Kilo almakk

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve egemenn tarafından 20 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. egemenn

egemenn Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    merhaba arkadaşlar. ben 16 yaşındayım. boyum 1.91 kilom 65. fakat boyuma göre çok zayıf gözüküyorum. alkol sigara yok. evde şınav mekik falan çekiyorum. 1 ay falan da body ye gitmiştim. maddi durumumuz düşünce bırakmak zorunda kaldım. annem ve babam ikiside çalışıyor. evde pek fazla yemek olmuyor. para olduğu zamanlar dışarıdan pide falan söylüyorum. evde yemek oldugu zamanda makarna veya pilav oluyor. ama yinede kilo alamıyorum. sabah kahvaltıda 3 dilim şokellalı ekmek, peynir, haşlanmış yumurta 2 tane, zeytin, 1 bardak çay. öğle yemeğim, okulun yanındaki dönercide 2 tane sucuk ekmek yiyorum. yanında 2 tane de ayran. akşam da dediğim gibi ya pide ya makarna yada pilav. bu durumdayken nasıl kilo alabilirim ?

not: kilo aldırıcılara baktım ve fiyatları çok yüksek. maddi durumumuz buna yetmiyor malesef.

dipnot: forumdaki diğer başlıklara baktım. hepsi kilo aldırıcı falan kullanın diyor. bide verdikleri beslenme programlarında hep tavuk falan var. hergün hergün tavuk yiyecek gücümüz de yok. kısacası fakirim biraz.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hergün tavuk yemek zaten sağlıksız. hele ergenlık çagında dengelı beslenmen gerek

S- Ne yapsam bir türlü kilo alamıyorum.Ne yapmalıyım?
    C- https://www.bodyforumtr.com/vbforum/k...ere-t1680.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/e...ner-t2855.html

S- Göbek yapmadan kilo alınabilir mi?
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g...9.html?t=10729
    C- Göbek yapmaktan kasıt yağlanmak olduğu için yağlanmadan kilo almaya çalışacaksınız yani kaslarınızı artırarak kilo alacaksınız demektir.
    - öğün sayısını artırın ve gün içine eşit aralıklara yaymaya çalışın.Her 2-3 saatte bir yemeye çalışın
    - kan şekerinin hızlı yükselttiğinden ötürü basit şekerden ve işlenmiş karbonhidrattan uzak durun, kompleks karbonhidrat tüketin
    - rafine unlu gıdalardan uzak durun , kepekli ve tam buğday ürünlerine yönelin
    - yemeklerinizi haşlanmış yada ızgara yemeye çalışın, kızartmalar bol miktarda yağ içerir
    - süt ürünlerinden yağı azaltılmış olanları tercih edin
    - yağlı kuruyemişler tüketmemeye özen gösterin
    - sosu bol yağ içeren yemeklerden uzak durun
    - mümkün olduğu kadar beyaz et yiyin, kırmızı eti azaltın
    - bol bol vitamin ve mineral kaynağı olan taze sebze, meyve tüketin
    - vücuttaki kas kütlesini artırmaya çalışmak için düzenli olarak ağırlık çalışın
    - günde enaz 3 lt su tüketin
    - yağ oranınızı kontrol altında tutmak için haftada 3-4 gün antreman sonlarında 30 dk. kadar kardio vasküler hareket yapın

S - Kilo Almanın En İyi Yolu Nedir ?
    C - Kilo vermek kadar, kilo almak da pek çok insanın amacıdır.
    Kilo almak için harcadığınızdan daha çok kalori almalısınız. Bunu en iyi yapmanın ve kiloyu kas olarak korumanın yolu, bilimsel esaslara göre hazırlanmış bir "Vücut Geliştirme" programına başlamaktan geçer. Ancak bu şekilde artan ağırlığınızın "YAĞ" değil" KAS" olmasını sağlayabilirsiniz. Beslenirken de kalori alımını yavaşça arttırıp, ilâve birkaç öğünle gıda alımınızı takviye etmelisiniz. Bu amaç için üretilmiş kilo kazandırıcı doğal gıda maddelerini de (karbonhidrat ürünleri) kullanabilirsiniz. Yediklerinizin yağ değil, protein ve karbonhidrat olduğundan emin olmalısınız. Kendinize zaman tanıyınız, eğer, yılda 5-8 kg.lık kas dokusu kazanabilirseniz bu iyi bir sonuç demektir.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

