli yoksa sarisi ile birlikte mi?

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen öyle.
    Sarısına hiç kıyamam, yerim. Eskiden saırısnın çok kolesterol içerdiği için zararlı olduğu düşünülüyordu fakat artık kolesterolün dışarıdan alınanının kandaki kolesterolle çok az ilişkisi olduğu anlaşıldı.

Sayfayı Paylaş