kilo artıramıyorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve halogong tarafından 20 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    herkese selam.
    1.5-2 yıldır ufak aralar vererek(mecburiyetten) çalışıyorum.ilk başladığımda 6kg ile çalışıyordum her bölge için.şu an biceps çalışırken 9kg kullanıyorum.bench için 20-25 civarı.bu kilolar bu kadar zaman için az gibi geliyor bana siz ne dersiniz ? 185cm boy , 118kiloyum yağ oranım %20-30 arası tam bilmiyorum.geçen bir arkadaş spora yeni başlamış 60-65 arası kiloya sahip 40kg bench giriyorum diyor.bunu duyunca acaba bendemi bi sorun var dedim.

spora başladıktan 7-8 ay sonra 10kg shoulder press yamaya başlamıştım ama şu an 10kg çok zorluyor.beslenmemdeki tek değişiklik karbonhidrat ve yağı azaltmış olmam.bununla alakası olabilir mi?

birde spora başladığımdan beri yeterli protein alamıyorum.kilo başına 2.5g diyor her yerde ama kilo başına 1g bile zor tamamlıyorum hatta çoğu zaman eksik kalıyor.

2. HasTürk***TC

HasTürk***TC Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Sen hiç spor yapmamışsın yanlış yapmış kendini kandırmışsın 0 noktasındasın. Hatanı bul düzelt onca emeğin boşa gitmiş. Ben 67 kiloda barla 70 kilo 8 tekrar yaopıyor 1 yıllık kar,yerime rağmen

3. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    hiç spor yapmamışsın demek olurmu ya :) 0 diyosunda 36 dan 42-43 lere geldi kolum.yağ tabakasını çıksan en azından bi 38-39 vardır.0 demek biraz haksızlık olur.ama bu kadar zamanda çok az büyüme olduğu doğru.
    birde hocam günlük ne tüketiyosun söylermisin.ona göre bişeyler hazırlıyım kendime.

4. enthe45

enthe45 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Sana da selam, öncelikle sabırlı ol. O elemanın belki alt yapısı vardır veya her neyse kendini başkalarına kıyaslama hiç gerek yok. Zaman ver ve düzenli çalış illa ki artırırsın, dinlenmeni de ihmal etme. Protein kaynağı olarak yumurta,lor peyniri ve tavuk öneririm. Hem ucuz hem çok protein içerirler gün içinde kilo başına 1 gramı rahatlıkla geçersin. 2.5'a da gerek yok, 1g'dan biraz fazla alsan yeterli olur senin için.

halogong bunu beğendi.
  5. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Bi sıkıntı var. Beslenme tabiki sorun gibi gözüküyor önce onu düzelt sonra antreman sistemini değiştirip powerlifting e geç güç antremanı yaparak aşabilirsin bu sorunu. 118 kiloda birisi için o dediğin kilolar pazar poşeti gibi kalması gerek.

halogong bunu beğendi.
  6. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    Teşekkür ederim cevaplar için.

Geçen ay şeker aldık eve 1 çuval 60kg olandan.Direk attım sırtıma çıktım merdivenleri.Yerden kaldırırkende sıkıntı olmadı.Ama sıra antrenmana gelince tam tersi oluyor zorlasamda kaldıramıyorum.
    Powerlifting antrenmanlarını araştırıcam umarım faydası olur.
    Protein alımı içinde liste oluşturayım tavuk , yumurta vs. diye.Yarından itibaren daha düzenli bi şekilde antrenman yapıp beslenmeye çalışacağım.İlerde bi gelişme olursa burdan paylaşırım.Benim durumumda olanlarada faydası olur :)

Edit: yalnız powerlifting antrenmanlarına baktımda videodaki elemanlar deadlift benzeri hareketler yapıyor.Ben onları o kadar ağırlıkla yaparsam fıtığım çok kötü olabilir.Belimde ve boynumda fıtık var.

7. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Testesteron seviyeni de bi olctur istersen. Ama tabiki beslenmen cok kotu gunde 1 grama bile yaklasamiyorsan proteinde bi sikinti var demektir. Besleneme dikkat et ve testo yu bi olctur derim

8. VGT1

VGT1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Ayni sorun bende uzun sure az kalori aldigim zaman oldu.(Hatta kaldirdigim kilolar dusmeye baslamisti) Simdi normal kalorimin ustunde yemek yiyorum ve her hafta kilo artmasa bile tekrar sayisini yukseltebiliyorum.

9. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    troll mü

10. halogong

halogong Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    Hee trol.İşi gücü bıraktım forumda milleti trollemeye çalışıyorum.

Set sayısı 4'tü 3'e indirdim.Ağırlığı artırdım harekete göre 1-2kg.
    Bugün omuz çalıştım.Geçen haftakine göre daha iyi geçti.Beslenmeyi biraz düzene sokmaya çalıştım belki faydası olmuştur.
    20kg deadlift yapıyodum.30kg denedim bi sorun olmadı.Fıtık olmasa artırıcam ama korkuyorum bi sorun olur diye.

Gelişmeleri ara ara yazarım buraya.

11. jan olde

jan olde Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    daha bilgili arkadaslar yazmıslar zaten ama fikrimi söyleyeyim beslenme programı yapıp sağlam bi diyet yapman iyi olur demiyorum onu herkes bilir ki bu ŞART.onu yaptıktan sonra 5x5 tarzı güç ve hacmin beraber geldiği eğlenceli ve sert programlardan birini kullanmanı tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş