Kilo kaybı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ugurguven tarafından 18 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    arkadaşlar bendeki sorun nedir anlıyamadım.Lütfen bana yardımcı olurmusunuz.

Yaklaşık 1.5 aydır bodybuilding yapıyorum.Ben sağlam yediğimi düşünüyorum ancak kilo veriyorum ? Yani sabah aç karnına tuvalete çıktıktan sonra tartıldıgımda 68 çıkıyorum ertesi gün 67,5 sonra 67 vb. gibi.Birde başka dikkatimi çeken konu yatarken tuvalete gidiyorum yani gece ve sabah uyandığımda tekrar tuvalete çıkıyorum bu 5 aydır flan böyle.Diyetimde 3 beyaz kesinlikle yok.Yağlı hiç bişey yok haşlama.Tuzlu hiçbişey yok herşey tuzsuz(yeteri kadar).Programımı yazıyorum burdan okuduğum günlük alınması gereken protein ve karbonhidrat oranlarına göre ayarladım.Lütfen yardımcı olun.

sabah=Aç karnına 2 bardak su,100 gram sade cornflex+ligt süt,haşlanmış 4 yumurta beyazı,1 tam yumurta,50 gram light kaşar,2 dilim kepek ekmek,4 adet zeytin.

kuşluk=1 avuç badem yada fındık.

öğlen=1 tabak(125 gram kepekli) makarna yağsız ve tuzsuz,Ton balığı , salata.

Antreman=Öğlen yemeğinden 2 saat sonra antreman.2 bölge çalışıyorum mekikle ve dinlenmeyle toplam 2 saat sürüyor.antreman bitiminde protein shake(universal animal max) yeni başladım 2 gün oldu.

Antreman sonrası=1 tabak(125 gram kepekli) makarna yağsız ve tuzsuz,150 gram haşlanmış tavuk göğsü.

Akşam=Sebze yemeği(ıspanak,kereviz,semiz otu,brokoli),100 gram tavuk göğsü.

Gün İçerisinde toplam=3 lt su

Arkadaşlar bu programın neresinde yanlışlık var ? Aşağı yukarı karbonhidrat ve proteini kilomo uyarladım.Kilo alamamam gibi sorunu olan bir kişide deilim.Bana yol gösterirseniz sevinirim. :(

Son düzenleme: 18 Ekim 2008
  2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Boyunuzu belirtmemişsiniz, ancak standart ölçülerde olduğunuzu varsayıyorum. (kilo veya zayıflık problemi olmayan)

Programınızı son derece bilinçli ve başarılı buldum. (standart ölçülere göre)
    Eleştirebileceğim noktalardan en önemlisi idman sürenizin uzunluğu.
    2 saat idmanı maksimum 1 saat 15 dakikaya çekmeyi deneyiniz.
    İdmanda da yüksek miktarda kalori yakarsınız.
    Gereğinden uzun tutulan idmanlar hem kas gelişiminin hem de kilo almanın önünde engeldir.

Bunun dışında kahvaltıda protein alımını biraz daha artırmalısınız. Bunu yumurta sayısını artırarak yapabilirsiniz..

Eğer metabolizması hızlı biriyseniz, idman öncesi öğünlerde aldığınız karbonhidratı artırmayı deneyebilirsiniz.
    Ayrıca akşam yemeğinde de aşırıya kaçmamak koşuluyla kompleks karbo alabilirsiniz. (Bilhassa ertesi günü idman yapacaksanız)

Bunun dışında yağ alımını da tamamen kesmeniz doğru değil.
    Vücudunuzun temel işlevlerini yerine getirmesi ve bazı vitaminlerin çözülebilmesi adına yağa da ihtiyacı var.
    Yağ ihtiyacınızı zeytinyağı, balık yağı gibi kaynaklardan sağlayabilirsiniz.

3. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    teşekkür ederim bonatschi. Boyum=170 kilom=66 yaşım=19 idman süresini daha kısa tutmaya çalışacağım. Ancak 1.bölge ara 2.bölge ve mide haraketleri biraz uzun sürüyor ama dinlenmeyi kısıcaz biraz napalm.Yağ olarak omega 3 tableti kullanıcam.Metobolizmam hızlı sanırım sık tuvalate cıkıyorum.İnşallah işe yarar kilo kaybedip durmam :(

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ugur kilo alamazsın büyüyorsun anladınmı ne yersen ne yapsan enerjiye çeviriliyor senin yapman gereken complex besinler tükerek ve özellikle yumurta ve minaral vitamin desteğiyle büyümene katkı sağlamandır.

özellikle hücre bölünmelerin normal insanın dört katı fazla gelişmekte ve özellikle uyku apnesi sorunları yaşamaktasındır. uykuya bu dönemde aşırı ihtiyaç duyacaksın. su alımını azaltmanda fayda var. özellikle sportif faaliyetlerine ağırlık ver.

5. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    anladım :D yumurta ve complex besınlere abanıyorum zaten sevgili atakan.Sanada çok teşekkür ederim bana her konuda yardımcı oluyorsun.Benim derdim Kilo almasamda düşmesini engelliyi bari.

6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bak istediğim sürede kilo alırsın zorun değil 2 sene içinde belki daha az öyle bir kilo alacaksınki vermeye uğreşacaksın. senin su anki durumun iç salgı bezlerinin aşırı çalışması nedeniyle yaşanılan protein kaybıdır. bu nedenle düz çizgili kasların boyuna uzamakta. bu nedenle enerji ve diğer yaşamsal maddelerin max düzeyde kullanılıyor. daha detaya girmeyeyim.

7. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Sevgili atakan bu programla devam etmemimi öneriyorsun ? İşin tıbbi kısmını sen bilirsin :D

8. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Ben de son birkaç gündür kilo kaybı yaşıyorum. 4-5 gün çalışmandan önce tartıldığımda 56.6 falan gözükürken dün çalışma sonrası 55.5 gördüm. Gainer kullanıyorum ama son zamanlarda düzeni tutturmakta biraz zorlanıyorum sadece. Ben en ufak raydan çıktığımda hemen böyle kilo kaybedecek miyim? 4 ayda geldim ben bu kiloya 50'lerden ve bu kadar kısa sürede zorla aldığım kiloların kaybı canımı sıkıyor. Bu arada boy 1.76...

9. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sabah=Aç karnına 2 bardak su,100 gram sade cornflex+ligt süt,haşlanmış 4 yumurta beyazı,1 tam yumurta,50 gram light kaşar,2 dilim kepek ekmek,4 adet zeytin.

kuşluk=1 avuç badem yada fındık.

öğlen=1 tabak(125 gram kepekli) makarna yağsız ve tuzsuz,Ton balığı , salata.

Antreman=Öğlen yemeğinden 2 saat sonra antreman.2 bölge çalışıyorum mekikle ve dinlenmeyle toplam 2 saat sürüyor.antreman bitiminde protein shake(universal animal max) yeni başladım 2 gün oldu.

Antreman sonrası=1 tabak(125 gram kepekli) makarna yağsız ve tuzsuz,150 gram haşlanmış tavuk göğsü.

Akşam=Sebze yemeği(ıspanak,kereviz,semiz otu,brokoli),100 gram tavuk göğsü.

Gün İçerisinde toplam=3 lt su

yap oranını arttır günde 10-20 gram arası tereyağı yada zeytin yağı al.

peynirin gramajını artır.

suyu azalt.

calsium magnezium çinko lımını arttır.

10. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    tamamdır atakan uygulamaya başlıyorum .söyledğincalsium magnesium cınko tabletlerıne devam edıyorum zaten.

Sayfayı Paylaş