SouL61, Azi ve egemenn bunu beğendi.
  3. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    egemen ben de senin durumundaydım hatta daha da zayıftım artık canıma tak etmişti 185 boy 59 kiloydum ve üflenince uçacak haldeydim (senin durumun çok daha iyi benim ilk durumuna göre)...
    sana şöyle diyim gainer (kilo aldırıcı protein tozu) aldım ve onunla kilo alabileceğimi düşündüğümden para vermiş bulundum ve kullanmam bana HİÇ BİR fayda sağlamadı ; o yönden için rahat olsun bunlar fazlaca hikaye , ben sana önerilerimi söyliyeceğim...
    en başta bir patlama noktası yakalaman lazım bu senin tetikleyici kilo aldırıcın olacak ben mesela bir oturuşta annemin yaptığı poğaçalardan yaklaşık 15-20 tane yiyerek tetikleyici kilomu elde etmiştim , bu aldığım bir kilo devamının da gelmesini sağladı ... sana tabiki de bir anda kendini zorlayıp da o kadar yemek ye demiyorum ama çok aç olduğun ve sıkıntısız stressiz olduğun bir gün yemeye imkanın olursa bol yiyecek ye ne olduğu önemli değil ama bol kalorili bir şey ye mutlaka...
    iştahın pek yoksa eğer kardiyo yaparak veya bir spora yazılarak başlayabilirsin mesela fenerbahçe box klübünde 18 yaş altına box eğitimi bedava bu tür bir yerden faydalanabilirsin , sonuçta yapacağın bir spor senin iştahını açabilir...
    pilav ve makarnadan hiç şikayet etme kilo almak için en iyi öğün onlardır ne kadar zengin olunsa bile onlar yenilerek kilo alınır... bir dilim ekmekte yaklaşık 100 kalori vardır ekmeğe de önem ver... ayrıca makarnayı pilavı yoğurtlu yiyebilirsin... fazladan yiyeceğin her şey senin kilo almana yardımcı olacaktır besinlerine ekmek ekle bol bol...
    son olarak bozokaydın hoca forumda gainer gibi kilo aldırıcı öğünler yerine süt içilmesini önermiş bol bol ; bence mantıklı , abartmamak koşuluyla deneyebilirsin derim ben...
    başka soruların olursa zevkle yardım ederim...

4. Endorphin

Endorphin Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Ben vg başlayalı 3 ay oldu. spor salonuna falan gitmedim evde 7,5 kg lik dambılım var ve mekik şınav bazı egzersizler var onları uyguluyorum. vg başlamadan önce 1,80 boy 56 kg dim zayıftım açıkcası. şuan 1,84 boy 63 kg yim yağlanmadan kilo aldığımı düşünüyorum ( kas olarak ) göbek falan oluşmadı kol omuz göğüs ve karınım gelişti hatta karın kaslarım belli oluyor. ekmek makarna pilav ve yoğurtu çok tüketiyorum. bu 3 ay boyunca beslenmeme dikkat etmedim yağsız yemeye çalıştım ama ne bulursam yedim. hiç aç kalma öğünlerini arttır. ekmek makarna pilav ı bol bol ye. kilo olayını kafana takma. sen bu dediklerimi yap kilo alıcaksın emin ol. ekmek makarna pilav bunları bol bol tüket inşallah istediğin kiloya ulaşırsın. iyi günler..

5. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    önce bir bağırsak parazit testi ....))

sonra , "kompleks karbonhidrat" , ve "bitkisel proteinlerin "de ekli olduğu sağlam liste...

"yumurta, fasulye, p,irinç, zeytinyağı, bulgur, badem, ceviz, peynir ,lor " içerikli b,r diet...

2500 kcal üstü...

Sayfayı Paylaş